Maple Leafs zvládli napínavé drama třetího zápasu!

Toronto Maple Leafs dokázali vyhrát napínavý třetí zápas série proti Bostonu Bruins 3-2 a ujali se vedení v sérii 2-1. Brankou a asistencí se prosadila dvojice Andreas Johnsson, Auston Matthews. Svou první branku v playoff v kariéře vstřelil Trevor Moore. Tradičně skvělý Frederik Andersen pochytal 34 ze 36 střel Bruins včetně klíčového zákroku koncem své hokejky proti šanci Davida Krejčího 3 minuty před koncem třetí třetiny.

Toronto svou hrou nedovolilo Bostonu dostat se k fyzické hře, kterou Bruins ničí snahy Maple Leafs o rychlé protiútoky. Navíc fantastický John Tavares se svým útokem ubránil prvního centra soupeře Patrice Bergerona a jeho spoluhráče, kteří se vůbec neprosadili. Tavares zaznamenal celkem 63% vyhraných vhazování včetně 10 ze 16 právě proti Bergeronovi.

„Prostě jsme využili naší rychlosti k přechodu do jejich pásma a snažili jsme se držet hru hluboko v jejich třetině. Odvedli jsme dnes večer dobrou práci ve vracení, podpoře naší obrany a v čistém přechodu z obranného pásma ven,“ řekl po zápase útočník Auston Matthews.

Stejně jako v prvním zápase se Leafs od začátku dařilo rychle zavážet kotouče do pásma Bostonu a Toronto bylo zkraje zápasu mírně aktivnějším týmem. V polovině první třetiny Frederik Andersen vychytal v první velké šanci Davida Pastrňáka. Šest minut před první přestávkou trefil tyčku Andersenovi branky Brandon Carlo.

Torontu se podařil nástup do druhé třetiny. Čtvrtý útok zatlačil soupeře ve třetině a Trevor Moore dorazil u levé Raskovy tyčky volný kotouč po střele Morgana Riellyho, 1-0 Leafs!

Boston už za necelou minutu srovnal brankou Davida Krejčího, který dorazil odražený kotouč po zmatcích vedle branky Frederika Andersena. Pro Fredyho to byla nešťastná branka, protože už v kleče padal směrem dopředu.

Po pěti minutách hry ve druhé třetině přišel nepříjemný okamžik pro brankář Bostonu Tuukku Raska. Až příliš aktivní McAvoy totiž natlačil stojícího Tavarese na svého brankáře, který dostal pravděpodobně ránu do hlavy a zůstal několik okamžiků ležet na ledě. Po krátké konzultaci s týmovým lékařem ovšem pokračoval v zápase.

V polovině zápasu Maple Leafs poprvé v sérii využili přesilovou hru. Mitch Marner získal na pravém křídle už téměř ztracený kotouč a posunul ho směrem na střed hřiště, kde stál Andreas Johnsson. Ten našel úplně volného Austona Matthews mezi kruhy a jeho rychlá střela skončila v brance, 2-1 Leafs!

„Prostě nadšení. Je to samozřejmě hezké. Je to ještě něco víc, když se trefíte v playoff, obzvláště doma. Myslím, že jsem to už říkal. Cítíte se jako při zemětřesení. Atmosféra dnes večer byla neuvěřitelná. Ve středu chceme pokračovat v tom, co jsme dnes večer vytvořili,“ řekl Auston Matthews.

Matthews vstřelil branku v každém ze svých tří třetích zápasů v sérii playoff. V roce 2017 se trefil jednou v zápase číslo tři s Washingtonem, v loňském roce přidal jednu branku ve třetím zápase s Bostonem a jednou brankou se prosadil také v letošním zápas číslo tři proti Bruins. V playoff se Matthews ve své kariéře trefil celkem šestkrát a z toho polovinu branku nastřílel vždy ve třetím zápase playoff.

Maple Leafs měli ve druhé třetině navrch a střelecky srovnali náskok Bostonu z první části.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny dostalo Toronto příležitost k další přesilové hře. Po minutě hry Leafs kombinovali na levě straně pásma, když John Tavares od zadního mantinelu poslal zadovkou kotouč na volného Andrease Johnssona. Ten si přehodil kotouč na backhand a nad lapačkou Raska poslal kotouč do sítě, 3-1 Leafs!

Jenže Boston se nechtěl vzdát tak lehce. Ještě dokonce druhé třetiny byl vyloučený za držení Jake Muzzin a Charlie Coyle překonat Frederika Andersena podobným způsobem jako před tím Krejčí.

Do třetí třetiny tak vstupovali Maple Leafs s jednobrankovým náskokem. Po pěti minutách hry přečkali důležité oslabení po tom, co byl za zdržování hry vyloučená Nikita Zaitsev.

Jenže Maple Leafs předvedli famózní týmový výkon podpořený fyzickou hrou a skvělým Frederikem Andersenem. V polovině třetí třetiny Zach Hyman poslal k ledu obra Cháru aby se následně protlačil až k zakončení před Raskem. Sedm a půl minuty před třetí sirénou střílel Auston Matthews a pak přišla řada na Andersena. DeBrusk našel z levé strany napravo úplně volného Krejčího. Ten se snažil kličkou do backhandu zasunout kotouč za Andersena. Jenže Fredy agresivním vyjetím a hokejkou položenou na ledě radost Krejčího překazil. Byl to možná nejdůležitější zákrok v zápase a potažmo také v sérii.

A když Mitch Marner v posledních vteřinách pádem zablokoval dvě střely Davida Pastrňáka, bylo jasné, že Maple Leafs zápas číslo tři vyhrají.

„Ty dva bloky byly pro nás obrovské…když vidíte kluka jako je on jak obětuje své tělo, myslím že to prostě motivuje ostatní na střídačky, to bylo skvělé,“ chválil Matthews Mitche Marnera za obětavou práci v posledních vteřinách.

Toronto se muselo ve třetím zápase obejít bez útočníka Nazema Kadriho, který byl potrestaný zákazem startu až do konce série s Bruins za krosček v zápase číslo dva.

Zápas číslo 4 se hraje ve čtvrtek opět na ledě Maple Leafs.

2 thoughts on “Maple Leafs zvládli napínavé drama třetího zápasu!

1. Zdravím, pánové. Série zatím dobrý a dnešní konec Tampy a Pitts. taky dobrý, ale zasloužené. Z Tampy mám ovšem radost. Upřímně doufám, že Isles se nedostanou dál než Toronto, to by mi bylo Tavarese líto. Zápasy bohužel nesleduji, i z pověrčivosti, protože když jsem se díval, tak jsme prohráli. Pochopil jsem z nějakých US komentářů, že jedním z předpokladů pro úspěch ve třetím zápase bylo fyzické a hodně tvrdé dohrávání Pastrňáka. To mi nevadí a je tedy asi vidět, že i my umíme hrát tvrdě. Ti, kdož sledují zápasy, jak se Vám líbí Zaitsev? Šly jeho výkony v P-O nahoru?

2. Ahoj Pavle
    Tampa mě hodně překvapila. U Pittsburghu jsem to čekal a taky vybral NYI na bracketu na postup do druhého kola. U Tampy jsem čekal že do druhého kola postoupí. Nevěřil jsem, že by vyhráli pohár, ale na postup jsem je tipoval 😀

K pověrčivosti ti radši nic psát nebudu….nebo přestane fungovat to co mi funguje 🙂

Hele ta fyzická hra, my ji jí docela oplácíme a třeba třetí zápas jsme zahráli fyzicky moc pěkně. Není to to samé, co hraje fyzicky Boston…ale fyzický hokej to je. Takový urputný, naši jsou pořád u nic. Napadáme, bruslíme.

Zaitsev si asi sedl s Muzzinem. Muzzin je dost pomalej a ve druhým zápase dělal dost chyb, ale ve dvojici se jim zatím daří bránit první útok B. Myslím, že Zaitsev hraje celkem pěkně. Líbí se mi.

Tak jo, jdu si lehnout, protože v 1 nástup!