Leafs se vrací na domácí led. Hrají s Las Vegas

Dnes večer: Vegas (6-7-1) proti Toronto (9-5-0)
Posledních 10 zápasů: Golden Knights 5-4-1; Maple Leafs 6-4-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na domácím ledě první vzájemný zápas s Vegas Golden Knights v letošní sezoně. V loňské sezoně Maple Leafs s nováčkem v NHL vyhráli na domácím ledě 4-3 po samostatných nájezdech. Na ledě soupeře Leafs v zápase na silvestra prohráli 3-6.

Maple Leafs

Výhra 5-0 v sobotním zápase na ledě Pittsburghu Penguins znamená, že Toronto zůstalo po šesti zápasech venku stále neporažené. Otázka před dnešním zápasem tedy zní: Dokáží si Maple Leafs přenést pohodu ze zápasů venku také na domácí led?

Hráči Toronta potvrdili, že klíčem k úspěchu na ledě Pittsburghu bylo to, s jakým zápalem Leafs napadali rozehrávku domácího týmu hluboko v jejich pásmu. To se ukázalo jako klíčové v tom, aby Leafs dokázali hrát svou rychlou hru a skórovat.

V zápasech na domácím ledě Scotiabank Arény se Leafs tohle vůbec nedaří. Především nízká produktivita stojí za bilancí 3-5 na domácím ledě. V osmi zápasech doma vstřelilo Toronto pouze 16 branek zatímco v šesti zápasech venku Leafs vstřelili 32 branek. Když se podíváme na úspěšnost střelby tak na ledě soupeře mají Leafs úspěšnost střelby přes 16% zatímco na domácím ledě pod 7%…

V posledních pěti domácích zápasech Maple Leafs čtyřikrát prohráli.

„Myslím si, že si můžeme ze sobotního zápasu vzít nějaké dobré věci a těšíme se domů. Bude důležité vyhrát doma nějaké zápasy. Máme dobrý pocit z toho, jak se věci mají v zápasech venku, ale je na čase, abychom se začali prosazovat v naší vlastní aréně,“ řekl obránce Morgan Rielly.

Jednatřiceti zásahy brankář Frederik Andersen na ledě Pittsburghu Penguins vychytal své první čisté konto v letošní sezoně. Pro Toronto to byla první nula proti Pittsburghu od 1. února 2012, kdy si čisté konto připsal James Reimer a první nula z ledu Pittsburghu od 19. března 2006. Tehdy vychytal na ledě Pittsbughu čisté konto Mikael Tellqvist.

„Myslím si, že jsme na začátku lítali, bruslili jsme opravdu dobře. Příliš jsme jim toho nedovolili. Mluvili jsme o tom, že první třetina bude pro nás klíčová. Myslím si tedy, že jsme začali opravdu dobře,“ řekl o zápase s Pittsburghem brankář Frederik Andersen.

Jednička Maple Leafs má v letošní sezoně zatím bilanci 7-5-0. V posledních sedmi zápasech měl Andersen úspěšnost zásahů na 93,4%.

Golden Knights

Las Vegas dokráčeli v první sezoně v historii klubu až do finále Stanley Cupu. Svou cestou lámali mnoho rekordů NHL a téměř dokončili svou pohádkovou cestu ziskem Stanley Cupu. To se ovšem nakonec nepodařilo. Někteří možná čekají, že Vegas zopakuje stejný úspěch také v letošní sezoně. Pro Vegas bude ovšem velmi těžké loňské skvělý rok zopakovat.

Po prvních 14 zápasech má Vegas bilanci pod 50% (6-7-1).

„Hrajeme lépe než je naše bilanci. Jenom se zdá, že vše je trochu těžší než minulý rok. Loni se nám dařili všechny brejky a měli jsme štěstí s pukem. Tenhle rok se přes to musíme dostat a najít způsob, jak hrát lépe. Nedostáváme se do stejných brejků a nepadá nám to do branky stejně jako loni,“ řekl kouč Vegas Gerard Gallant.

Kouč v pátek svolal týmový mítink a zdá se, že sezení přineslo své ovoce. V sobotu totiž Vegas porazili na domácím ledě Carolinu Hurricanes 3-0 a brankář Marc-Andre Fleury si tak připsal už své druhé čisté konto v letošní sezoně.

Podle Fleuryho byl týmový mítink pro hráče připomínkou toho, jak tým musí hrát.

„Gallant tam nepřišel na nikoho křičet. Mluvil prostě jasně a upřímně. Jen se ujistil, že zjednodušíme naši hru. S tím jsme měli úspěch předtím. Nedělali jsme nic na krásu, ale hráli jsme tvrdě celý zápas a to se nám vyplatilo,“ řekl Fleury.

Už v loňské sezoně bylo Las Vegas velmi pracovitým týmem a zdá se, že také v letošní sezoně budou Golden Knights velmi nepříjemným soupeřem. Vegas jsou nejlepším týmem NHL v hitech a ziscích kotouče.

„V sobotu jsme hráli naši hru. Snažíme se hrát po celých 60 minut, snažíme se bojovat, hrát tvrdě a vrátit se k věcem, se kterými jsme měli úspěch a myslím si, že v sobotu se nám to podařilo,“ dodal Gallant.

Před zápasem s Carolinou prohrálo Vegas čtyři zápasy z pěti (1-3-1).

V posledních čtyřech zápasech chyběl v sestavě Golden Knights Max Pacioretty kvůli potížím v horní části těla. V pondělí s týmem už trénoval a dnes by se mohl vrátit do sestavy.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *