Kyle Dubas o Nylanderovi a výměně Joshe Leiva

Také Generální manažer Maple Leafs Kyle Dubas se v pondělí setkal s reportéry a odpověděl na otázky týkající se návratu Williama Nylandera a výměně Joshe Leiva.

William řekl, že jste mu dal záruku, že nebude vyměněný dokud budete GM tohoto týmu.

„Myslím si, že jsem řekl… Nevím proč to je překvapení, že to bylo řečeno. Myslím, že jsem byl nahrávaný při tom, jak jsem to říkal. Myslím, že ta nahrávka – záleží to na každém tady. Je naším záměrem mít ho tady tak dlouho, co tady budeme. Je výjimečným mladým hráčem. Nemyslím si, že chceme něco podnikat a nemít výjimečné mladé hráče. Tak to cítíme. Bylo mezi námi hodně jednání…Myslím si, že to je povaha této věci a jak to probíhalo, ale je naším plným záměrem mít ho tady tak dlouho, jak jen bude možné. A společně se všemi našimi mladými hráči.

Jaký je charakter kabiny a hráčů v ní, které čeká hladké začlenění Williama?

„Myslím si, že jsou všichni nadšení, že ho mají zpět. Když přidáte hráče jeho kalibru do šatny tak je tým nadšený. Mohli jste vidět reakci týmu. Nebyl jsem tam na stadionu, když se to všechno stalo, protože to bylo tak blízko před lhůtou. Mohl jsem jenom slyšet od Mikea, jaká byla reakce a jaké bylo nadšení. Hráči byli po zápase velmi velmi šťastni, že mají Williama zpět. A stejně tak jsme šťastni my všichni.

Je to skvělá kabina. Náš tým si u mě vysloužil během tří měsíců nebo jak dlouho to bylo opravdu hodně respektu a máme skvělé lídry. Myslím si, že skutečnost, že náš tým je schopný hrát takhle dobře jak hrál a nenechat se ovlivnit zraněním Austona a tím, že tady není William… myslím si, že tohle je trh, který miluje hokej a všichni nás sledují a je tady stále mnoho otázek. Skutečnost, že tým je schopný tohle zvládnout znamená obrovskou vůli hráčů. Stejná schopnost pomůže Williamovi se vrátit.“

Když jste se s ním dnes potkal tváří v tvář, o čem jste spolu hovořili?

„Bylo to pěkné. Viděl jsem Williama samozřejmě v půlce října. Bylo pěkné ho prostě vidět. Známe se navzájem a jsme oba v organizaci stejnou dobu. Přišel jsem měsíc po něm. Máme dobrý vztah. Bylo pěkné se navzájem vidět s tím, že je všechno za námi. Jakmile jsme si vyměnili poklony, tak jsme mluvili o některých bodech z odlišného úhlu pohledu. Nyní, když to je dokončené jsme o tom měli dobrou debatu a od toho se to odvíjelo. Bylo to dobré.“

Byla tam temná chvilka nebo nějaký okamžik, kdy jste nemohl věřit, že jeho pohled je tak odlišný?

„Mám potíže s temnými chvilkami, když dojde na hokej. Opravdu nevím. Kdykoliv se přiblížíte takhle blízko lhůtě, začnete se dostávat do stavu, že to nemůžete dokončit ačkoliv zůstanete optimistický. Jak mi dnes tady William řekl, vždycky tady chtěl být. Stále to opakoval během vyjednávání, takže se zůstáváte optimistický, protože ambice obou stran byla mít ho tady na dlouhou dobu.“

Pozornost se částečně přesouvá na další velká budoucí jména RFA. Jak těžký úkol to bude s vědomím platového stropu a s tím, co musíte udělat?

„Nemusí se to nutně přesouvat k tomu. Vím, že smlouvy budou ve hře. Máme ale stále sezonu, ve které hrajeme s velmi dobrým týmem. Naší ambicí bude pokračovat v hodnocení našeho týmu a toho, kde se právě nacházíme s tím, že máme zpět Williama a toho, na jakých místech můžeme náš tým vylepšit. Nebudu se vzdávat sezony a nemyslím si, že někdo z našeho týmu nebo organizace se bude vzdávat potěšení ze sezony jenom proto, že máme hráče, kteří potřebují smlouvy. To je způsob, jak se popereme s touto sezonou.“

Pokud se na to ale podíváte, jak to odhadujete?

„Myslím si, že víme, že na tomhle trhu se o tom bude hodně mluvit. Myslím si, že hráči to zvládnou velmi velmi dobře. Máme nějaké chráněné volné hráče. Máme nějaké budoucí nechráněné volné hráče. Myslím, že je to štěstí, že jsme v tom, že máme takové talentované hráče, kteří jsou součástí naší organizace. Když jsme sem poprvé přišli, tak tady bylo také mnoho talentů. My jsme to tu prostě potřebovali trochu zastavit a nyní jsme se dostali do bodu, kde jsme a jsme na to velmi hrdí. Celá organizace, ze shora až dolů odvedla dobrou práci v tom, abychom zprostředkovali naši vizi a řídili se jí.

Ta část udržení našich hráčů v tom má zásadní význam a na to se samozřejmě soustředíme a dokončíme to. Jestli to bude náročné? Doufám, že se nedostaneme do stejného bodu u žádného z našich zbývajících hráčů. Už jsme začali jednání a budeme s nimi pokračovat s cílem dosáhnout jejich ukončení co nejdříve – určitě před tréninkovým kempem.“

Jak důležité to je mít ho v sestavě tohoto týmu, aby dosáhl daného cíle?

„Williamovi jsem sdělil, že jak začala sezóna, tak si všichni zvykli, že tým hraje tak dobře. Takže je opravdu nutné ho mít? Neměli bychom ho vyměnit abychom vyřešili další potřeby? Stále jsem Williamovi v průběhu vyjednávání říkal, že i když je každý spokojený, že má tým za sebou dobrý začátek a stále hraje dobře tak si nemyslím, že náš tým dosáhne plného potenciálu dokud nebude zpět a nestane se jeho součástí. Teprve pak můžeme skutečně posoudit náš tým. Jsme nadšeni, že ho máme zpět. On je velmi talentovaným mladým hráčem a je vyzkoušený poslední dvě plné sezony v NHL. Je mu teprve 22 let. Jsme nadšeni, že ho máme zpět a myslíme si, že našemu týmu velmi pomůže.“

Co nejvíce vyniká z jeho schopností?

„Je elitním nahrávačem a elitním střelcem. To mě na něm nejvíc vzrušuje. Posbíral výborná čísla na mladého hráče NHL. Myslím si, že můžete vidět, jakým směrem se liga vydává. Jsme nadšení, že ho máme zpět v našem klubu a na vrcholu naší skupiny útočníků.“

Je tady tlak na něj, aby ustál hodnotu jeho kontraktu?

„To si nemyslím. Myslím si, že si zaslouží svou smlouvu s potenciálem, který ukázal. Myslím si tím, jak ho znám a vím kolik práce odvádí mimo led, jak se o sebe stará, v jaké je kondici…nemám žádné pochyby o tom, že dosáhne té úrovně a určitě ji překoná.“

Jak se nyní cítíte, když je o všechno postaráno?

„Každý říká, že se mi muselo hodně ulevit, přijdou a říkají ‚Odpočiň si trochu‘. Pracujeme v hokeji. Je to hra a je to výsada, že tu mohu pracovat každý den. Necítím žádný rozdíl mezi dneškem a sobotou. Jsem samozřejmě nadšený, že máme William zpět v týmu.

Nejvíc jsem nadšený za naše kouče a hráče. Jak už jsem řekl, oni odvedli skvělou práci během celého procesu a nedovolili, aby je to rušilo. Těší mě, že se nám podařilo přivést Williama zpět k jeho spoluhráčům a trenérům, kteří také odvedli skvělou práci při jeho absenci.“

Ano je to jenom hokej a není to konec svět ať už se stane cokoliv. Ale nebylo to pro vás stresující procházet tím celou dobu? Ani trochu?

„Nevím. Musíte se zeptat lidí, kteří tam byli ať už to byl Brandon Pridham, Laurence Gilman nebo Brendan Shanahan. Nevěřím, že bych byl příliš stresovaný. Myslím si, že udržovali náš proces a bylo to celou dobu dobré. Náš optimismus spočíval v tom, že jsme tady rozhodně chtěli mít Williama dlouhodobě a on tu chtěl být dlouhodobě. Prostě v tom pokračovali a věřili v proces, který jsme s Williamem začali v červnu.“

Je součástí toho procesu dnešní výměna Joshe Leiva?

„To bylo těžké. Ne v tom smyslu, že by bylo těžké pro něj najít místo, ale znám ho velmi dlouho. V létě na schůzce s Joshem a jeho zástupcem Ianem Pulverem jsme samozřejmě probírali, že dvě sezony nešly podle toho, jak oni chtěli ve smyslu času na ledě, který dostal. Dal jsem jim své slovo, že když nastane situace, že nebude každý večer v sestavě tak se pokusíme pro něj najít místo, kde by mohl mít skvělou příležitost. Tím jsme strávili několik posledních dnů. Já jsme prostě šťastný, že se nám to podařilo pro Joshe najít. Přejeme mu úspěch ve Vancouveru a budeme mu fandit.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *