Série pokračuje zápasem číslo 4 na ledě Maple Leafs

Série prvního kola playoff 2019 mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins pokračuje dnes v noci zápasem číslo 4 na ledě Maple Leafs. Po famózním týmovém výkonu ve třetím zápase chtějí Leafs pokračovat v tom, co v pondělí začali.

Je zřejmé, že v této sérii jsme svědky zrození legendy jménem Mitch Marner.

To, co tento jedenadvacetiletý hráč předvádí je jedním slovem dechberoucí. Dvě branky v zápase číslo jedna včetně proměněného penaltového nájezdu v oslabení. Pak sice nevýrazný výkon ve druhém zápase v Bostonu. Všechno si ale Marner vynahradil v prvním zápase na domácím ledě. Odehrál více než 23 minut, což bylo nejvíce z celého týmu hned po Morganu Riellym a vůbec nejvíce ze všech útočníků. Zaznamenal asistenci u branky Austona Matthewse a k tomu 5 zblokovaných střel včetně dvou pokusů Davida Pastrňáka v posledních vteřinách zápasu!

„Stál jsem několik stop od něj. Neuvěřitelné. To je prostě Mitchy. Je obousměrným hráčem, skoro jedním z nejlepších v lize. Ukazuje to. Vidíte ho napadat, vidíte ho bránit v oslabení, blokovat střely a co dokáže vytvořit v útočné třetině? Je pořádným hráčem. Je to elitní hráč,“ vyprávěl Nikita Zaitsev krátce po skončení pondělního dramatu.

Maple Leafs začínají vypadat jako tým, který ví, co chce. Narozdíl od předchozích sezon si Leafs dokáží podržet vedení v zápase až do třetí sirény. V letošní sezoně má Toronto bilanci 38-0-1 v zápasech, ve kterých vede po dvou třetinách.

Toronto předvádí v sérii soustředný výkon i přes fyzickou hru Bostonu díky které soupeř v některých momentech tlačí Maple Leafs v obranném pásmu. Výrazným výkonem v obranné hře pomáhá Frederik Andersen. Ten ve třech zápasech série inkasoval 7 branek a zvýšil svou úspěšnost zásahů až na 93,9%.

Torontu zatím výtečným způsobem vychází sázka na Johna Tavarese v hlídání první lajny Bostonu a kouč Mike Babcock toho také díky druhé volbě na střídání využívá. Bergeronův útok posbíral zatím pouze 6 bodů. Výrazným prvkem co se týče bránění prvního útoku Bostonu je lepší úspěšnost prvního centra Maple Leafs na vhazování. Zatímco Bergeron je jedno vhazování pod 50% bilancí (32 vyhraných ze 65) tak John Tavares je se 36 vyhranými vhazováními z celkových 61 a s úspěšností 59% výrazně v plusu.

„Děláte co můžete, abyste získali alespoň 50% vhazování, takže oni nebudou mít puk celý čas. Máme také dobré hráče a máme nyní Johna. Máme zkušené hráče, kteří zde už nějaký čas jsou kteří se tento rok stále zlepšují a to se nyní ukazuje,“ řekl kouč.

Po výhře 3-2 ve třetím zápase vedou Maple Leafs v sérii playoff s Bostonem Bruins poprvé od semifinále 1959.

Maple Leafs

V pondělí si útočník Nazem Kadri vyslechl trest v podobě zákazu startu ve zbývajících zápasech série s Bostonem za zákrok na Jakea DeBruska. V úterý už ovšem vedl rozcvičku na tréninku. Hráči jsou odhodláni vrátit Kadriho v letošní sezoně ještě do hry a týmový duch se projevuje.

Kouč Mike Babcock se tázal hráčů, kdo povede rozcvičku a několik z nich zvolilo právě Kadriho.

„Je to jako zraněný hráč. Prostě není dostupný. Zbytek musí jít dál a ideálně hrát natolik dobře, že se k nám Naz zase připojí,“ řekl kouč po úterním tréninku.

Maple Leafs zároveň odmítli poskytnout Kadriho k rozhovorům s médii dokud nevyprší jeho trest.

Vedení týmu dělá zřejmě vše pro to, aby Leafs předešli zbytečným debatám, které mohou ovlivnit atmosféru. Soustředění před čtvrtým zápasem na výkon může pomoct k celkovému úspěchu v sérii.

„Jsme doma. Chceme si být jistí, že budeme mít dobrý začátek. Každý, všech 20 kluků je na společné palubě. Budeme dělat to, co jsme dělali ve třetím zápase a budeme to dělat ještě lépe,“ řekl dnes odpoledne Auston Matthews.

Dnes tým sice netrénoval na ledě, ale dá se čekat, že sestava zůstane stejná jako v pondělí.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v dnešním zápase:

Hyman – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Kapanen
Marleau – Nylander – Brown
Ennis – Gauthier – Moore

Rielly – Hainsey
Muzzin – Zaitsev
Gardiner – Dermott

Bruins

Kromě fyzické hry není Boston zatím schopný najít protizbraň na hru Maple Leafs a hlavně na vyrovnanost útoků. Bruins se nemohou dostat především k tomu, aby udrželi kotouč v útočném pásmu.

Kouč Bostonu Bruce Cassidy se přesto zatím neodhodlal k tomu, aby první útok svého týmu rozdělil a přesunul například Davida Pastrňáka na křídlo Krejčího formace. Připustil ovšem, že první útok má potíže dostat se na dostřel branky Frederika Andersena tím, že se až příliš snaží hrát proti obráncům Toronta jeden na jednoho.

Dnes večer ale zůstane první útok Bostonu pohromadě. Poprvé v sérii by ovšem měl nastoupit obránce John Moore a do sestavy se vrátí útočník Marcus Johansson. Pouze na tribuně by měli zůstat Steven Kampfer a Karson Kuhlman.

Kompletní sestavu soupeře zatím ještě neznáme. V brance ovšem očekáváme opět Tuukku Raska, který má stále vysokou úspěšnost zásahů v sérii 92,8% a průměr obdržených branek se zvedl na 2,37.

Úvodní vhazování zápasu číslo 4 je tradičně v 1 hodinu po půlnoci. Těšme se na další velké představení Maple Leafs dnes večer a držme palce.

GO LEAFS GO!!!

One thought on “Série pokračuje zápasem číslo 4 na ledě Maple Leafs

  1. Ty domácí zápasy jsem bohužel nemohl koukat, ale na zítra se těším jako blázen. Cítím ze doma ten 6 dáme. Takže otázka zvládneme to zítra nebo zase game 7 :)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *