Emotivní návrat Tylera Bozaka

Už dlouho fanoušci v domácí hale Maple Leafs nezažili takto emotivní návrat jako bude ten dnešní v podání Tylera Bozaka.

Zatímco hokejový svět netrpělivě očekával rozhodnutí volného hráče Johna Tavarese o svém příštím angažmá, tak centr Tyler Bozak se už rozhodl o svém konci v dresu Maple Leafs. Veterán 10 sezon v NHL v červnu zvažoval jako nechráněný volný hráč, kudy povedou jeho další hokejové kroky. A jako největší zájemce se ozvali St. Louis Blues. Zájem mělo také Toronto, které ale bylo jednou z možností, kde podepíše svou novou smlouvu John Tavares. Tyler Bozak to věděl a tak se 1. červnence dohodl na tříleté smlouvě se St. Louis.

„Rozhodl jsem se trochu dřív než skončilo to všechno kolem Tavarese. Bylo těžké odejít. Mám tady na to spoustu dobrých vzpomínek, ale prostě jsem si uvědomil, že to je pro mě dobrá volba a může to být dobré místo. Takže jsme do toho skočili,“ řekl Tyler Bozak po čtvrtečním tréninku Blues na ledě Coca-Cola Coliseum.

V nové sezoně Tyler Bozak nemusel čekat příliš dlouho na svůj návrat do města, které se stalo jeho domovem. Už po šesti odehraných zápasech svého týmu jej čeká zápas na ledě Maple Leafs. Blues přijeli do Toronta už ve čtvrtek, den po středečním zápase na ledě Montrealu Canadiens. A Bozak tak dostal dva dny času na návštěvu starých přátel ve městě a vzpomínku na devět sezon v trochu jiném modrém dresu, než ve kterém právě nyní hraje.

Ve čtvrtek si uvědomil, že to všechno začalo právě tam, kde v ten moment stál. V aréně pod jejímž stropem visí dres s jeho jménem. V roce 2009 podepsal s Maple Leafs smlouvu jako univerzitní hráč a kromě jednoho zápasu zkraje sezony 2009-10 v dresu Maple Leafs strávil několik prvních měsíců na ledě tehdejšího Ricoh Colisea. Předtím, než se nastálo zabydlel v sestavě Maple Leafs odehrál 32 zápasů v dresu Toronta Marlies.

Pak už nepoznal jinou domácí šatnu a jak napsal ve svém dopise na rozloučenou jinou cestu než tu z domácí šatny Maple Leafs na led Air Canada Centre. Dnes večer dostane po 594 zápasech v dresu Maple Leafs příležitost říct domácím fanouškům na shledanou.

Dnes večer bude mít v hledišti opět svou ženu Molly se synem Kanonem a tentokrát také s dcerou Blake. V předchozích letech jsme mohli často vídat, jak si Tyler se svým synem plácne pět přes mantinel během rozbruslení před zápasem. Kanon si pak během loňských zápasů zvykl sledovat hráče v jejich cestě arénou na led. Jenže Tyler dnes večer bude muset najít cestu do šatny pro hostující tým.

„Trochu se toho obávám. Bude to zvláštní. Myslím si, že to bude hodně emotivní. Mám tady na to hodně krásných vzpomínek a v týmu stále hodně dobrých kamarádů. Nikdy jsem ještě proti starému týmu nehrál, takže vám opravdu nedokážu říct, jaké to bude. Ale bude to zábava,“ řekl Tyler Bozak.

Na zápas se těší samozřejmě také hráči Maple Leafs. Nazem Kadri už plánuje, jak udělat návrat Bozakovi alespoň trochu těžší.

„Budu se snažit a trochu mu to tam znepříjemním. Ne, jsem si jistý, že to bude zábavný zápas a bude to velmi neobvyklé vidět ho v jiném dresu v týmu, který bude hrát proti nám. Byl tady už od mého prvního dne v Torontu a navždy budeme mít mezi sebou přátelství,“ řekl útočník Toronta.

Kadri řekl, že jeho nejoblíbenějším okamžikem, který má spojený s Tylerem Bozakem je prodloužení třetího zápasu playoff 2017 proti Washingtonu Capitals. Bazak tehdy v prodloužení tečoval jeho střelu a Maple Leafs vyhráli 4-3. Při oslavě pak Bozie skončil na Kadriho ramena.

Pro Maple Leafs to byl první zápas v playoff na domácím ledě po třech letech a všichni fanoušci Maple Leafs si tu radost a euforii z jara 2017 ještě určitě pamatují.

„To bylo velmi symbolické. To je obrázek, který si budu pamatoval hodně dlouho. Pro mě to byl opravdu velmi výjimečný okamžik,“ řekl Kadri.

V Torontu Bozak vyrostl ve spolehlivého bránícího centra s výborným vhazováním. A právě kvůli tomu si ho GM St. Louis Blues Doug Armstrong přál v létě podepsat. Zkušený útočník doufá, že v St. Louis najde další možnosti, jak uspět v playoff navzdory nepovedenému začátku letošní sezony.

„V Torontu budou několik let hrát stále ti samý hráč a nebude trvat dlouho než budou vědět, kdo kde stojí na ledě. My jsme nehráli zatím nejlíp v letošní sezoně. V sobotu to pro nás bude těžký test a zápas, který potřebujeme,“ řekl Bozak.

Úspěch Maple Leafs zkraje letošní sezony není pro Bozaka překvapením. Podle něj je velmi působivé, jak se nadaný tým Maple Leafs zlepšuje při pohledu na to, jak dobrými hráči Toronta byli a kam se Leafs posunuli. Sice dnes večer Bozak Torontu fandit nebude, ale jinak podle svých slov stále tým sleduje a fandí mu.

Toronto je známé tím, že média pozorně sledují každého hráče a všechno je v médiích detailně rozebíráno. A Bozak proto vtipkoval, jestli mají reportéři o čem psát, když se týmu nyní tolik daří. Poznamenal také, že to je největší rozdíl oproti St. Louis. Zatímco v Torontu média sledují tým nehledě na to, jak Leafs v dané chvíli hrají tak tým z Missouri tolik novinářů neláká.

„Vstřelil jsem dva góly v přípravném zápase a PR mi řekl, že musím za reportéry. Byli tam dva,“ smál se Bozak.

„Takže média jsou trochu odlišná. Město je trochu odlišné. Je tam klidnější život. Člověk nemusí trávit dlouho v kolonách, takže doprava je tam jednodušší,“ srovná Bozie.

Po tom, co ochutnal život mimo zájem, který jej doprovázel v Torontu Bozak řekl, že se nebude zlobit, když Leafs v sobotu zapomenou na tradiční uctění za pomoci videa nad ledovou plochou.

Ale v pátek se objevilo několik náznaků, že si Leafs připraví něco zvláštního, aby oslavili jeho návrat.

„Po devíti letech v Torontu to bude každopádně zvláštní večer. Ale těším se na to,“ dodal Tyler Bozak.

My se také těšíme a děkujeme za vše Bozie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *