Série se přesouvá do Toronta. Leafs hrají zápas číslo 3

V očekávání trestu pro útočníka Nazema Kadriho se přesouvá série prvního kola playoff 2019 mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins k prvnímu zápasu na ledě Maple Leafs.

Disciplinární komise by měla dnes kolem poledne v kanceláři NHL v New Yorku projednávat zákrok Nazema Kadriho v zápase číslo 2 proti Jakeu DeBruskovi z Bostonu. Všeobecně se očekává pro Kadriho trest ve výši zákazu startu minimálně v několika zápasech.

Po vydařeném zápase číslo 1 se Maple Leafs v následujícím duelu nechali přehrát fyzickou hrou soupeře. Domácí Boston těžil ve druhém zápase z podpory domácích fanoušků. Bruins vlétli do zápasu s obrovským nasazením a zápas číslo 2 vyhráli 4-1.

V dnešním zápase je tak řada opět na Maple Leafs, kteří musí odpovědět výkonem a hrou, kterou předváděli v prvním zápase. Pomoci by jim k tomu měli také domácí fanoušci. Toronto žije opět po roce zápasy Maple Leafs v playoff.

Na podporu klubu pak starosta Toronta John Tory vyhlásil dnešní den Dnem Blue and White a vyzval všechny fanoušky Maple Leafs a obyvatele Toronta k oblečení se do modré a bílé. Těsně před zahájením dnešního zápasu pak kanadské letectvo provede pomocí dvou letadel CC-130J Hercules přelet nad domácí arénou Maple Leafs.

Maple Leafs

V případě téměř jistého trestu pro Nazema Kadriho bude muset kouč Mike Babcock řešit, koho postavit místo něj na centra třetího útoku. Už dopředu kouč několikrát potvrdil, že možnosti jsou dvě. Patrick Marleau nebo William Nylander. To bude každopádně znamenat nové křídlo ve třetím útoku.

Maple Leafs měli v neděli den volna a kouč Mike Babcock se účastnil pouze konferenčního hovoru se zástupci médií. Situaci kolem Kadriho nazval zklamáním pro Maple Leafs jako celek a pro sílu Maple Leafs na centrech.

„Je to zklamání pro Naze a zklamání pro náš tým….kdykoliv překročíte hranici tak dáte šanci někomu jinému, který udělá rozhodnutí o tom, jestli budete hrát nebo ne. Způsob, jakým se na to dnes dívám je, že s tím nyní nic nenadělám a prostě se musíme jít dál,“ řekl Babcock v neděli.

Maple Leafs zároveň mohou být spokojeni s jednou výhrou na ledě Bostonu a potvrdil to také Babcock.

„Abych byl upřímný tak když jsem přijedeš, tak doufáš, že jeden ze dvou zápasů vyhraješ. Jakmile vyhraješ první zápas, tak se staneš chamtivým a chceš také druhý zápas. A druhý zápas jsme nezískali. Teď musíme vyhrát tři zápasy z pěti a musíme se do toho pořádně opřít,“ dodal kouč.

Troufám si odhadnout, že na centra se postaví William Nylander. Patrick Marleau zůstane na levém křídle, zatímco na pravé křídlo se ze čtvrtého útoku posune Connor Brown, který odehrál výborný zápas číslo 1. Na křídlo ve čtvrtém útoku se pak postaví pravděpodobně Tyler Ennis, který zatím sleduje zápasy playoff pouze z tribuny.

Přesně takto se hráči Maple Leafs ukázali na dnešním ranním tréninku.

K týmu se připojil už také brankář Michael Hutchinson, který před začátkem playoff odcestoval za svou ženou a čerstvě narozenou dcerou. Brankář Garret Spark tým opět opustil.

Maple Leafs odehráli v letošní sezoně bez Kadriho 8 zápasů na přelomu února a března a zaznamenali bilanci 5-2-1. Nejlepším hráčem Leafs v tomto období byl Mitch Marner, který posbíral 13 bodů. Právě na výkonech Marnera s Tavaresem a také na Matthewsovi bude záležet.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v dnešním zápase:

Hyman – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Kapanen
Marleau – Nylander – Brown
Ennis – Gauthier – Moore

Rielly – Hainsey
Muzzin – Zaitsev
Gardiner – Dermott

Do branky se postaví opět Frederik Andersen. Ten má zatím v letošním playoff fantastickou úspěšnost 93,7% zásahů s průměrem 2,5 obdržené branky na zápas.

Bruins

Boston jak už jsem zmínil několikrát předvedl drtivý nástup do zápasu číslo 2 a bude chtít určitě přenést energii také do dnešního zápasu na ledě Maple Leafs.

„Oni nastavili tempo v prvním zápase. Nebyli jsme na to připraveni. Ale v sobotu už ano. Bude to zábavná série,“ řekl Brad Marchand.

Bostonu se podařilo fyzickou a v některých momentech až zákeřnou hrou velmi limitovat rychlou hru Maple Leafs.

„Máme některé hráče, kteří v minulosti odehráli ošklivé série,“ řekl kouč Bruins Bruce Cassidy a potvrdil tak, co je cílem soupeře Maple Leafs.

Jenže ostrá hra sebou nese zákonitě také možnost zranění. A to se potvrdilo také v sobotu, když obránce Maple Leafs ostrým hitem srazil obránce Toreyho Kruga. Ten musel ze zápasu odstoupit a nedohrál také další obránce Connor Clifton. DeBrusk pak na konci zápasu inkasoval velmi diskutovaný krosček Nazema Kadriho.

Všichni tři ovšem odcestovali do Toronta a DeBrusk s Krugem se objevili také na dnešním ranním tréninku.

Boston ovšem velmi očekává návrat do sestavy Johna Moorea, který by přinesl tolik potřebnou zkušenost mezi mladé hráče.

Pravděpodobná sestava Bruins v dnešním zápase:

Marchand – Bergeron – Pastrňák
DeBrusk – Krejčí – Kuhlman
Heinen – Coyle – Backes
Nordstrom – Acciari – Wagner

Chara – McAvoy
Krug – Carlo
Grzelcyk – Kampfer

Do branky se postaví Tuukka Rask, který má naprosto stejnou úspěšnost zásahů v playoff jako Frederik Andersen (93,7%) ale o něco lepší průměr 2,02 inkasovaných branek na zápas.

Úvodní vhazování zápasu číslo 3 je naplánováno v 1 hodinu ráno našeho času. Maple Leafs potřebují podat výborný výkon. Doufejme, že se Torontu podaří vrátit atmosféru série zpět na stranu Blue and White.

GO LEAFS GO!!!

2 thoughts on “Série se přesouvá do Toronta. Leafs hrají zápas číslo 3

  1. joooooo! Urvali jsem to…ale takový nervy na konci jsem teda dlouho neměl. Naposledy loni v playoff :-D. Asi pět minut mi po zápase trvalo než jsem se uklidnil. Ale máme druhou výhru. A teď ve středu zopakovat výkon! Mitch na konci parádní. JT skvěle proti Bergeronovi, Kasperi parádní zápas. Fredy samozřejmě, Muzzin skvěle. Tohle je náš tým! GO LEAFS GO!!!

  2. Dneska chalani predviedli skvely vykon, bojovnost, rychlost, obetavost , preciznost, no proste krasa sa pozerat..ak budu takto ako hrali dnes a prvy zapas pokracovat, Boston posleme na dovolenku 🙂 do nich !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *