Leafs nedokázali čelit tlaku Bostonu a zápas číslo dva prohráli

Toronto Maple Leafs nedokázalo odpovědět na fyzickou hru Bostonu ve druhém zápase série prvního kola playoff 2019 a prohrálo 1-4. O jedinou branku Maple Leafs se postaral v polovině třetí třetiny za stavu 0-3 Nazem Kadri. Nejlepším hráčem Maple Leafs byl jednoznačně brankář Frederik Andersen, který pochytal 37 ze 41 střel soupeře a zneškodnil velké množství dalších šancí.

Od prvních okamžiků zápasu muselo Toronto čelit obrovskému nasazení hráčů Bostonu, kteří dohrávali veškeré souboje. Už v páté minutě zápasu Boston vedl 1-0 brankou Charlieho Coylea po Zaitsevově ztrátě kotouče za vlastní brankou a špatném postavení Jakea Muzzina před brankou.

Už od začátku zápasu ovšem bylo jasné, že utkání se pod špatným rozhodováním sudích posouvá k něčemu velmi ošklivému. Velké množství sporných zákroků Bostonu v osobních soubojích zůstalo nepotrestáno případně rozhodčí trestali hráče na obou stranách. Příkladem je souboj Nazema Kadriho s Jakem DeBruskem v polovině první třetiny po kterém DeBrusk předvedl zcela zřejmou hrubost rukavicí ve tváři Kadriho. Nicméně hráči na ledě zůstali zaklesnuti v sobě a rozhodčí vyloučil oba dva. Po dalším souboji u střídaček inkasoval Travis Dermott zřejmý úder loktem do obličeje, po kterém obránce Toronta krvácel ale zákrok zůstal rozhodčími zcela nepovšimnut.

Dalším sporným zákrokem bylo napadení Davida Pastrňáka, který u zadního mantinelu povyskočil proti Jakeu Muzzinovi. Ten měl po zákroku Pastrňáka zcela jasně roztržené obočí, ale rozhodčí ocenili Pastrňákův zákrok pouze dvěma minutami.

To už ovšem Maple Leafs prohráli 0-2 právě po Muzzinově chybě, který ve středním pásmu nezachytil plachtící kotouč do své rukavice. Bruins se dostali do přečíslení dvou na jednoho a Pastrňákovu přihrávku využil Brad Marchand.

V posledních vteřinách první třetiny ještě dostal Nazem Kadri po souboji u mantinelu zcela jasný krosček na hlavu od Zdena Cháry.

Tlak Bostonu, špatná rozhodnutí sudích a individuální chyby Maple Leafs pokračovali také ve druhé třetině.

V polovině zápasu alespoň Jake Muzzin oplatil soupeři tvrdost povedeným hitem na Toreyho Kruga po kterém ovšem obránce Bostonu ze zápasu odstoupil.

Hned po následném vhazování ve středním pásmu předvedl obrovskou chybu William Nylander. Obránci Maple Leafs se dostali pod tlak napadajících útočníků. Zaitsev vše řešil zpětnou přihrávkou na vracejícího se Nylandera. Jenže kotouč se dostal až vedle branky Maple Leafs. Frederik Andersen chtěl nejprve zastavit kotouč svou hokejkou, ale v posledním momentu nechal puk volný. Dojíždějící Nylander si ho špatně zpracoval a poskakující puk vedle pravé tyčky se štěstím doklepl do branky Danton Heinen, 0-3.

Rozhodčí poté přehlídli další sporné zákroky, jako bylo sražení Frederika Gauthiera zezadu od Chrise Wagnera a podražení jednoho z hráčů Toronta u branky Bostonu od Raska. Pár vteřin na to byl Frederik Gauthier vyloučený za hrubost po tom, co se na něj sjeli dva hráči Bruins.

Maple Leafs oslabení ustáli především díky Fredymu, který pochytal čtyři brankové střely soupeře včetně ukradené střele do odkryté branky Dantona Heinena.

Posledních pět minut druhé třetiny přineslo zkrácenou přesilovku Toronta po zdržování hry Zdena Cháry. Jenže rozhodčí opět viděli faul na straně Toronta a přesilovku tak ukončili vyloučením Kadriho za v podstatě neexistující hákování.

Po návratu Kadriho z trestné lavice došlo k souboji o kotouč mezi Kadrim a jedním z hráčů Bostonu. Jenže do tohoto souboje vjel s vystrčeným kolenem Jake DeBrusk a kolenem na koleno srazil Kadriho k ledu. Útočník Maple Leafs následně odkulhal do šatny.

Zkraje třetí třetiny Frederik Andersen dalším fantastickým zákrokem ukradl branku z hole Brada Marchanda.

V polovině zápasu Maple Leafs ze své nejpovedenější části zápasu vytěžili branku Naze Kadriho, který povedenou tečí Dermottovi střely snížil na 1-3.

Šest minut před koncem zápasu ale přišel okamžik, který byl pouze vyvrcholením velmi mizerného posuzování sudích.

Jake DeBrusk narazil na mantinel v obranném pásmu Bostonu Patricka Marleaua. To se nelíbilo Kadrimu a ošklivým krosčekem na hlavu srazil DeBruska k ledu.

Pro Kadriho to byl jednoznačný zkrat, který bude mít zřejmě dalekosáhlé následky. Dá se čekat, že udělený pětiminutový trest plus trest do koncem zápasu doplní další trest od vedení NHL.

Dlouhou přesilovku Bostonu nakonec využil Patrice Bergeron čtvrtou brankou v zápase.

„No viděli jste to na začátku, nebyli jsme tak dobří. Mám tím na mysli, že ve čtvrtek bylo naše nasazení opravdu dobré na začátku zápasu. Samozřejmě nasazení Bostonu byl úplně jiný level. Nezvládli jsme jejich napadání a nedělali to, co jsme měli. To není nic, že bychom o tom nemluvili nebo se na to nepřipravovali, ale prostě jsme nedělali to, co jsme měli,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Maple Leafs si tak ze dvou zápasů v Bostonu odvážení jednu výhru. Co je ovšem horší je to, že se budou muset v příštích několika zápasech obejít zřejmě bez Nazema Kadriho.

Série pokračuje v pondělí večer třetím zápasem na ledě Maple Leafs.