Zápas číslo 6 je tady. Leafs bojují o postup!

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě k šestému zápasu série prvního kola playoff proti Bostonu Bruins. Trvalo přesně 15 let než se Maple Leafs dostali opět do tohoto okamžiku. Do okamžiku, který může znamenat pro mnoho fanoušků Toronta velmi radostný zážitek. Přesto je to stále jeden z malých krůčků dlouhou a náročnou cestou. A ten malinký krok je zároveň tím nejtěžším ze všech zápasů prvního kola.

Letošní série mezi Maple Leafs a Bostonem Bruins probíhá zcela jinak než v loňské sezoně a v roce 2013. Toronto drží svého soupeře na uzdě a má průběh celé série pod svou kontrolou. Na každou odpověď svého soupeře dokázali Maple Leafs v následujícím zápase opět odpovědět svou hrou a další výhrou. Nejinak tomu bylo v pátém zápase na ledě Bostonu, který Toronto vyhrálo 2-1 a vybojovalo si tak dnešní obrovskou příležitost.

Úspěšná hra Maple Leafs má samozřejmě ohlas také u fanoušků a celé Toronto žije o velikonocích 2019 zápasy Maple Leafs v playoff.

A cítí to také hráči. Obránce Jake Muzzin po zkušenostech ze zápasů v playoff v dresu Los Angeles Kings velmi rychle poznává jaké to je být hráčem Maple Leafs a hrát playoff.

„Zjišťuji jak moc hokej tady v Torontu znamená. Ne že by tomu tak v mém předchozím týmu nebylo, ale tady to je určitě ještě mnohem silnější s fanoušky, s městem a s tou podporou. Jenom se podívejte kamkoliv. To náměstí je tamhle. Jako to je šílený. Vidět ty lidi. Každý má na sobě oblečení Leafs. Prostě zírám,“ řekl Muzzin během včerejšího volného dne.

Kouč Mike Babcock nemyslí na předchozí neúspěšné roky a místo toho připravuje své hráče na dnešní zápas.

„Zrovna jsem to viděl, že to je na den 15 let. Tím se opravdu příliš nezabývám. Znamená hodně být součástí velkého klubu. Myslím si, že jdeme správným směrem. To děláme nyní už tři roky. Máme šance tady vybudoval opravdu dobrou organizaci a musíme v tom pokračovat. Všechno tady je součástí toho procesu,“ řekl v sobotu kouč Mike Babcock.

Hráči Toronta už ví, jak v letošním playoff porazit Boston.

„Zítra hrajeme zápas, který chceme vyhrát. Známe recept, jak zítra vyhrát. To už víme. Teď to jen musíme udělat,“ řekl kouč Mike Babcock.

V celé sérii Maple Leafs přestříleli Boston 141-135, celkem měli více střeleckých pokusů (262-245), více šancí (131-115), více branek při vyrovnaném počtu hráčů na ledě (9-7) a celkem ve všech pěti zápasech lepší poměr předpokládaných branek při vyrovnaném počtu hráčů na ledě (10.18-9.11).

„Nechceme být zalezlí vzadu, to je jisté. Jdeme si pro to. Musíme jít a hrát naši hru a využít zítra náš led v naší výhodu,“ řekl zkušený obránce Jake Muzzin.

V letošním roce se opět potvrzuje, jak moc Maple Leafs pro celé Toronto znamenají. S očekáváním fanoušků roste samozřejmě tlak na hráče. Ti se během playoff drží radši zpátky a neukazují se příliš na veřejnosti. Z obrázku zaplněného náměstí Maple Leaf před Scotiabank Arenou vědí, že podpora fanoušků je obrovská.

„Máme takové štěstí, že hrajeme na trhu jako je tento. Když vidíte tyhle věci, tak si nemůžete pomoct, ale musíte se prostě smát. Protože tihle fanoušci a tohle město je nadšené z každého hráče v tomhle týmu. Je to opravdu úžasné,“ řekl hrdina z pátého zápasu Auston Matthews.

Dá se čekat, že jestli Leafs najdou cestu, jak uspět v dnešním zápase tak uvidí něco, co ještě neviděli.

Maple Leafs

Hráči Toronta měli v sobotu krátký patnáctiminutový dobrovolný trénink, kterého se účastnil kompletní tým kromě Zacha Hymana a Patricka Marleaua.

„Byl to dnes dobrovolný trénink pro každého. Tihle kluci si zvolili druhou možnost, ale zítra budou hrát,“ řekl Babcock.

Kouč ovšem moc dobře ví, že nejtěžší je udělat ten poslední krok.

„Nejtěžší zápas, který musíte vyhrát je ten čtvrtý. Vyřadit druhý tým, obzvláště když jde o tak hrdou sestavu je to nejtěžší. Nyní se učíme jak tohle udělat a je to celé součástí toho, jak tenhle tým roste. Není to jednoduché, jak vidíte v lize. Budeme připraveni na ně opravdu zatlačit,“ řekl Mike Babcock po pátém zápase.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v dnešním zápase:

Hyman – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Kapanen
Marleau – Nylander – Brown
Ennis – Gauthier – Moore

Rielly – Hainsey
Muzzin – Zaitsev
Gardiner – Dermott

Do branky se postaví opět Frederik Andersen. Ten si 28 zákroky z 29 střel v pátém zápase vylepšil svou úspěšnost zásahů na 92,5% a průměr inkasovaných branek na 2,62 branky na zápas.

Po včerejším dni jsou Maple Leafs poprvé od roku 2002 posledním kanadským týmem v playoff.

Bruins

Boston ztrácí na Maple Leafs jeden zápas a kouč Bruce Cassidy se musí před zápasem číslo 6 ptát, jestli si Bruins sami pod sebou vykopali díru nebo jestli jsou zatlačeni do rohu Torontem.

„Neděláme to, co máme na takové úrovni, na které máme protože Toronto nebo protože nejsme sami soustředěni,“ hledá otázky a odpovědi kouč Bostonu.

Úvodní vhazování šestého zápasu je netradičně už ve 21 hodin našeho času.

GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *