Jak se Leafs připravují na zápas číslo 2 a pár dozvuků prvního zápasu

This slideshow requires JavaScript.

Dobrovolným tréninkem se Maple Leafs v pátek připravovali na druhý zápas série s Bostonem Bruins. Po přesvědčivé výhře 4-1 v zápase číslo 1 kouč Mike Babcock ví, že zápas číslo 2 bude mnohem těžší.

„Tím jak bude série pokračovat tak zápasy budou lepší a lepší a vy se musíte lépe připravit protože tam bude potřeba další úroveň, jestli chcete vyhrát zápas číslo dva. Na to se samozřejmě soustředíme,“ řekl kouč Mike Babcock po pátečním tréninku.

Vědí to také samotní hráči, kteří jsou si zároveň vědomi, že se jedná pouze o začátek série a v dalších zápasech musí být ještě lepší.

„Myslím si, že to byl prostě dobrý výkon po celý zápas. Dobrý start, mám pocit, že speciální týmy hráli dobře. Spousta dobrých věcí ale stále jsou oblasti, ve kterých se můžeme zlepšit a věci na kterých můžeme pracovat,“ řekl po tréninku obránce Morgan Rielly.

„Včera to pro nás byla samozřejmě velká výhra. Musíme se dát zase dohromady jako tým a ujistit se, že budeme zítra večer připraveni,“ řekl Auston Matthews.

Na ledě TD Garden si hráči vyzkoušeli některá cvičení a situace. V útrobách arény Bruins pak pokračovali s dalšími cviky mimo led. Obou dobrovolných tréninků tento týden se účastnil útočník William Nylander. A na co se během času na ledě soustředil?

„Jenom na kontrolu puku a takové věci, udržovat se na 100 procent,“ řekl Willy.

Ještě před začátkem playoff na úterním tréninku pracoval se závažími zatíženou hokejkou na hře v těsné blízkosti branky. Podle svých slov v sezoně neměl takový cit pro puk, jaký by chtěl mít.

„To je to, co mi chybělo. Prostě abych dostal svou pohodu a sebedůvěru zpět, to je důležitý faktor. Cítit, že můžete založit akci a takové věci. To se rodí a rodí po celou sezonu,“ vyprávěl Nylander.

Branka v prvním zápase po krásné přihrávce Nazema Kadriho ukázala, že jeho pohoda a sebedůvěra je zpět.

První zápas série ovládl svými kouzly Mitch Marner, který na sebe okamžitě strhl veškerou pozornost reportérů a komentátorů v Kanadě. Ihned se začalo spekulovat o možných offer sheetech ostatních klubů směrem k Marnerovi. Je ovšem potřeba říct, že reálně to spíše nehrozí. Maple Leafs by zcela určitě vyrovnali jakoukoliv cenu a navíc je tu vysoká kompenzace v podobě prvních voleb draftu. Nedá se příliš čekat, že ostatní kluby budou chtít ztratit volbu v první kole draftu kvůli jednomu hráči ačkoliv Marner bude zcela určitě nejméně další dekátu naprosto dominantním hráčem.

Mimochodem Mitch Marner v posledních osmi zápasech Maple Leafs v playoff proti Bostonu Bruins sedmkrát bodoval a zaznamenal celkem dohromady 11 bodů za 4 branky a 7 asistencí.

Auston Matthews odehrál nejvíce času na ledě ze všech útočníků Maple Leafs. Právě to, že Matthews nestrávil tolik času na ledě během loňského playoff mnozí Babcockovi nejvíce vyčítali. Právě kvůli tomu se vyrojili spekulace o špatných vztazích obou mužů. Zdá se, že Auston Matthews se opravdu rodí v budoucího lídra Maple Leafs.

Většinu zápasu číslo 1 odehrál proti prvnímu útoku Bostonu útok Johna Tavarese s Mitchem Marnerem a Zachem Hymanem. Kouč Toronta si vůbec nedělal starosti s touto šablonou a nesnažil se o žádné přestřídání tak, aby se prvnímu útoku Bruins postavil více defenzivnější útok Maple Leafs. Jak se zdá, tak Leafs svou útočnou sílu dokáží využít také jako obranný prostředek.

Ani nasazení obránců proti trojce Patrice Bergerona nebyl pro Maple Leafs žádný problém. Velmi často proti nejlepší řadě Bruins hrála dvojice Jake Muzzin s Nikitou Zaitsevem. V loňské sérii to byl po většinou Morgan Rielly s Ronem Hainseym a to jak víme příliš nefungovalo. Jak se zdá, tak Mike Babcock našel na první útok Bruins účinnou odpověď.

A opravdu si Brad Marchand před prvním zápasem v playoff myslel, že to bude „trochu lehčí“?

„Možná jsme si mysleli, že to bude trochu lehčí, než to tomu tak bylo,“ řekl Marchand po zápase.

Co na to říct. Snad jenom to, že doufáme, že zítra to bude pro Boston ještě těžší než ve čtvrtek. Zápas číslo dva nás čeká už v sobotu večer.

3 thoughts on “Jak se Leafs připravují na zápas číslo 2 a pár dozvuků prvního zápasu

  1. parádní hit Trevora. To se mu moc povedlo…někdo na FB psal, že to byl late hit, ale já si to úplně nemyslím.
    Krásně ten hit ukázal, jak byl Chára nepřipravenej. Odlítl jak papírovej panák.

    Dnes to bude ale mnohem těžší. Má hrát Backes a Chára se bude chtít určitě ukázat mnohem lepší. Bude to velká bitva

  2. Taky si nemyslím, ze by to byl late hit. Odehrál a hned ji dostal.

    Myslím si, ze dnes to bude Boston hodně řezat. Ještě navíc jestli fakt bude hrát Backes :/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *