Fanoušci si mohou oddychnout. Andersen bude OK

Fanoušci Maple Leafs si mohou zhluboka oddychnout. Jednička týmu Frederik Andersen bude OK a ve čtvrtek by se měl opět postavit do branky Toronta.

Po zápase s Los Angeles to potvrdil kouč Mike Babcock.

„Až příště bude hrát tak začne on. Začne ve čtvrtek,“ řekl Babcock reportérům po včerejším zápase.

Andersen musel překvapivě vynechat včerejší zápas s Los Angeles ačkoliv ráno normálně trénoval. Klub před zápasem ovšem oznámil, že jednička týmu má menší potíže s kolenem.

Do branky se musel postavit Garret Sparks a Leafs museli povolat v podstatě až pátého brankáře v organizaci Eamona McAdama z Newfoundland Growlers.

Na dnešním tréninku Maple Leafs na ledě MasterCard Centre byli na ledě všichni tři gólmani. Po několika cvičeních a testovacích střelách Andersen odešel do šatny a v tréninku pokračoval pouze Sparks a McAdam. Jeho trénink trval zhruba 30 minut.

V rozhovoru poté Frederik Andersen řekl, že si poranil své koleno v sobotním zápase, ale neměl pocit, že je to špatné. Až v neděli začalo být jeho koleno bolavé. Opustit dnešní trénink o něco dřív bylo podle jeho slov v plánu. Svůj návrat do branky nechce uspěchat dřív než bude opravdu připravený.

Devětadvacetiletý Andersen má zkraje letošní sezony tradičně trochu slabší čísla. Jeho bilance 4-1 potvrzuje skvělý start Maple Leafs do nové sezony, ale průměr 3,02 inkasovaných branek na zápas a úspěšnost zásahů 89,9% jsou spíše podprůměrné statistiky.

Jenže u jedničky Toronta se nejedná o žádnou katastrofu. Jeho říjnové „trápení“ je známou věcí. V 11 ze 23 říjnových zápasů (47.8%) od příchodu do Toronta Andersen inkasoval 4 a víc branek. To všechno ale Frederik Andersen vynahrazuje v dalším průběhu sezony. V obou předchozích sezonách v dresu Maple Leafs odchytal Andersen 66 zápasů a zaznamenal dohromady 71 výher (38 v loňské sezoně).

V obou sezonách Leafs postoupili do playoff a je zřejmé, že Frederik Andersen je jedničkou, která může dotáhnout Leafs v playoff velmi daleko.

One thought on “Fanoušci si mohou oddychnout. Andersen bude OK

  1. Takže jeho návrat ve čtvrtečním zápase s Pittsburghem ještě není stoprocentně jistý. Fredy dnes trénoval asi 30 minut a pak odešel do šaten

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *