Série je opět vyrovnaná. Čtvrtý zápas pro Leafs nedopadl dobře

Toronto Maple Leafs prohráli čtvrtý zápas série prvního kola s Bostonem Bruins 6-4. Soupeř tak výhrou v Torontu vyrovnal sérii na 2-2.

Dvěma brankami se ve čtvrtém zápase prosadil Auston Matthews. Jeho první trefa zkraje druhé třetiny znamenala vyrovnání na 2-2. Jenže Maple Leafs opět rychle ztráceli a prakticky celý zápas dotahovali náskok soupeře. Na začátku třetí třetiny Toronto ztrácelo už tři branky, ale další trefa Austona Matthewse v přesilové hře a branka Travise Dermotta znamenaly šest a půl minuty před koncem třetí třetiny snížení na rozdíl jediné branky. Hra bez brankáře v posledních minutách Torontu ovšem nevyšla a dvě vteřiny před koncem třetí třetiny jistil výhru Bostonu doťuknutím puku do prázdné branky Joakim Nordstrom.

Kromě Austona Matthewse a Travise Dermotta se prosadil také Zach Hyman, který na konci první třetiny snížil svou brankou na 1-2.
Brankář Frederik Andersen neměl tentokrát tak vysokou úspěšnost zásahů a ze 30 střel inkasoval 5 branek.

„Po první a druhé třetině jsme si v šatně říkali, že musíme pokračovat v boji a najít cestu. Nevzdávali jsme to. Měli jsme šanci, ale nebylo to dost,“ řekl po zápase Matthews.

Leafs brzy v zápase ještě před první reklamní pauzou prohrávali 0-2. Na začátku třetí třetiny pak dokonce 2-5. Přesto bylo ze zápasu drama.

Maple Leafs se nedařila ve čtvrtém zápase hra v oslabení, když inkasovali v obou přesilovkách Bostonu. V celé sérii pak Leafs mají velmi špatnou bilanci 6-11 což je úspěšnost pouhých 54,5%.

„Byli na přesilovky dobří a využili je. Také jsme měli šance, ale podařilo se nám přesilovku využít až ke konci zápasu,“ dodal Matthews.

Toronto využilo nakonec jedinou početní výhodu ze tří 8 minut před koncem třetí třetiny. Právě touto brankou ovšem Matthews vykřesal malinkou naději na zvrat. Krátce po něm se trefil Travis Dermott a Scotiabank Aréna byla na nohou.

Jenže to bylo příliš málo. Po Matthewsově vyrovnání na 2-2 si Maple Leafs místo zklidnění nechali dát dvě rychlé branky a čtvrtý zápas jim utekl mezi prsty.

„Začali velmi zhurta a dokázali využít některé jejich šance. Začali zřejmě trochu lépe než my,“ řekl po zápase Frederik Andersen.

Zápas číslo 5 se hraje v pátek v noci na ledě Bostonu Bruins a je jasné, že série se ještě jednou vrátí do Toronta k šestému zápasu, který se hraje v neděli.