Jak složité bude jednání o nové smlouvě Mitche Marnera?

V případě Austona Matthewse se zdá, že by jeho nová smlouva mohla být podepsána ještě v průběhu této sezony. Dokonce se spekuluje o možnosti, že by kontrakt mohl být podepsán do uzávěrky přestupů. V případě Mitche Marnera může být situace mnohem složitější a dramatičtější.

Už dříve vyjednávací tábor Mitche Marnera potvrdil, že jakákoliv jednání o nové smlouvě nebudou akceptována. Vše se bude dojednávat až po sezoně. V září Marnerův agent Darren Ferris řekl, že přednost dostane zřejmě počkat s podpisem do léta navzdory tehdy poměrně produktivní diskuzi s Generálním manažerem Leafs Kylem Dubasem. Zkraje ledna pak Ferris potvrdil, že se jejich pozice nezměnila.

„Ano, na 100% procent. Mitch se chce soustředit na sezonu,“ řekl Ferris pro server The Athletic.

A to není pro Maple Leafs příliš příznivá zpráva. Všichni máme ještě v živé paměti složitá vyjednávání o smlouvě Williama Nylandera a to, jak dlouho jednání probíhala. A čas bude hrát pravděpodobně proti Maple Leafs.

Toho času po konci sezony totiž nebude příliš mnoho. Dejme tomu dva měsíce to té doby, než se Mitch Marner stane 1. července chráněným volným hráčem. V případě dlouhé cesty Maple Leafs skrze playoff ještě méně. A po otevření trhu s volnými hráči hrozí Maple Leafs nebezpečí od nabídek ostatních klubů.

Insider stanice TSN Darren Dreger včera řekl, že týmy se na podání nabídek pro Mitche Marnera připravují.

„Mohu vám s jistotou říct, že týmy jsou 100% připraveny dát offer sheet na Mitche Marnera.“

Mitch Marner je v letošní sezoně jednoznačným lídrem Maple Leafs. Do povinné týdenní přestávky posbíral ve 49 zápasech 62 bodů za 20 branek a 42 asistencí. Je zřejmé, že v letošní sezoně pokoří svá maxima z loňské sezony. Svými schopnostmi uchvacuje téměř každý večer nejenom fanoušky Toronta, ale také šéfy ostatních klubů. A ti si tak dělají na největší mladý talent v NHL zálusk.

Na druhou stranu vzhledem k tomu, že se čeká smlouva velmi blízko 10 milionové hranici, tak nabídka možného dalšího zájemce ho může přijít poměrně draho. Pokud by Marner opravdu podepsal smlouvu s jiným klubem NHL a roční plat by přesáhl částku 10 148 303 dolarů dostali by Leafs ve čtyřech letech volbu v prvním kole draftu daného klubu.

Z mnoha důvodů je zjevné, že Leafs mají vykročeno za velkým cílem a pohoda hráčů bude klíčem k úspěchu ať už v letošní sezoně nebo v těch následujících.

Marner tak několik předchozích dnů trávil na prosluněných plážích a hokej vůbec neřešil.

„Měl jsem sedm dní volna. Čas na osvěžení těla i mysli. Odjet a několik dní si užívat slunce a pocitu, že jsem mimo sněhem zasypané Toronto,“ řekl Marner.

Mladý útočník tak poslechl rady své kouče Mikea Babcocka o tom, co by měli hráči během volna dělat.

„Chtěl bych, aby se bavili. Chtěl bych, aby nepřemýšleli o hokeji a rád bych, aby pracovali venku na tom, aby byli po návratu připraveni znovu jít hrát,“ řekl Babcock.

Jestli budou hráči včetně Marnera připraveni zase na hokej se dozvíme už dnes večer.

One thought on “Jak složité bude jednání o nové smlouvě Mitche Marnera?

  1. To nebezpečí offeru tam je určitě velké,ale na druhou stranu je potřeba aby hráč souhlasil,takže to je celé v rukou Mitche.
    Věřím minimálně v to,že pokud by se rozcházely obě strany o moc,tak,že podepíše 1-2 letej přemosťovák.
    Hodně napoví a pomůže pokud opravdu AM podepíše již letos během sezony,a také to,když vidí jak „dopadl“ herně Nylander.
    Jestli dostane AM 12,tak Mitch těch 9,5 v pohodě taky.
    M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *