Situace s brankáři se ještě více zamotává

Zdá se, že v brankovišti Maple Leafs začíná jít do tuhého. Jednička Toronta Frederik Andersen zřejmě není připravený v dnešním zápase s Los Angeles krýt záda Garretu Sparksovi a klub tak bude muset pravděpodobně povolat brankáře Eamona McAdama ze záložního týmu Newfoundland Growlers v soutěži ECHL (dříve známá jako East Coast Hockey League).

Zatím se tak ještě nestalo.

Brankář Eamon McAdam přišel do organizace Maple Leafs v rámci letní výměny Matta Martina do NY Islanders. Málokdo ovšem tehdy čekal, že budeme jeho jméno zkraje letošní sezony vůbec zmiňovat. Je neskutečné, co všechno může několik zranění a waiver list zapříčinit…

McAdama chytal ještě v sezoně 2015-16 univerzitní ligu NCAA za Penn State University. Nastoupil už ale také do jednoho zápasu v AHL za Bridgeport Sound Tigers. V následujících dvou sezonách střídal AHL s ECHL přičemž během letošního playoff ECHL odchytal čtyři zápasy v dresu Worcester Railers.

Zatím není jasné, co přesně je s Frederikem Andersenem a zda jsou jeho potíže zdravotního nebo rodinného/osobního charakteru. Víme, že se účastnil společně se Sparksem ranního tréninku Maple Leafs a oba brankáři ho zakončili současně. Brankář, který zrovna ten den nechytá zůstává na ranním tréninku obyčejně o trochu déle. To se však dnes nestalo.

Kouč Mike Babcock následně reportérům potvrdil, že dnes večer bude chytat Garret Sparks a dál situaci nerozebíral.

Eamon McAdam bude dnes večer pohotovostním brankářem Maple Leafs pokud nebude Frederik Andersen dnes večer připravený jako dvojka Maple Leafs.

Situaci komplikuje také víkendové zranění Kasimira Kaskisua, který nedochytal nedělní zápas s Uticou a smlouva Jeffa Glasse pouze pro zápasy AHL.

2 thoughts on “Situace s brankáři se ještě více zamotává

  1. Pamatuju, jak se tu pri odchodu Martina nekdo divil, k cemu dalsiho golmana. 🙂 Jako ja taky, tohle ne vubec nenapadlo.. 🙂

  2. No naštěstí to s Freddiem není vážný a ve čtvrtek už bude chytat. Ale celá situace by se nám mohla docela nepěkně vymstít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *