William Nylander zůstává hráčem Maple Leafs

Útočník William Nylander zůstává hráčem Toronta Maple Leafs. Obě strany se v sobotu večer našeho času krátce před 23 hodinou dohodli na nové šestileté smlouvě v celkové hodnotě 45 milionů dolarů.

Bylo to bezprecedentní a velmi dramatické vyjednávání, které trvalo více než půl roku. Podpis smlouvy pak proběhl doslova na poslední chvíli.

Samotný Kyle Dubas na tiskové konferenci potvrdil, že v 16:15 až 16:30 volal Nylanderovi a jeho agentovi a ten mu řekl:

„Pojďme se dohodnout.“

V 16:52 dostali Maple Leafs od Nylandera podepsanou smlouvu, kterou klub obratem podepsal a v 16:55 ji liga schválila. Chybělo pět minut do vypršení 23 hodiny, což byla lhůta, do které se musely obě strany domluvit. Jinak hrozilo, že si švédský útočník v letošní sezoně v NHL nezahraje. Končí tak dlouhé vyjednávání, které se dostalo až na samou hranici.

Šestiletá smlouva Williama Nylandera má celkovou hodnotu 45 milionů dolarů. V letošní sezoně dostane 12 milionů, které obsahují podpisový bonus ve výši 2 milionů dolarů. Ve druhém roce své smlouvy Nylander dostane 9 milionů včetně podpisového bonusu 8,3 milionů dolarů. Jeho základní plat tak bude ve druhé sezoně činit pouze 700 tisíc dolarů.

V dalších letech bude plat Williama Nylandera 6 milionů dolarů včetně podpisového bonusu 3,5 milionů. Jeho základní plat tak bude činit 2,5 milionů dolarů.

Podpisový bonus v celkové výši 24,3 milionů dolarů je velmi důležitý, protože ten William Nylander dostane i v případě výluky, který může nastat už po letošní sezoně.

SezonaKlauzuleCap HitPodpisový bonusZákladní platCelkový plat
2018-19-10 277 7782 000 00010 000 00012 000 000
2019-20 -6 962 3668 300 000700 0009 000 000
2020-21-6 962 3663 500 0002 500 0006 000 000
2021-22-6 962 3663 500 0002 500 0006 000 000
2022-23-6 962 3663 500 0002 500 0006 000 000
2023-24NTC pro 10 týmů6 962 3663 500 0002 500 0006 000 000
Celkem45 089 60824 300 00020 700 00045 000 000

Důvodem pro vyšší cap hit v letošní sezoně je to, že Nylander vynechal prvních 60 dní letošní sezony. Vždy, když chráněný volný hráč podepíše smlouvu až po začátku sezony NHL je cap hit neboli platové zatížení stropu týmu hráčovou smlouvou v první sezoně hráčovy smlouvy vyšší než průměrná hodnota kontraktu. V dalších sezonách hráčova kontraktu je naopak platové zatížení jeho smlouvou pro tým menší než průměrná roční hodnota dané smlouvy.

Velmi dobře to ukazuje výpočet na obrázku níže, který pochází ze serveru capfriendly.com.

Smlouva Williama Nylandera je celkem o pět milionů dolarů hodnotnější, než jakou má David Pastrňák. Jeho šestiletá smlouva s Bostonem má hodnotu 40 milionů dolarů. Právě Pastrňák byl často se svou smlouvou a hlavně s jejím cap hitem ve výši 6,6 milionů dolarů ročně příkladem pro novou smlouvu Williama Nylandera.

Ten původně po Torontu žádal více než 8 milionů dolarů ročně. Pokud ovšem zprůměrujeme Nylanderových 45 milionů, které za šest let od Toronta dostane, činí jeho průměr 7,5 milionů dolarů ročně. Ve skutečnosti je ale rozvržení peněz v Nylanderově smlouvě trochu odlišené, jak je vidět v tabulce výše.

Podle toho, jak je smlouva Williama Nylandera rozvržena se dá navíc usuzovat, že se Maple Leafs chtěli vyvarovat toho, aby průměrný cap hit Nylanderovy smlouvy překročil 7 milionů dolarů. V prvním roce smlouvy Nylander těží finančně z pozdního podpisu. V dalších letech bude těžit klub z nižšího cap hitu.

