Leafs budou těžit z pozdního podpisu Nylandera další roky

Svět NHL je pro běžného fanouška často hodně nepochopitelný, či z něj může být zmatený. Abyste pochopili kroky jednotlivých týmů musíte jít často hodně do hloubky a sledovat a číst experty přímo v Americe, pro které je to práce sedm dní v týdnu a čtyřiadvacet hodin denně.

Pojďme si tedy ukázat, jak to bude se smlouvou pro Williama Nylandera. Pokud už konečně tato nekonečná sága skončí a stane se to, co se podle expertů na NHL stát má, a to že, Nylander podepíše v následujících dnech s Torontem dlouholetou smlouvu.

Aby bylo jasno kolem smlouvy Williama Nylandera. Toto je důvod, proč si možná počkáme na podpis až do 1. prosince. Tato tabulka platí za předpokladu, že Leafs podepíšou Nylandera za průměrný roční příjem 6,9 miliónů dolarů a v délce šesti let. To je totiž nejčastější spekulace.

Nutno ještě dodat, že Leafs nemohou Nylanderovi dát peníze v podpisovém bonusu, jako například dostal John Tavares. Nebo… Mohou mu dát podpisový bonus, ale pak právě ztratí výhodu, která plyne z pozdního podpisu. To by pak tato čísla byla zase o dost jiná v závislosti na tom, jak velký by ten bonus byl. (Často se na FB stránce ptáte na podpisový bonus, ale ten se do platového stropu počítá úplně stejně jako běžný plat, tudíž není žádnou výhodou. Výhodný je pro hráče jen v tom, že z něj odvádí o něco menší daně a tak jim zbude vyšší čistý příjem).

Nylander vynechal téměř dva měsíce NHL a to je důvod, proč mu náhrada za ušlí plat bude vrácena ještě k letošnímu základnímu cap hitu týmu (kdo by nerozuměl – částka, která se počítá do platového stropu týmu). Leafs na to „doplatí“, že se jim letos do platového stropu započítá částka v prvním sloupci tabulky. Ovšem v dalších letech bude do platového stropu týmu započítávána částka v druhém sloupci. A to se Torontu náramně hodí. Letos máme místa pod platovým stropem hromadu. Za rok budeme bojovat o každý dolar.

Určitě nebylo cílem ani jedné strany dojít až do tohoto pozdního data a dohadovat se o smlouvě. Ovšem když už tady jsme, mohou z toho těžit oba. Nylander si totiž přijde na větší peníze, než které by měl před sezonou. To mu Toronto mohlo nabídnout právě plat zhruba kolem 6,5 miliónů ročně. Nyní tak dostane téměř sedm miliónů a Leafs na tom nijak netratí. Maple Leafs jsou možná nejbohatší organizace v lize a kdyby mohli, hráče by i přeplatili. Problém je ale platový strop, kvůli kterému by pak nemusely být peníze pro další borce.

Kvůli pozdnímu podpisu budou Lefas milostivě potrestáni obrovskou sumou 9,5 miliónů, která se jim letos započte do platového stropu, ale dalších pět let bude Nylanderův cap hit nižší než ten, který má David Pastrňák, s kterým byl švédský útočník tolikrát spojován.

Jásat je ještě předčasné, ale pokud se to skutečně stane, může si Kyle Dubas a fanoušci Leafs oddechnout. Nylander bude mít plat, s kterým se nějak tak počítalo a můžeme se vrhnout na jednání s Matthewsem a Marnerem.

5 thoughts on “Leafs budou těžit z pozdního podpisu Nylandera další roky

  1. Podpisový bonus je výhodný pro hráče i v tom, že ty peníze dostanou najednou a dostanou je i v případě výluky. Což pravda, zrovna Leafs moc trapit nemusí, ale chudším klubům dělá SB nemalé potíže a očekávám, že při vyjednávání o nové CBA budou SB velkým tématem.

  2. Mimo téma: při zranění Bergerona v Bostonu se naskytuje varianta, že Bruins by mohli mít zájem o Bozaka. Boha jeho jak dlouho byste po takovém tradu nevěřícně kroutili hlavou? Z pohledu Bozieho by to byla ale dobrá změna..Bluesmani mě..a asi nejen mě překvapili, jak uzavírají tabulku západní konference…

  3. Uvidíme, uvidíme. Podepsanej ještě není. Taky otázka jak to vypadá s AM, je mimo hru už dlouho. Je jasný, že se to nikdy nedozvím, ale docela by mě zajímalo, jestli ta jeho zranění jsou jen ze hry nebo jestli to třeba nemůže být i důsledek nepřiměřený zátěže, kterou na sebe v minulosti nakládal. Aby to nedopadlo všechno úplně blbě a my neskončili jak bez Williho, tak bez Austona…

  4. Arture tohle je přesně katastrofický myšlení, který se v nás vybudovalo za poslední neúspěšné roky..já to myšlení mám občas taky, ale časy už se změnily a máme skvělý tým..vem si jak válí 3. a 4. formace.. snaž se přepnout myšlení na pozitivní a že letos ten Boston v play off vyklepneme 😉

  5. Pastrnaka moc rad nemam ale to jeho vyjadreni ke kauze Nylander a to proc on podepsal vcelku brzo me dostalo. Klobouk dolu. Skoda ze takove mysleni nema ten nas beran

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *