Střelecké trápení pokračuje a Leafs opět prohráli

Střelecké trápení Maple Leafs v posledních zápasech pokračuje a Toronto ve čtvrtečním zápase na domácím ledě nestačilo na Dallas Stars. Maple Leafs pohrávali na začátku třetí třetiny 0-2. Po velkém tlaku a mnoha šancích Leafs tři minuty před koncem třetí třetiny pouze snížili brankou Patricka Marleaua v přesilové hře. Víc už ale Leafs nestihli a prohráli 1-2.

Poprvé ve své historii Maple Leafs nedali v prvních dvou třetinách pět domácích zápasů v řadě ani jednu branku. To je opravdu velké střelecké trápení týmu, který měl patřit v letošní sezoně k nejofenzivnějším v celé lize. Od sezony 1994-95, kdy byla zrušena červená čára jenom Florida Panthers tak dlouho ve své hale v prvních dvou třetinách neskórovala.

Prohrou v zápase s Dallasem si Toronto připsalo pátou prohru v osmi zápasech na domácím ledě. V loňské sezoně přitom víceméně stejný tým Maple Leafs vytvořil s 29 výhrami z 41 domácích zápasů nový rekord klubu.

Bylo by ale příliš jednoduché svalovat vinu pouze na chybějícího Matthewse a Nylandera.

Jediný střelec Maple Leafs v zápase s Dallasem Patrick Marleau věří, že si Leafs zasloužili více štěstí v zápase, ve kterém tým přestřílel svého soupeře 32-19.

Už v 8 minutě trefil John Tavares v přesilové hře spojnici břevna a tyčky. Ve třetí třetině pak Patty Marleau trefil vzdálenější tyčky od které se puk odrazil zpět do brankoviště. Nechybělo mnoho aby si brankář Dallasu Anton Khudobin skluzem ke své pravé tyčce srazil puk do vlastní sítě. To se ale nestalo. Khudobin pak po zápase vyprávěl o tom, jak měl celou situaci pod kontrolou.

Po bezbrankové první třetině Dallas otevřel skóre zápasu osm minut před druhou přestávkou. Jamie Benn tečoval střelu Tylera Seguina krátce po tom, co Leafs ubránili první přesilovku soupeře v zápase.

Šest minut před koncem druhé třetiny se dostal do zakončení v další přesilovce Dallasu Mitch Marner, ale Khudobin jeho šanci vychytal.

Zkraje třetí třetiny hráli Leafs přesilovou hru a Anton Khudobin musel zakročit proti nebezpečné střele Andrease Johnssona.

Krátce na to ale Leafs nezvládli vyhodit kotouč z vlastního pásma a Devin Shore po kombinaci Janmarka se Seguinem zvýšil na 2-0 pro Dallas.

V polovině poslední části pak stálo při Dallasu štěstí při již zmíněné střele Patricka Marleaua do tyčky.

Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny hráli Leafs přesilovou hru a Patrick Marleau tentokrát z ostrého úhlu mířil přesně, 1-2.

Jenže to bylo všechno. Při hře Maple Leafs bez brankáře pak ještě přeskočil ve velmi dobré pozici puk hokejku Johna Tavarese. V posledních vteřinách si brankář Dallasu ještě poradil se střelami Marnera a Tavarese.

„Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas. Myslím si, že náš tým bojoval. Myslím si, že jsme pracovali tvrdě a měli jsme dobrý začátek. Stejně ale musíte skórovat. Líbilo se mi na našem týmu, že jsme neztratili koncentraci. Nezačali jsme běhat po ledu a stále jsme zůstávali v zápase. Nemyslím si, že by nám toho až do konce hodně povolili. Taky my jsme jim toho moc nedovolili. Stejně ale musíte na konci najít způsob, jak vyhrát,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Mike Babcock.

V sobotu Maple Leafs nastoupí opět na ledě soupeře. Tentokrát v Pittsbughu. V zápasech venku mají Leafs v letošní sezoně bilanci 5-0.