Poprvé bez vstřelené branky. Leafs prohráli s Pens

Toronto Maple Leafs prohráli s velmi dobře připraveným Pittsburghem Penguins 0-3. V těsném zápase vyšel naprázdno jeden z nejproduktivnějších útoků v lize a Maple Leafs tím pádem ztratili pětizápasovou vítěznou sérii a sedmizápasovou sérii se vstřelenou brankou v přesilové hře. Také lídr Toronta Auston Matthews přišel o sérii sedmi zápasů, ve kterých bodoval.

Zápas rozhodla v podstatě jediná branka Pittsburghu v přesilové hře. Zbytečný trest Maple Leafs za příliš mnoho hráčů na ledě krátce po polovině zápasu potrestal Evgeni Malkin už po šesti vteřinách hry přesnou střelou pod Andersenovy nohy. Stejný hráč pak dvě minuty před koncem třetí třetiny jistil výhru Pens střelou do prázdné branky a stejným způsobem přidal třetí trefu v zápase Kris Letang.

Brankář Frederik Andersen pochytal při svém návratu do branky 36 ze 37 střel soupeře. Brankář Pittsburghu Matt Murray si pak poradil se všemi 38 střelami Maple Leafs.

„Měli bychom být opravdu povzbuzeni způsobem, jakým jsme hráli. Myslím si, že jsme hráli opravdu povedeně celý zápas. Oni jsou šíleně dynamickým týmem a my byli schopni je velmi dobře udržet mimo hru takže si myslím, že to hodně vypovídá o tom, jak hrajeme jako tým,“ řekl po zápase brankář Pittsburghu Matt Murray, pro kterého to byl také první zápas po návratu po otřesu mozku.

„Nestává se příliš často, že byste viděli náš tým bez vstřelené branky. Prostě si myslím, že odvedli dobrou práci. Nebyl tam vůbec prostor. Líbili se mi jejich hráči, myslím si, že hráli dobře,“ řekl po zápase naopak kouč Maple Leafs Mike Babcock.

Soupeř velmi dobře ubránil největší útočnou hrozbu Austona Matthewse. Ten přišel o sérii zápasů, ve kterých dokázal bodovat, ale po zápase mluvil o prohře týmu než o svých bodech.

„Nejdůležitější věc je, vyhrát zápas a to jsme dnes večer neudělali. Byli klidní, v pohodě a sehraní. Nebláznili, prostě hráli chytře a nic nám nedovolili. Zdálo se, že nás tam trochu rozběhali,“ řekl o zápase lídr Maple Leafs.

Podle kouče Maple Leafs je Pittsburghu více zkušenějším týmem než Maple Leafs a Penguins to ve včerejším zápase také ukázali. Pro Maple Leafs to byla lekce, kterou tým v dalším průběhu sezony může využít k svému zlepšení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *