Dvojka Leafs ví, že za sebou nemá povedenou sezonu

Garret Sparks, náhradník Frederika Andersena, odchytal v úterý poslední plánovaný zápas v letošní základní části. Z 36 střel Caroliny Hurricanes inkasoval tři branky a sám cítí, že to nebyl povedený výkon.

V první třetině inkasoval branku po střele Justina Williamse, po které se puk odrazil od jeho brusle a zapadl do branky. Sparks to popsal jako nešťastný odraz a připustil, že měl chytit také střelu Jordana Staala ve třetí třetině.

„Čistá střela. Měl jsem to chytit,“ řekl.

Jako nejlepší brankář v loňské sezoně AHL dostal Sparks krátce před letošní sezonou na místě dvojky Maple Leafs přednost před Curtisem McElhinneym a také Calvinem Pickardem. Oba dva brankáře Leafs následně ztratili přes waiver list. Jenže jeho letošní bilance tak úchvatná není. Ve 20 zápasech zaznamenal bilanci 8-9-1 s úspěšností zásahů 90,2% a průměrem 3,15 inkasovaných branek na zápas.

V posledních dvou zápasech základní části by měl nastoupit Frederik Andersen, který se musí připravit na nadcházející první kolo playoff proti Bostonu Bruins.

„Budu připravený příští rok. Budu připravený, když se cokoliv přihodí. Tenhle rok pro mě ještě neskončil. Stále budu důležitou součástí tohoto týmu ve zbytku sezony…budu dobrým spoluhráčem. A podporovat Freda,“ řekl Sparks na žádost, aby se vyjádřil ke své sezoně.

Je zřejmé, že změna z téměř jasné jedničky Marlies v loňské sezoně, kde odchytal 49 zápasů základní části a 19 zápasů v playoff na dvojku u Maple Leafs je velká změna co se týče přípravy a zápasového vytížení.

Pro Sparkse to nebyla tedy jednoduchá sezona. Nastoupil dokonce ve dvou zápasech na ledě Bostonu. V prvním zápase jako začínající brankář inkasoval pět branek. Ve druhém zápase střídal ve třetí třetině po šesti inkasovaných brankář Frederika Andersena a ve zbytku zápasu chytil 4 střely.

Statisticky mu nevyšla především druhá polovina sezony. Ještě před novým rokem inkasoval 4 branky z 28 střel v domácím zápase s NY Islanders a nakonec prohrál 9 ze svých 11 posledních zápasů základní části. Ve svých posledních osmi zápasech byl na ledě u sedmi proher Maple Leafs. Dvakrát z toho sice krátce po polovině zápasu střídal Andersena, ale zároveň si připsal dvě prohry na ledě Ottawy Senators, kde inkasoval dohromady 10 branek ze 65 střel.

Je zřejmé, že fanoušci Maple Leafs se modlí za zdraví své jedničky. Můžeme jenom hádat, co by se stalo, pokud by Andersen nebyl zkraje playoff ve formě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *