Ukončí Leafs v zápase s Dallasem domácí trápení?

Dnes večer: Dallas (6-5-0) proti Toronto (8-4-0)
Posledních 10 zápasů: Stars 5-5-0; Maple Leafs 7-3-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer druhý vzájemný zápas s Dallasem Stars v letošní sezoně. V prvním zápase 9. října na ledě Dallasu vyhráli 7-4. Pro Maple Leafs to byl čtvrtý zápas v letošní sezoně a třetí výhra. Jenže od té doby se věci trochu změnily.

Při povedeném začátku sezony si Toronto připsalo bilanci 6-1. Pak ale Leafs prohráli dva z pěti následujících zápasů. Týmu se nedaří přitom na domácím ledě. Ze sedmi zápasů doma Leafs vyhráli pouze třikrát z toho jednou až v nastaveném čase. To pro tým se třetí nejlepší bilancí ve Východní konferenci z loňské sezony není příliš povedený začátek sezony. V posledních pěti zápasech mají Leafs bilanci 2-3-0 a skóre 9-14.

Naposledy Maple Leafs prohráli 1-3 v zápase s Calgary Flames. Po dvou třetinách sice držel brankář Frederik Andersen naděje svých spoluhráčů na bodový zisk. Pak ale Flames vstřelili dvě branky v rozmezí necelé minuty. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny sice snížil v přesilové hře Nazem Kadri, ale Flames jistili svou výhru střelou do prázdné branky.

Proti Calgary chyběl poprvé v letošní sezoně Auston Matthews, který se zranil v sobotním zápase s Winnipegem Jets a kvůli zranění ramene bude stále ještě nejlepší střelec týmu a nejproduktivnější hráč chybět nejméně do koncem listopadu.

Z dosavadních výsledků se zdá, že Maple Leafs jsou v letošní sezoně značně nevyrovnaným týmem a kouč Mike Babcock věří, že důležitou součástí tohoto procesu je větší odpovědnost mezi jeho hráči.

„Některý večer vypadáme jako opravdu dobrý tým, ale další večer už ne. Musíme najít způsob, jak to dělat správně každý den a mít vnitřní odpovědnost jeden ke druhému, abychom to dělali správně,“ řekl po včerejším tréninku kouč Mike Babcock.

Kouč Mike Babcock nebyl v zápase s Calgary spokojený s výkonem hráčů a na včerejším tréninku pozměnil složení útoků oproti poslednímu zápasu. Mitch Marner se vrátil vedle Johna Tavarese zatímco Kasperi Kapanen se postavil vedle Kadriho a Marleaua. Kapanen by navíc vyřazený z první přesilovky, kde ho nahradil Patrick Marleau zatímco Zach Hyman doplnil druhou přesilovku.

Změny se dotknou také obrany. Dvojici Marinčin, Ozhiganov nahradí Travis Dermott a poprvé v letošní sezoně také Justin Holl.

Dermott – Holl

V brance očekáváme jedničku Frederika Andersena.

Významný zápas čeká dnes večer obránce Rona Hainseyho. Zkušený veterán nastoupí dnes večer ke svému 1000. zápasu v NHL.

Dosáhnout této respektované mety se v historii NHL povedlo jenom o něco málo více než 300 hráčům. Přesto by Ron Hainsey rád bral dnešní zápas jako běžný listopadový zápas. Hainsey nepatří mezi hráče, kteří by na sebe rádi poutali pozornost.

„Dostanu stříbrná hokejku a bude to. Bude to vzrušující,“ řekl suše po včerejším tréninku o dnešní významné metě Hainsey.

„Je to jenom počet zápasů. Z nějakého důvodu počítáme zápasy. Jsem velkým sportovním fanouškem. Ale neřeknu vám, kolik zápasů všichni moji oblíbení sportovci hráli v dalších sportech. Pokud jde o mě, tak to není příliš důležité. Ale je to hezké kulaté číslo,“ dodal Hainsey.

Stars

Po třech prohrách v zápasech venku v řadě Dallas v úterý poprvé na ledě soupeře vyhrál. Na ledě Montrealu Canadiens vyhráli Stars 4-1. V posledních čtyřech zápasech má Dallas bilanci 3-1.

Svůj 1000. zápas odehrál v úterý večer centr Jason Spezza.

„Vyhrát v této aréně (v Montrealu) by nám mohlo dodat hodně sebedůvěry v tom, že můžeme vyhrát kdekoliv. Slyšíte tam ten dav, dají se do fandění a to domácí tým žene dopředu. Odvedli jsme dobrou práci a zabránili jsme jim v tom. Brankář Ben Bishop musel v první třetině předvést několik důležitých zákroků, ale jakmile se mu to povedlo, tak zápas se zklidnil,“ řekl Spezza po zápase.

V sestavě Stars by měl dnes večer chyběl útočník Alexander Radulov, který má potíže v dolní části těla. Radulov odehrál v letošní sezoně sedm zápasů s bilancí pěti branek a šesti asistencí.

Jedničku Bena Bishopa by pak měl v dnešním zápase nahradit Anton Khudobin. Ten má v letošní sezoně zatím bilanci 1-1-0 s průměrem 3,02 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 89,8%. Bishop odchytal posledních pět zápasů Dallasu v řadě.

Středeční trénink svého týmu vynechal bývalý obránce Maple Leafs Connor Carrick a není jisté, jestli dnes večer nastoupí. Carrick vynechal už zápas na ledě Montrealu po tom, co ho v předchozím zápase na ledě Detroitu trefil puk do nohy.

Z důvodu změny času je úvodní vhazování dnešního zápasu už o půlnoci našeho času.