Dočkáme se podpisu Nylandera už tento víkend?

Tento týden jsme zaznamenali první větší posun v jednáních kolem nové smlouvy útočníka Williama Nylandera a několik insiderů přineslo zprávy o blížící se dohodě obou stran. Maple Leafs a hráčský agent Lewis Gross se sice snaží udržet věci pod pokličkou, ale podle všeho se zdá, že jejich schůzky na začátku tohoto týdne začínají přinášet ovoce.

Smlouva zatím stále ještě není na stole. Z dlouhodobého hlediska si tým přeje udržet roční plat pod 7 miliony dolarů. V krátkodobém výhledu mladého Švéda nezajímá nic pod částkou 20 milionů dolarů za čtyři roky. Pořád to samé. Spekuluje se ale o přechodné smlouvě v rozmezí 5,8 až 6,3 milionů dolarů ročně.

Na blogu Deana Blundella se uprostřed tohoto týdne objevila spekulace podle které zdroje říkají, že nová smlouva Williama Nylandera je na spadnutí a nejpozději do 48-72 hodin by mělo dojít k podpisu.

A ta hranice nastává právě dnes.

Na druhou stranu, co se týká podmínek smlouvy tak Elliotte Friedman ve svém článku na Sportsnetu také sice píše, že kdyby byl Nylanderem, zvažoval dvouletou nebo tříletou smlouvu a vsadil by všechno na své schopnosti. Jenže jeden z hráčských agentů mu na to řekl, že si umí představit proč by radil hráči tohle nedělat.

„Blížíme se dalšímu jednání o nové kolektivní smlouvě. Nemůžete si být jistý, co se stane s kontrakty, které budou součástí jednání. Jak budou omezené podmínky, podpisové bonusy budou možná více omezené než dnes,“ řekl.

Jak to celé dopadne se dozvíme možná už tento víkend.

5 thoughts on “Dočkáme se podpisu Nylandera už tento víkend?

 1. Musím říct, že to chápu z obou stran. Nylander chce ukázat, že se považuje za Top hrače a nechce se prodat zadarmo, Dubas zase chce ukázat, že jako mladý manažer dokáže být tvrdý a hájit potřeby týmu co nejvíce to lze. Já osobně si myslim, že Marner a Nylander jsou hodně podobní co se týká výkonnosti. Ano Marner je teď o něco lepší a u něj to prostě všechno vypadá nějak jednodušeji a je tam nějaká hezká kudrlinka, která mu vychází, ale že by byl mezi nimi úplně tak obrovský rozdíl si nemyslím. Příští sezónu na tom může klidně být zase Nylander o 10 bodů lépe. Nylander má podle mě hodně velkou nevýhodu v tom, že se z těch tří musí rozhodovat jako první a vůbec se nedivím, že nechce kývnout na 6-6,5 dlouhodobě třeba na 8 let. Za prvé strop půjde nahoru a za 3 roky se bude sázet 6M mnohem horším hráčům než je Nylander. Za druhé pokud by Marner podepsal třeba 8-8,5M na 8 let opravdu si myslíte, že by na to měl být Nylander v rámci 8 let o 16-18M hůře? Nylader samozřejmě cítí, že Marner se bude pohybovat někde kolem 8 možná i 8,5M a vůbec se mu nedivím, že tu svojí kůži nechce prodat za 6-6,5M, zřejmě sám sebe jako o 2M horšího hráče nevidí a já ho tam popravdě taky nevidím, všichni víme, že vedle Matthewse nebo i klidně Tavarese bod na zápas dělat bude a za to přece nemlže mít dlouhodobě 6-6,5M. Ok ať se podepíše bridge, což to tak teď i vypada za 6M a po dvou letech se znovu uvidí, skončí Marleau, bude větší strop atd.

  Musím říct, že se malinko bojim Babcocka, aby to nedal Nyladerovi trochu sežrat, myslím si, že ho možná klidně třeba 10 zápasů podusí někde ve třetí, čtvrté lajně bez přesilovek. Paradoxně bych se vůbec nedivil, kdyby ten finální záměr byl nechat Kapanena odehrát u Matthewse 25-30 zapasu a pokud by se pohyboval kolem 25-30 bodů, tak ho pak střelit třeba v balíčku za beka. Klidně by se mi líbilo něco jako Kapanen + Zajcev + draft za nějakou parádu do obrany (Doughty?? :))) ) a bylo by to další uvolnění peněz. Si to představte, díru po Kapanenovi bychom zaplácnuli jak prd a místo Zajceva Doughty :))) LA stejně nic extra ten rok neudělá..

  1
  1
 2. Ano Nylander má smůlu v tom,že „nastavuje“ tu platovou hranici.Jinak si myslím,že Marner je komplexnější hráč,ale souhlasím,že s rozdílem 2 M na rok to nekoresponduje.Spíše doufám,že když Nylander podepíše pod 7 ,tak Marner by se mohl spokojit s 8 a AM s 11.
  S tím co jsi načrtl s Kapanenem se ztotožňuji,není to hráč do 3 lajny a ani tam není moc platný a je dost týmů,kde může hrát top6 bez problémů a nám se bek prostě hodí,ale na Doughtyho to úplně nevidím:) jeho 11 mega nemáme šanci utáhnout.
  Zaitsev je za 4,5 v pohodě,toho bych neřešil,budem hledat prachy na Gardinera a někoho za Haiseyho.
  M.

 3. A jaký vliv to bude mít na Marnera s Matthewsem? Si řeknou „Willy taky pul roku dělal krky a vymačkal z nich pořádnou pálku, tak proč bych já měl teď ustupovat a dávat nějakou domácí slevu?“ A budem v prdeli všichni..

 4. Ahhhh já jsem vůbec nezaznamenal že je Doughty podepsanej. Myslel jsem že mu konci smlouva. I když by nás zřejmě stejně tak jako tak stal raketu a nejspíš by to nešlo, bylo to takové zasnění.:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *