Míč je na straně Nylandera. Jaký bude další vývoj této ságy?

GM Maple Leafs Kyle Dubas minulý týden letěl do Švýcarska, kde se setkal s Williamem Nylanderem. Obě strany spolu krátce jednali o budoucnosti švédského útočníka v organizaci Maple Leafs. Co bude dál záleží na tom, jak se rozhodne samotný Nylander a jak dlouho budou chtít Maple Leafs na jeho rozhodnutí čekat.

Jednání o Nylanderově smlouvě se z letního přestávky přenesla výrazně také do nové sezony. Přesto neznáme přesně jak jednání probíhají a všechno je v úrovni spekulací. Samozřejmě spekulace, které se různě objevují doléhají také na samotného hráče a insider stanice Sportsnet Chris Johnston si proto myslí, že pravděpodobně to byl důvod toho, proč se Kyle Dubas rozhodl přicestoval za Nylanderem.

„To trochu vysvětluje, proč Kyle Dubas učil takové gesto a jel do Švýcarska minulý týden aby se sešel s Nylanderem a trochu možná pročistili vzduch konverzací tváří v tvář. Dubas tak mohl vysvětlit v jaké situaci Leafs jsou, jaká je situace s platovým stropem týmu a proč mu pravděpodobně nemohou zaplatit tolik, kolik by rád dostal v dlouhodobé smlouvě,“ řekl Johnston během sobotního segmentu „Headlines“ v rámci Hockey Night In Canada.

„Řekl mu také ‚podívej, jsi důležitou součástí toho, co chceme. Chceme tě tady udržet‘ a Dubas se tak možná pokusil trochu uklidnit vody spekulací. Myslím si, že teď je opravdu balon na straně Nylandera a záleží na tom, co on sám chce,“ dodal Johnston.

Nylander se poté objevil na několika trénincích rakouského klubu Dornbirner EC z rakouské nejvyšší soutěže. Během tří tréninků s týmem se se Nylander snaží udržet v kondici, aby mohl být připravený se kdykoliv vrátit do Toronta. Zatím obě strany potvrdili, že neuvažují o výměně. Nečeká se ani, že by Nylander nastoupil do soutěžního zápasu v dresu Dornbirneru nebo kdekoliv jinde.

Chris Johnston zároveň shrnul jaké jsou další možnosti vývoje a které možnosti jsou pravděpodobnější než jiné.

Máme tedy čtyři možnosti:
A) Nylander podepíše s Torontem krátkodobou smlouvu.
B) Nylander podepíše s Torontem dlouhodobou smlouvu.
C) Toronto Nylandera vymění
D) Nylander vynechá kompletní sezonu v NHL

Dané možnosti jsou prakticky dané už od momentu, kdy se Kyle Dubas setkal s agentem Nylandera Lewisem Grossem na draftu v Dallasu a nezměnili se ani poté, co se oba muži setkali v Curychu minulý týden.

Je zřejmé, že varianta „B“ se v tento moment zdá nepravděpodobná. Dlouhodobá smlouva se jednoduše nedaří mezi oběma stranami dohodnout. Leafs ve svém platovém stropu nenacházejí dostatečný prostor pro smlouvu, která by vyhovovala oběma stranám co se týče průměrného ročního zatížení (AAV) a Nylanderovu požadavku na šesti, sedmi nebo osmiletou délku smlouvy.

Zdá se, že můžeme škrtnou také volbu „D“. Neexistuje nic, co by naznačovalo, že je Nylander ochoten prodloužit 1. prosince svou současnou situaci a vynechat tak celou sezonu v NHL.

Podle Chrise Johnstona nedává ani smysl strávit celou sezonu v Evropě ať už jde o finanční stránku nebo hráčskou filozofii. Podle nejmenovaného významného hráčského agenta by si mohl Nylander ve Švédsku přijít zhruba na 40 tisíc dolarů hrubého měsíčně. Musel by se ale zavázat k setrvání po celou sezonu bez dodatků, které by mu povolovali v případě zájmu opustit švédskou nejvyšší soutěž.

Mohl by získat více peněz ochotou odejít do Ruska a hrát v KHL, ale ani tam by se jeho smlouva ani neblížila tomu, co mu mohou nabídkou Leafs. Toronto může strukturovat jeho smlouvu tak, aby většinu finančních prostředků získal formou podpisového bonusu, minimalizovat tak jeho finanční ztráty za dobu, co nehraje.

V případě tříleté smlouvy od Maple Leafs na 15 milionů dolarů, která by mohla být přijatelnou pro obě strany by si mohl Nylander vydělat téměř 27 tisíc dolarů denně po zbytek letošní sezony.

Jak Maple Leafs přistoupí k variantě „C“? Toronto věří, že dvaadvacetiletý útočník chce být stále součástí organizace a jak už bylo řečeno tak také Maple Leafs se nechtějí svého klenotu vzdát. Zatím nejsou známé žádné náznaky, že by Leafs nějakým způsobem hledali možnosti pro jeho výměnu.

GM Kyle Dubas ovšem navštívil nedělní zápas New York Rangers s Calgary Flames. To ovšem nemusí znamenat nic důležitého. Na Manhattanu totiž žije agent Williama Nylandera Lewis Gross a Darren Dreger společně s Pierre LeBrunu potvrdili, že oba zašli společně na zápas Rangers.

Stále ještě existuje hypotetická pátá možnost v podobě offer sheetu, který by předložil jiný tým NHL. To je ovšem velmi nepravděpodobná možnost jelikož Maple Leafs disponují velkým prostorem pod platovým stropem, takže by jednoduše vyrovnali jakoukoliv nabídku jiného týmu. Pouze New Jersey Devils a Carolina Hurricanes mají v tuto chvíli větší prostor pod platovým stropem než Maple Leafs. Navíc je tu stále potřeba kompenzovat případný offer sheet jiného týmu v podobě draftových výběrů. Při předpokládané osmimiliónové smlouvě, kterou by jiný tým NHL Nylanderovi nabízel má kompenzace podobu 2 volby v prvním kole, jedna volba ve druhém kole a jedna volba ve třetím kole. Navíc se musí jedna o vlastní výběry daného týmu a nesmí jít o výběry získané od jiného týmu.

A jak to celé dopadne?

William Nylander podepíše s Maple Leafs přechodnou smlouvu za přijatelných finančních podmínek nebo ho Maple Leafs vymění do jiného týmu. Jedno nebo druhé.

Otázka nyní zní. Jak dlouho budou Maple Leafs čekat než se rozhodnou mezi volbou „A“ a „C“.

One thought on “Míč je na straně Nylandera. Jaký bude další vývoj této ságy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *