Přesvědčivá výhra s LA Kings

Toronto Maple Leafs si připsali šestou výhru v sezoně a pátou v řadě. LA Kings porazili po přesvědčivém výkonu 4-1.
Brankář Garret Sparks, který musel zaskočit za zraněného Frederika Andersena, pochytal 33 ze 34 střel soupeře a předvedl velmi dobrý výkon.

„Naši obránci byli celý večer úžasní. Kluci strkali hokejky do všeho. Měli několik výborných bloků. Morgan v přesilovce ve druhé třetině například. Výborný blok,“ chválil Sparks své spoluhráče z obrany.

Zápas rozhodl útok Austona Matthewse, který předvedl dominantní výkon jak v útoku, tak také v obranně. Kasperi Kapanen vstřelil poprvé ve své kariéře dvě branky v jednom zápase. Patrick Marleau vstřelil první branku v letošní sezoně a lídr Auston Matthews si i v sedmém zápase nové sezony připsal dva body. Tentokrát za dvě asistence.

Třetí branku Leafs vstřelil Mitch Marner po krásné kombinaci s Tavaresem a výborné práci Zacha Hymana.

Po druhé v letošní sezoně vstřelili Leafs první branku v zápase. Už v první minutě zápasu se trefil chytrou střelou zpoza branky Kasperi Kapanen. Ve vyrovnané první třetině Leafs nevyužili první přesilovou hru v zápase. Na konci první části hrálo Toronto další přesilovku a Patrick Marleau svou první brankou v sezoně zvýšil na 2-0.

Pro druhou přesilovkovou řadu kolem centra Patricka Marleaua to byla využitá početní výhoda ve druhém zápase v řadě.

V polovině čtvrté minuty druhé třetiny snížil Ilya Kovalchuk přesnou střelou mezi betony Sparkse na 1-2.

Ale v polovině 9. minuty Maple Leafs už zase vedli o dvě branky. Perfektní práci předvedl v útočné třetině Zach Hyman, který si v osobním souboji poradil se dvěma hráči soupeře a poslal kotouč na Johna Tavarese. Ten krásnou přihrávkou našel Marner, kterému stačilo už jenom poslal kotouč do odkryté branky, 3-1 Leafs.

Střelec třetí branky si pak odseděl dva přísné tresty za sekání. Naštěstí Maple Leafs obě přesilové hry soupeře bez potíží ubránili.

Od druhé třetiny byli Kings střelecky aktivnějším týmem, ale Toronto má v posledních sezonách nejvyšší počet výher v zápasech, ve kterých je soupeř střelecky aktivnějším týmem. Od začátku sezony 2016-17 Leafs vyhráli celkem 58 zápasů, ve kterých byl soupeř střelecky aktivnějším týmem.

Zkraje třetí třetiny Maple Leafs nejprve ubránili další oslabení a pak čtvrtou brankou pojistili svou výhru. Podruhé v zápase se trefil Kasperi Kapanen, který zakončil přečíslení dvou na jednoho backhadovou kličkou po krásné přihrávce Austona Matthewse. Pro lídra Maple Leafs to byla druhá asistence v zápase.

Auston Matthews se stal pátým hráčem v historii NHL, který zaznamenal více než jeden bod v každém z prvních sedmi zápasů svého týmu v nové sezoně. Stejnou bilanci měli také Mike Bossy v sezoně 1984-85 a Wayne Gretzky v sezoně 1983-84. Útočník Kevin Stevens se dostal v sezoně 1992-93 na osm zápasů a Mario Lemieux zaznamenal na začátku stejné sezony dokonce 12 zápasů v řadě s více než jedním bodem.

„Prostě se snažím hrát hokej, bavit se, dostat se do šancí a zkusit je využít. Měl jsem štěstí, že to tam spadlo. Sedli jsme si jako lajna a stále se zlepšujeme. Samozřejmě nejdůležitější je, že vyhráváme zápasy, takže v tom prostě chceme pokračovat,“ řekl po svém dalším povedeném zápase Auston Matthews.

„Co se mi dnes večer na Austonovi líbilo je to, že hrál proti Kopitarovi a byl opravdu dobrý. Máme štěstí, že máme hráče, který dokáže hrát s pukem a bez puku, je velký a nyní s jeho bruslením, které je takové, jaké je. Je opravdovým hráčem,“ chválil ho kouč Mike Babcock.

Zápas vynechal kvůli zranění kolene brankář Frederik Andersen. Leafs před zápasem uvedli, že by Andersen měl chybět jenom několik dní. Po zápase kouč Mike Babcock řekl, že v příštím zápase už zase Frederik Andersen nastoupí do branky.

„Až příště budeme hrát, tak začne on. Začne ve čtvrtek.

V zápase s Los Angeles kryl záda Sparkse jako druhý brankář Eamon McAdam, který byl narychlo povolaný ze záložního týmu Newfoundland Growlers.

Pro Sparkse byl výkon v dnešním zápase určitě krokem vpřed. Podle svých slov byl pro něj zápas v Chicagu velmi emotivní den. Dnes to pro něj byl naopak běžný zápasový den.

„Pravidelná práce každý den. Dostal jsem se víc do pohody, nastavil jsem si rutinu a vrátil jsem se zpět k procesu, díky kterému jsem dobrým,“ řekl Sparks.

„Nečekal jsem, že budu dnes večer hrát, když jsem šel včera spát. Ale je podstatou této pozice být připravený podat dobrý výkon až budete vybráni,“ dodal.

3 thoughts on “Přesvědčivá výhra s LA Kings

1. Výsledky zatím super, ale
    1) CUP vyhrává obrana a ta začíná už od útočníků – ne vždy všechny přestřílíme
    2) stále není Nylander (ale Kapanen dobrý)
    3) s brankáři v NHL a AHL jsme na tom početně/kvalitativně hůř než loni
    4) snad se ustálí/posílí obrana a tím nemyslím výměnou Nylandera
    5) Kadriho góly zatím nechybí, ale mohl by se už probudit (má 0+3)
    6) Zajcev, Johnsson zatím zklamání
    7) Lindholm zatím dobrý

2. Johnsson se trochu hledá stejně jako Kadriho křídla,ale oni se tam srovnají a bude to lepší.
    Lindholm mě taky zaujal s těch „nových “ nejvíce ,super bully,oslabení a bruslení,až nabere sezonu ,dvě zkušeností,tak je to plnohodnotná náhrada za Bozaka.
    Zaitsev má trocu jinou úlohu a v oslabeních mi nepřijde,že by byl špatnej.Gardiner měl ty první 3 zápasy taky dost hrozný a už se trochu srovnal,ale končí mu smlouva,bude muse ještě dost přidat.
    Uvidíme,zatím si to můžem v klidu užívat.
    Na play-off (ano už teď o něm klidně můžeme mluvit) určitě jeden bek přijde,místa máme dost.

3. Kluci souhlas.
    Lindholm se mi líbí hodně.Z něho jsem opravdu nadšenej.
    Zaitsev, Gardiner tam je to slabší, ale oni se zvednou.
    V obraně se mi líbí Dermott a celkově tý obraně věřím hlavně kvůli Riellymu a také Dermottovi.
    Příchodu dalšího beka nevím, jestli se dočkáme. Bylo by to asi za někoho…(Nylander, Gardiner nebo někdo z farmy).