Tato situace může být zajímavým signálem pro blížící se jednání s Austonem Matthewsem a Mitchem Marnerem, kteří se stanou chráněnými volnými hráči příští léto. Otázkou ovšem je, jak moc na to budou brát Matthews s Marnerem ohled.

Každopádně se zdá, že nová smlouva Williama Nylandera je výhodnou jak pro samotného hráče, tak také pro Maple Leafs. Cap hit 6,9 milionů dolarů od druhé sezony není částkou, která by měla znamenat nějakou překážku v případě výměny Nylandera do jiného týmu. Navíc Nylanderova smlouva neobsahuje v prvních pěti letech žádnou klauzuli omezující jeho výměnu do jiného týmu. Až v posledním roce má Nylanderem klauzuli zakazující výměnu do deseti týmů NHL.

Na druhou stranu poměrně příjemná výše smlouvy by pak mohla napovídat, že si Maple Leafs ponechají Nylandera delší dobu a nebudou se snažit o jeho případnou výměnu tak, jak před několika dny naznačoval komentátor stanice Sportsnet Elliotte Friedman.

Maple Leafs jednoduše této smlouvy litovat zřejmě nebudou. Spíše se dá říct, že dohodou na nové smlouvě se obě strany vyhnuli ztrátám na své straně. Wiliam Nylander dostane šanci hrát s ještě více talentovaným týmem Maple Leafs než bylo Toronto v loňské sezoně. Pro Toronto je pak jeho smlouva v případě nutnosti velmi slušným zbožím, se kterým se dá obchodovat.

Je potřeba stále myslet na to, že Maple Leafs budou příští léto vyjednávat s Austonem Matthewsem, Mitchem Marnerem, Kasperi Kapanenem a navíc budou muset řešit končící smlouvu Jakea Gardinera.

Je tedy zřejmé, že jak tábor Mitche Marnera a Austona Matthewse pozorně sledovali vývoj jednávání kolem smlouvy Williama Nylandera a budou se chtít poučit z letošní situace. GM Maple Leafs Kyle Dubas pak už během léta říkal, že udělá všechno proto, aby udržel kompletní svatou trojici Maple Leafs pohromadě.

„Už jsme s oběma stranami diskutovali. Budeme v tom pokračovat. Chceme předejít situaci, kdy ne všichni naši hráči budou na tréninkovém kempu. Jsme šťastní, že máme řešení situace s Nylanderem, ale to není upřednostňované načasování,“ řekl Kyle Dubas v sobotu krátce po oznámení podpisu s Nylanderem.

„Takový je plán. Chceme tomu s ostatními hráči předejít. Chceme mít všechny hráče na kempu hned první den.“ dodal.

Také kouč Mike Babcock je samozřejmě šťastný, že je Nylander zpět v týmu. V posledních dnech kouč často odpovídal na dotazy směřující k Nylanderovi, že věří, že se nakonec obě strany domluví a švédský útočník se vrátí k Maple Leafs.

„Vysoce kvalitní hráči se těžko dostávají. Obvykle musíte skončit vysoko v draftu abyste získali takové hráče. Když je dostanete, tak si je držíte. Nylander tady bude dlouho a my jsme z toho nadšení,“ řekl kouč.

„Šířka sestavy je pro playoff naprosto rozhodující. On nám dá další útok. Spojíte s ním Matthewse a je tu další útok. Nyní můžeme mít opravdu dobrý třetí útok a neuvěřitelný čtvrtý útok. K tomu, abyste byli úspěšní v této lize je tohle to, co potřebujete,“ dodal Babcock.

Švédský útočník by měl už v neděli přicestovat do Toronta. Poté, co podstoupí lékařskou prohlídku by se měl okamžitě připojit k týmu. Jeho start v příštím zápase Maple Leafs v úterý na ledě Buffala Sabres není příliš pravděpodobný. Více pravděpodobnější se jeví jeho letošní debut ve čtvrtečním domácím zápase s Detroitem Red Wings.

Když už Maple Leafs vydrželi bez Nylandera 27 zápasů, tak ten jeden proti Buffalu už tolik vadit nebude. Nylander je zpět a Maple Leafs jsou zase o něco lepším týmem.

