Andersen vychytal výhru Leafs proti Vegas

Toronto Maple Leafs porazili především zásluhou Frederika Andersena v úterý večer Vegas Golden Knights 3-1. Brankář Toronta si připsal 36 zásahů a po zásluze byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

„Osobně se cítím dobře. Držíme se trochu více venku z pásma, což mi pomáhá lépe vidět puk a mít čistý výhled na střelu. Není tak časté, abych musel bojovat s hráči před brankovištěm a to mi samozřejmě ulehčuje práci,“ řekl Andersen po zápase.

Velmi dobrý zápas odehrál také Connor Brown, který vstřelil jednu branku a zaznamenal celkem dva body. A lídrem byl samozřejmě také Mitch Marner, který si připsal vítěznou branku.

Maple Leafs začali zápas velmi dobře. Andersen sice musel už po 15 vteřinách hry zasahovat proti střelám Reillyho Smithe a Jonathana Marchessaulta, ale už v polovině šesté minuty Toronto vedlo. Útočník Connor Brown obral soupeře v útočném pásmu o kotouč a rychlou střelou z otočky na mezikruží poslal kotouč do branky, 1-0 Leafs.

Golden Knights byli v první třetině a vlastně po celý zápas střelecky aktivnějším týmem, ale vážnější šanci si v první třetině nepřipravili.

Naopak necelých šest a půl minuty před koncem první třetiny mohlo Toronto vést o dvě branky, ale Marc-Andre Fleury dokázal zastavit střelu Johna Tavarese po individuální akci Mitche Marnera.

Už po devíti vteřinách hry ve druhé třetině poslal Marner Toronto do dvoubrankového vedení střelou přes obránce ze střední vzdálenosti na vyrážečku Fleuryho.

Kromě své dobré formy měl brankář Frederik Andersen v zápase také dostatek štěstí. Ve čtvrté minutě druhé třetiny trefil tyčku za jeho zády obránce Brad Hunt. Puk se po jeho střele odrazil v ostrém úhlu a prolétl podél brankové čáry skrz brankoviště. Nechybělo mnoho, aby skončil v brance Maple Leafs.

V polovině zápasu Leafs vyhodili kotouč vzduchem z obranného pásma. Plachtící kotouč získal nejrychleji Connor Brown a v rychlém brejku byl blízko své druhé brance v zápase. Jenže v útočné třetině si jednou rukou postrčil kotouč až příliš dopředu a už nestačil přesně zakončit.

Krátce na to hosté snížili na rozdíl jedné branky. Necelých devět minut před koncem druhé třetiny trefil nejprve Shea Theodore břevno branky Toronta. Vegas se dostali u mantinelu opět k puku a další střelu Theodora už tečoval Cody Eakin do branky, 1-2.

Pět minut před druhou přestávkou se dostal do brejku Andreas Johnsson, ale Fleury ukryl puk po jeho střele ve své rukavici.

Po čtyřech minutách hry ve třetí třetiny byli Vegas blízko vyrovnání. Puk po střele Reillyho Smithe tečoval William Karlsson, který se ještě snažil o dorážku. Frederik Andersen si s tím ale poradil ačkoliv přitom seděl ve svém brankovišti a kotouč poskakoval mezi jeho nohami.

Krátce na to potkal nepříjemný okamžik útočníka Golden Knights Erika Haulu, který si po srážce s Patrickem Marleauem u mantinelu ve středním pásmu poranil nohu a z ledu musel být odnesen na nosítkách. Podle zpráv by ale jeho zranění nemělo být nijak vážné.

V polovině třetí třetiny předvedl Mitch Marner jak moc umí být platným hráčem pro svůj tým. Při jednom z brejků soupeře se Marner parádně vrátil do obrany za Morgana Riellyho, který propadl v útočném pásmu. Marner pak svou hokejkou překazil střelu Marchessaulta.

Necelé čtyři minuty před třetí sirénou se pak Marner krásně uvolnil v útočném pásmu, ale Fleury neměl potíže s jeho střelou po ledě potíže. Krátce na to poslal Marnera do zakončení chytrou přihrávkou za obránce John Tavares, ale Fleury jeho zakončení opět pokryl.

V koncovce zápasu neměli Leafs výraznější potíže a Nazem Kadri pojistil výhru Toronta střelou do prázdné branky soupeře.

„Myslím, že jsme začali opravdu dobře v prvních deseti minutách zápasu. Pak si myslím, že jsme si začali trochu zahrávat s pukem a oni nám ukázali, jak rychlý jsou. Myslím si, že opravdu dominovali ve druhé třetině. Měli jsme štěstí, že jsme se dostali přes tu druhou části. Třetí třetina mi nevadila,“ řekl kouč Maple Leafs Mike Babcock po zápase.

„Myslím si, že jsme přestali hrát. Nenapadali jsme je. Vůbec jsme je nenapadali. Nepomáhali jsme naší obraně. Vůbec jsme je nebrzdili. Oni jsou rychlým týmem a když soupeře nezbrzdíme, tak to děláme těžší pro naši obranu. Samozřejmě každý to vidí každý večer. Freddie Andersen je neuvěřitelný každý zápas a je důvodem naší výhry dnes večer,“ řekl po zápase Mitch Marner.

V dalším zápase hrají Maple Leafs v pátek večer na domácím ledě s New Jersey Devils.