Nazem Kadri byl pozvaný na osobní slyšení za hit na DeBruska

Nazem Kadri byl pozvaný na osobní slyšení za svůj hit na Jakea DeBruska šest minut před koncem třetí třetiny druhého zápasu proti Bostonu Bruins. Datum a čas jednání bude ještě upřesněný.

Možnost osobního jednání pro Kadriho znamená to, že mu hrozí trest zákazu startu nejméně v pěti zápasech.

Zákrok Kadriho na DeBrusk byl jednoznačně vyvrcholením špatného vedení zápasu ze strany rozhodčích, kteří nezvládli trestat tvrdou hru Bostonu.

This slideshow requires JavaScript.

Už v první třetině došlo k prvnímu výraznému souboji Kadriho s DeBruskem, po kterém měl Kadri DeBruskovu rukavici v obličeji, ale rozhodčí ocenili vzájemný souboj dvěma minutami na obou stranách.

K dalšímu souboji došlo na konci druhé třetiny po návratu Kadriho z trestné lavice. DeBrusk zcela jasně vystrčil v souboji s Kadrim své koleno proti Kadriho kolenu. Útočník Maple Leafs skončil na ledě a po nebezpečném zákroku odešel rovnou do šatny.

Zmíněnému krosčeku Kadriho proti DeBruskovi došlo na konci třetí třetiny po tom, co hráč Bostonu s jasným úmyslem narazil Patricka Marleau na hrazení v místě, ve kterém se plexisklo ohýbá směrem na střídačku. Patrick Marleau byl sice po zákroku v pořádku nicméně pro Kadriho to bylo už jenom pomyslným utrženým uchem džbánu a rozhodl se pro tvrdý zákrok proti DeBruskovi.

DeBrusk skončil na ledě a v následné strkanici srazil Kadriho na DeBruska kapitán Bostonu Chára.

Rozhodčí vyloučili Kadriho na pět minut plus trest do konce zápasu, ale jak se zdá, tak pro NHL to není dostatečný trest. Vzhledem k historii Nazema Kadriho s disciplinárkou se dá čekat výrazný trest v podobě několikazápasového trestu.

Co je zajímavé, je to, že zákrok DeBruska koleno na koleno NHL řešit nebude a hráč Bostonu tak za svůj zákeřný zákrok nebude dodatečně nijak potrestaný.

Kadriho slyšení před discilinárkou přichází přesně rok poté, co v loňském playoff obdržel třízápasový trest za zákrok na útočníka Bostonu Tommyho Wingelse v prvním zápase série.

Po včerejším zápase nebyl Kadri médiím k dispozici a když se reportéři ptali na zmíněný zákrok kouče Mikea Babcocka, tak kouč Maple Leafs odpověděl, že zákrok neviděl a ještě neměl možnost si ho prohlédnout na záznamu.

Zdá se velmi nepravděpodobné, že by se Nazem Kadri objevil v zápase číslo tři a počítá s tím také kouč Mike Babcock, který už dopředu řekl, že na centru třetího útoku nastoupí buď Patrick Marleau nebo William Nylander.

Podle mého názoru by měla disciplinární komise posuzovat Kadriho zákrok v kontextu celého zápasu včetně zákroku DeBruska proti Patrickovi Marleauovi a zároveň by mělo dojít k přezkoumání zákroku DeBruska kolenem na koleno proti Kadrimu.

Mimochodem Kadriho 19 trestných minut ve včerejším zápase bylo nejvíc trestných minut hráče Maple Leafs v playoff od roku 2004, kdy Tie Domi obdržel 20 trestných minut v pátém zápase Semifinále Konference proti Philadelphii Flyers.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *