Zápas číslo dva dnes v noci. Čeká se velká bitva

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes v noci k zápasu číslo dva série prvního kola playoff na ledě Bostonu Bruins.

Po výhře 4-1 v prvním zápase Maple Leafs po 16 letech vstupují do zápasu číslo dva s vedením 1-0 na zápasy. V roce 2003 Leafs
vyhráli v prvním zápase na ledě Philadelphie Flyers 5-3. Sérii nakonec ale prohráli v sedmi zápasech. Za posledních 40 let Maple Leafs šestkrát v prvním zápase playoff venku vyhráli, ale jenom třikrát z toho byl postup do druhého kola.

V prvním zápase Maple Leafs jasně přehráli svého soupeře svou rychlostí a šikovností. Bruins nebyli jednoduše připraveni na hru Maple Leafs a jejich přímé pasy z obranné třetiny na rychlé útočníky. Toronto v prvním zápase jasně odkrylo slabiny svého soupeře. Dnes večer bude určitě vše jinak a ze strany Bostonu se dá čekat mnohem větší boj.

Maple Leafs

Jestliže se Boston chystá na změnu své hry ve druhém zápase, tak je otázkou, jestli mohou také Maple Leafs svého soupeře něčí překvapit. To se ovšem nezdá příliš pravděpodobné. Maple Leafs vědí, že mohou dnes večer od svého soupeře čekat snahu o větší držení kotouče v obranné třetině Toronta. Na druhé straně Bruins vědí, že se Leafs budou snažit o stejnou šablonu své hry, jakou předváděli v prvním zápase.

Nečekaným pozitivem prvního zápasu byla fyzická hra Maple Leafs. Toronto svého soupeře dokonce těsně přehrálo na hity 33-31. Podle Nazema Kadriho se Leafs nechtějí nechat otloukat.

„Jsou velmi velkým fyzickým týmem, takže jsme chtěli nasadit tempo, přijít tam a ukázat, že se nenecháme otloukat. Myslím si, že jsme to ukázali velmi jasně, takže v tom chceme určitě pokračovat,“ řekl dnes Kadri.

Hráči vědí, že Boston nebude chtít prohrát ve své hale dva zápasy v řadě, takže čekají od soupeře velmi zuřivý výkon.

Dvěma brankami se v prvním zápase série prosadil útočník Mitch Marner. Při druhé brance využil teprve penaltový nájezd v historii Maple Leafs. Navíc první při oslabení svého týmu.

„Víme, že jsme rychlým týmem a myslím si, že když hrajeme správně tak je těžké nás zastavit. Prostě jsme chtěli dávat prvních deset minut puk do jejich pásma a udělat to těžší pro jejich obranu. Myslím si, že jsme v tomhle odvedli skvělou práci. Mám dojem, že všechny čtyři útoky hráli velmi dobře společně s naší obranou. A Freddie byl zase neuvěřitelný,“ vyjmenoval silné stránky Maple Leafs Mitch Marner.

Na dnešním ranním tréninku Maple Leafs trénoval tým ve stejné sestavě jako ve čtvrtečním zápase. Kouč Mike Babcock se tak nechystá k žádné změně.

This slideshow requires JavaScript.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:

Hyman – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Kapanen
Marleau – Kadri – Nylander
Moore – Gauthier – Brown

Rielly – Hainsey
Muzzin – Zaitsev
Gardiner – Dermott

Do branky se postaví samozřejmě Frederik Andersen. Ten v prvním zápase série pochytal 37 z 38 střel.

Bruins

Kouč Bostonu Bruce Cassidy ví, že Bruins musí vylepšit úplně všechno ve své hře.

„Když mluvíme o jejich týmu, tak oni mají rychlost. Takže my také musíme mít rychlost a musíme hrát naši hru. A my budeme hrát naši hru. Součástí protizbraně na jejich rychlost je držet puk v jejich pásmu. Myslím si, že to je oblast, ve které se nám příliš nedařilo abych k vám byl upřímný. Musím je ocenit, hodně puků dostali rychle z jejich pásma ven. I při té třetí brance jsme byli v rychlém útoku a byl to puk 50 na 50. Oni ho získali a bum. Byli pryč. Tady byli lepší než my a využili toho,“ říkal Cassidy o hře Maple Leafs.

„Myslím si upřímně, že když prostě budeme hrát lépe s pukem tak nám to dovolí hrát více s naší silou. A být těžší, vyhrávat souboje u mantinelu, nutit Toronto bruslit a bránit. Každý se unaví když musí bránit. Oni taky ztratí nějakou energii při útočení a pak při fyzickém napadání. Naše hra s pukem nás ve čtvrtek stála příliš mnoho v různých oblastech hry,“ dodal Cassidy.

K již několika zraněným hráčům se ve čtvrtečním zápase přidal Jake DeBrusk, který ve druhé třetině po faulu na Mitche Marnera narazil tvrdě do zadního mantinelu. V pátek DeBrusk vynechal týmový trénink a o jeho startu v dnešním zápase by se mělo rozhodnout těsně před jeho začátkem.

Nicméně dnes ráno se Debrusk účastnil dobrovolného tréninku a kouč věří, že bude moct hrát.

Po prvním vynechaném zápase se do sestavy dnes večer určitě vrátí David Backes.

„Potřebujeme trochu víc zkušeností a intenzity v naší sestavě, takže uvidíme jak to půjde,“ řekl Cassidy.

Pravděpodobná sestava Bruins v dnešním zápase by pak měla vypadat následovně:

Marchand – Bergeron – Pastrňák
DeBrusk – Krejčí – Kuhlman
Johansson – Coyle – Backes
Heinen – Acciari – Wagner

Chára-McAvoy
Krug-Carlo
Grzelcyk-Clifton

Do branky se postaví opět Tuukka Rask. Ten v prvním zápasech pochytal 29 ze 32 střel Maple Leafs.

Úvodní vhazování tentokrát netradičně až ve dvě hodiny ráno našeho času.

GO LEAFS GO!!!

3 thoughts on “Zápas číslo dva dnes v noci. Čeká se velká bitva

 1. Přesně jak se čekalo. Nastoupili na nás a rozhodčí jim všechno pouští….Kadri dostane dvě minuty za to, že mu Debrusk dá rukavicí do tváře. Dermott krvácí z nosu, ale Boston hraje ve 4 a když už dostane Pastrňák 2 minuty za hit na Muzzina, tak jsou to jenom dvě minuty i když má Muzzin roztržené obočí…to je prostě zasranej Boston

 2. tak rozhodčí dnes udělali ze zápasu naprostou sračku….a totálně celý zápas zkazili. Díky jim to dnes bylo o zdraví na obou stranách a díky jejich necitlivému pískání bude mít Kadri další suspendaci

  jinak jsme si to prohráli asi sami…oni na nás nastoupili a té jejich hře neumíme moc čelit. Goly jsme dostali ale po vlastních chybách.

  Máme jednu výhru z venku. To je dobré. Doma je potřeba všechno vylepšit. GO LEAFS GO!!

 3. Návrat do 90-tek pod dohledem zeber.
  Kadri bude hodně chybět,ale může si za to sám,těch šancí kdy může De Bruska řezat u mantinelu má spousty,takhle to řešit nemůže,navíc on s jeho pověstí.
  Budeme muset začít hrát s pukem a zase bruslit,nestíhali jsem ani v tom.
  Pohádkář chytá famózně,byla by škoda toho nevyužít.
  M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *