Leafs nestačili na Boston a prohráli první zápas venku

Toronto Maple Leafs prohráli první zápas na ledě soupeře v letošní sezoně. V sobotním zápase nestačili na Boston Bruins a prohráli poměrně vysoko 1-5. V zápase rozhodla lepší produktivita domácího týmu a nevyužité šance Maple Leafs. Jedinou branku Toronta vstřelil na konci druhé třetiny v přesilové hře John Tavares.

Maple Leafs začali výborně a v první třetině si vytvořili obrovskou střeleckou převahu 20-6. Jenže brankář Boston Jaroslav Halák všechny střely Leafs pochytal a domácí tým pak z jedné šance skóroval. David Pastrňák nahazoval kotouč před branku a Patrice Bergeron tečoval kotouč na vyrážečku Garreta Sparkse, 0-1.

Od druhé třetiny začal hrát Boston svou hru a po dvou brankách Pastrňáka vedl v polovině zápasu 3-0.

Při první brance nechali Leafs Pastrňáka samotného na levém kruhu a český útočník střelou z voleje poslal kotouč poprvé v zápase do sítě, 0-2. V polovině zápasu hrál Boston přesilovou hru a Brad Marchand poslal na Pastrňáka přesnou přihrávku z pravého křídla. Český útočník dostal od hráčů zase trošku místa a to se prostě nevyplácí. Pastrňák sice netrefil kotouč čistě, ale na branku to stačilo, 0-3.

Na konci druhé třetiny hrálo také Toronto přesilovou hru po hrubosti Brandona Carla, který neustál tvrdý hit Kasperiho Kapanena na Johna Moorea. Po kombinaci obránců na modré čáře poslal Mitch Marner krásnou přihrávku z pravého kruhu na levou stranu a John Tavares mohl střílet do odkryté branky Bostonu, 1-3.

Branka Tavarese dala Torontu naději na bodový zisk, ale další nevyužité šance ve třetí třetině a rychlé branky domácích všechno změnili.

Osm a půl minuty před koncem třetí třetiny dostal čtyřminutový trest za vysokou hůl Kasperi Kapanen a Bruins početní výhodu využili. David Pastrňák si vyměnil kotouč s Bradem Marchandem a střelou z levého kruhu zkompletoval svůj hattrick.

Za 26 vteřin se dostal ke střele z levého kruhu Joakim Nordstrom a bylo definitivně rozhodnuto.

Garret Sparks dokončil svůj třetí zápas v sezoně s 29 zásahy ze 34 střel soupeře.

„Není to tak, že by si nahrávali tři metry od branky. Nahrávají si 15 nebo 18 metrů daleko a střílejí z voleje. To pak vypadá jinak. Není tolik útoků, jako je tento a byla to zajímavá zkušenost hrát proti nim,“ řekl o prvním útoku Bostonu brankář Garret Sparks.

O první brance Pastrňáka pak náhradník Maple Leafs řekl, že to byla nejtvrdší střela, jak kdy v životě viděl.

Kouč Toronta pak viděl hlavní důvod v tom, že Boston na rozdíl od Toronta své šance využil.

„My jsme neskórovali a oni ano. Zbytek je historie. Je to nešťastné,“ hodnotil zápas Mike Babcock.

V tomto týdnu čekají Toronto tři zápasy v Kalifornii. Už v úterý hrají Leafs na ledě Los Angeles.