Napsat komentářsvata

před 4 roky

Tak to dopadlo dobře 🙂 myslím si, že to bylo všechno trochu víc nafouknute, než to reálně bylo uvnitř komunikaci mezi námi a Nyladerem. Tak jak psal Savard už před týdnem ve svém tweetu (a už předtím pustil i nějaké jiné informace s předstihem u jiných věcí kolem nhl). Tak už před týdnem napsal že Nylander podepíše do 1.12. za 6,9M. Myslím si, že už ten den tam bylo hotovo a jen se řešilo, jak ro Williamovi nastavit co nejlépe, protože u nás šlo o cap hit a ten byl daný. Vlastně se potvrdilo pouze co od začátku tvdil Dubas a Babcock, že Nylander podepíše a bude dlouhodobou součástí týmu. Samozřejmě média tím žila od začátku včetně nejrůznějších spekulací a určitě probíhala nějaká jednání mezi Dubasem a dalšími GMs. Samozřejmě by byla hloupost nejednat s ostatními a neověřit si vůbec co by kdo nabídl, jaká je hodnota Nyladera, stejně tak proč by si Nyladeruv agent neověřil co by mu kdo dal za jinou smlouvu. Reálně to podle mě bylo od začátku 90% podpis, 10% problém a jiné řešení. Škoda, že teď spousta lidí bude pohlížet na Nyladera skrz prsty, ale nám to jako týmu hodně pomohlo a kdo ví, jak je to přesně s tím proč se to takto táhlo. Co si tedy moc nedokážu vysvětlit je proč to nechali fakt až na poslední minuty těsně před koncem :))) samozřejmě novinářům se vždy pustí jen to co zainteresovaní chtějí, takže podle mě bylo hotovo dříve, jen si řekli že to prostě oznámí až na závěr.

Michal Bukovic

před 4 roky

No Sváťo nějaký potíže v domluvě podle mě byly. Určitě to nebylo tak, že by byli domluveni a jenom ladili detaily.
Samotný Dubas řekl, že se to zlomilo v tom posledním telefonátu půl hodiny před koncem. Včera ještě proběhly asi dvě nabídky a celkem těch nabídek z obou stran bylo hooodně.

Každopádně beru smlouvu Nylandera jako velmi slušnou. Dává nám to možnosti ho v případě nutnosti vyměnit, ale také si ho nechat za velmi dobrou cenu.
Pro nás to je důležitá smlouva v tom smyslu, že to musí do sebe zapadnout i se smlouvou Austona, Mitche a případně Kapanena a Gardinera.

V příští sezoně se strop zvedne někam k 83 milionům. My budeme mít volných něco málo přes 23 milionů ze stropu 79,5 takže když připočítáme 4M z nového stropu tak to bude cca. 27 milionů.
Do toho skončí smlouvy Gardse (4M) a Hainseyho (3M) a budeme řešit RFA Matthewse, Marnera, Kapanena, Leiva, Lindholma, Johnssona, Ozhiganova a Sparkse.

No jsem na to hodně zvědavej

Jarda155

před 4 roky

Já bych věřil,že šlo o těch půl míče tak nějak delší dobu a čeaklo se kdo ustoupí.
Jsem rád,že zůstal,prootže ta smlouva je dobrá.
Uvidíme za co se podepíšou AM MM a potom se bude stavět zbytek.Máme trochu výhodu v tom Kapanenovi,protože,když nebude na beky,tak můžeme mít místo Nylandera jednoho nadprůměrného ,nebo místo Kapanena jednoho slušného.
Navíc tu bude vstup Seatlu a o jednoho hráče přijdeme.
(podmínky budou stejné,takže pokrytí útočníků vidím taktoAM,JT,MM,NK,WN,ZH).
To že je Nylander napadán jako nenažranec – šlo o dost peněz a o postavení nejen v týmu,ale i v soutěži.
Já to beru normálně ,každá strana si za nečím šla,na štěstí to dopadlo.
Nejpokojenější můžeme být jako fanoušci,máme super hráče za slušný peníze a Dubas si nastavil mantinely.
M

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.