Zápas Leafs se St. Louis ve znamení návratu Bozaka

Dnes večer: St. Louis (1-3-2) proti Toronto (6-2-0)
Posledních 10 zápasů: Blues 1-3-2; Maple Leafs 6-2-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer třetí zápas v řadě na domácím ledě. Soupeřem jim bude St. Louis Blues s Tylerem Bozakem v sestavě. Pro něj to bude první zápas v Torontu od svého letního odchodu.

V posledních dvou sezonách Maple Leafs prohráli všechny čtyři vzájemné zápasy včetně dvou zápasů na domácím ledě. V obou domácím zápasech Leafs prohráli 1-2 v prodloužení. St. Louis Blues vůbec nepatří mezi oblíbené soupeře Maple Leafs. Od výluky v sezoně 2004–05 Leafs vyhráli pouze pět ze 16 vzájemných zápasů a mají bilanci 5-8-3.

Leafs se pokusí vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Ve čtvrtek Toronto prohrálo na domácím ledě s Pittsburghem Penguins 0-3. Pro Toronto to byla už druhá prohra ve čtyřech domácím zápasech v letošní sezoně. Naopak v zápasech venku si Leafs připsali čtyři výhry v řadě.

V loňské sezoně měli Leafs jednu z nejlepších bilancí na domácím ledě ve Východní konferenci (29-10-2) a kouč Mike Babcock chce, aby byli Leafs na domácím ledě v letošní sezoně lepší.

„Tohle je naše aréna a my máme bilanci 2-2. Nebyli jsme tak dobří, jak můžeme být a rádi bychom byli lepší,“ řekl kouč před dnešním zápasem.

St. Louis Blues jsou jediným týmem v NHL, proti kterému se Auston Matthews ve čtyřech zápasech ještě ani jednou bodově neprosadil.

V sestavě Leafs dojde opět ke změně ve čtvrtém útoku kam se vrací Andreas Johnsson a na tribuně ho vystřídá Tyler Ennis. Naopak složení třetího obranného páru se ustálilo ve dvojici Travis Dermott a Igor Ozhiganov.

Dermott – Ozhiganov

Do branky se postaví opět jednička Frederik Andersen.

Blues

Není to asi úplně začátek sezony, jaký si St. Louis představovali. V prvních šesti zápasech Blues vyhráli pouze jedinkrát a v tabulce Západní konference jim patří s bilancí 1-3-2 poslední místo. Dva z pěti zápasů Blues prohráli v prodloužení a třikrát ztratili vedení ve třetí třetině.

V posledním zápase St. Louis prohráli na ledě Montrealu Canadiens 2-3 brankou 11 vteřin před koncem třetí třetiny.

„Čelíme nyní trochu nepřízni osudu. Tohle je pro mě moment, kdy poznáme, co mám který hráč může nabídnout. Kdy můžete opravdu něco říct svým spoluhráčům a kdy můžete ukázat svůj charakter,“ řekl kouč Blues Mike Yeo.

„Samozřejmě musím jako kouč odvádět lepší práci. Ujistit se, že jsme připraveni na zápas, ujistit se, že jsme připraveni hrát hned od začátku zápasu. Ujistit se, že hráči, kteří nejsou zodpovědní, budou zodpovědní. A ujistit se, že máme na ledě ty správné hráče,“ dodal Yeo.

Ten, kdo dnes večer na ledě určitě bude je Tyler Bozak, pro kterého bude dnešní zápas návratem na led, kde strávil většinu své dosavadní kariéry.

„Je skutečně dobrým hráčem, má velmi dobrý hokejový cit, velmi dobré vhazování, je dobrý na přesilové hry. Myslím si, že jeho minulá sezona byla jeho nejlepší za tři roky, které jsem ho vedl a bude určitě důležitou součástí jejich týmu,“ chválil Bozaka kouč Maple Leafs Mike Babcock.

V zápase s Montrealem se Tyler Bozak postavil mezi Pata Maroona a Alexandera Steena a společně si připsali osm střel na branku soupeře. Jejich útok by měl zůstat pohromadě také v dnešním zápase.

Na čtvrtečním tréninku kouč St. Louis postavil veterána Jaye Bouwmeestera až do čtvrtého páru vedle českého beka Jakuba Jeřábka. To by mohlo znamenat, že Bouwmeester v dnešním zápase možná nenastoupí.

„Samozřejmě zvažujeme všechny možnosti. Znovu, výsledky které máme nás nutí zvažovat všechno,“ řekl kouč Yeo.

V sestavě Blues bude chybět několik hráčů. Bývalý hráč Maple Leafs Nikita Soshnikov se zotavuje z otřesu mozku. Chybět bude pravděpodobně také útočník Robby Fabbri, který má potíže v dolní části těla, obránce Carl Gunnarsson, který má potíže s kolenem a další obránce Robert Bortuzzo.