Auston Matthews ví, že musí být proti Bruins lepší

Lídr Maple Leafs Auston Matthews zaznamenal v loňské sérii prvního kola proti Bostonu Bruins pouze dva body. Po sérii se pak na něj snesla snad poprvé v jeho kariéře kritika a spekulovalo se také o napjatých vztazích s koučem Mikem Babcockem.

Nyní se mladý centr chystá na splatit svůj dluh.

„Bude to výzva, ale myslím si, že každý v tomhle týmu je hladový. Chceme odčinit minulý rok. Chceme tam přijít a být připraveni hned od prvního zápasu a určitě jim hned na začátku ukázat,“ řekl Matthews na začátku tohoto týdne.

Pokud chtějí Maple Leafs pomýšlet na postup, tak prostě musí předvést mnohem lepší úvod série než v loňském roce, kdy Leafs prohráli na ledě TD Garden 5-1 v zápase číslo 1 a 7-3 v zápase číslo 2. Po dvou zápasech na domácím ledě se Leafs vraceli do Bostonu za stavu nepříznivého stavu 1-3. Následně sice dokázali ve dvou zápasech v řadě odvrátit vyřazení, ale ve třetí třetině sedmého zápasu ztratili vedení 4-3 a sezona pro ně skončila.

Toronto tak stále čeká na první výhru v sérii playoff od roku 2004. Tehdy Leafs porazili v sedmi zápasech Ottawu Senators v prvním kole.

Auston Matthews by mohl být v letošní sezoně jedním z důvodů toho, proč by Maple Leafs mohli poprvé od roku 2004 slavit postup v playoff. K tomu ale potřebuje hrát více jako Auston Matthews ve své nováčkovské sezoně. Tehdy v šestizápasové sérii proti Washingtonu Capitals skóroval čtyřikrát.

Zklamání z loňské sezony chtějí Leafs využít jako extra motivaci v letošním roce.

„Cítili jsme, že to může skončit jakkoliv. Bylo velmi frustrující, že jsme nešli dál. Zanechalo to v našich ústech hořkou příchuť. Máme určitě o motivaci navíc,“ dodal Matthews.

Je zřejmé, že Bruins vstupují do série jako sebevědomější tým, který na rozdíl od Toronta zakončil základní část v mnohem větší pohodě. Zatímco Maple Leafs v posledních 14 zápasech zaznamenali pouze 4 výhry tak Bruins v posledních 33 zápasech zaznamenali bilanci 22-7-4. O sedm bodů tak před Torontem uhájili druhé místo v Atlantické divizi a tím pádem také výhodu domácího ledu v případném sedmém zápase.

Kouč Mike Babcock ví, že v playoff rozhoduje kromě schopností na ledě také hlava. Hráčům proto zdůrazňuje, že v bitvě se zkušenými hráči Bostonu bude potřeba být také trpělivý.

„Nejdůležitější věc je, že tam nebude vůbec prostor, nebude tam čas, nebude tam žádné místo. Čím lepší hráč jste, tím méně tam bude. Proto musíte rozumět o čem playoff je a co vede k úspěchu. Náš celý tým tomu musí porozumět,“ řekl kouč.

Zatímco Matthews zůstal v loňské sérii na jedné vstřelené brance a jedné asistence tak první útok Bruins posbíral dohromady nevkusných 30 bodů.

Jenže jednadvacetiletý Matthews laboroval v loňské sezoně s několika zraněními včetně poranění ramene ke konci základní části. Také zkraje letošní sezony vynechal Matthews 14 zápasů kvůli poraněnému rameni. Nicméně se zdá, že Matthews je zpět ve formě. Jako jeden ze tří hráčů Toronta zaznamenal v základní části více než jeden bod na zápas. To je pro Toronto velmi dobrá zpráva.

„Energie, bruslení, bojovnost každý večer to vše bylo velmi dobré v posledních několika týdnech. V tom chci prostě pokračovat a dostat ve čtvrtek svou hru na další úroveň,“ řekl Auston.

Babcock dovedl Toronto do playoff potřetí v řadě. U torontské hvězdy pak vidí ohromné zlepšení, které je potřeba k prvnímu postupu Maple Leafs v playoff od roku 2004.

„Musíme pamatovat na to, že je ještě mladým hráčem. Učí se hrát bez puku tak, aby ho mohl pak mít více. Učí se jak hrát a vracet se zpět. Učí se co a kdy dělat. Pořád se zlepšuje. Jeho nejlepší léta jsou ještě daleko před ním. Má za sebou dlouhou cestu,“ chválí Matthewse Babcock.

Spekulace o špatných vztazích mezi Matthewsem a Babcockem asi nejsou tím, co Maple Leafs na začátku letošního playoff zrovna potřebují. Mike Babcock ovšem ví, co hráč jako je Matthews potřebuje. Matthews je zase naopak příliš inteligentní na to, aby věděl, co všechno mu může kouč Maple Leafs svými zkušenostmi předat a jakého hráče z něj dokáže udělat.

Kouč a hráč spolu často komunikují nejenom v kabině nebo při zápasech ale také během tréninků. Stejně tak tomu bylo také v pondělí na ledě Mastercard Centre. Auston Matthews opřený o svou hokejku naslouchal řeči Mikea Babcocka mezi čtyřma očima.

Reportéři se následně ptali obou mužů o čem se bavili.

„Opravdu si myslíte, že vám to řeknu,“ zareagoval Matthews náhle na otázku, která byla položena.

„Ne. Ale děkuji za optání. Oceňuji to. Pokračujte, můžete spekulovat,“ řekl následně kouč Mike Babcock.

Ani jeden z nich tak nechtěl diskutovat o tom, co spolu na konci pondělního tréninku probírali. Možná také kvůli tomu, že Matthews bude i nadále patřit mezi nejsledovanější hráče až Toronto ve čtvrtek zahájí sérii prvního kola playoff v Bostonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *