Leafs prohráli zápas číslo 6 a série se rozhodne na ledě Bostonu

Toronto Maple Leafs nevyužili první šanci na ukončení série s Bostonem Bruins a prohráli zápas číslo 6 na domácím ledě 2-4. Pro Toronto to byla první šance na postup v playoff od roku 2004. O další budou Leafs bojovat v sedmém rozhodujícím zápase na ledě Bostonu Bruins.

Maple Leafs začali v bouřlivé atmosféře před vlastními fanoušky velmi dobře a od začátku byli aktivnějším týmem, který se tlačil na útočného pásma soupeře.

Ve třetí třetině předvedl samostatný průnik John Tavares, ale jeho backhandová střela mířila vedle. V polovině čtvrté minuty střílel po přihrávce Austona Matthewse Kasperi Kapanen a jeho tečovaná střela jenom těsně minula branku Bostonu. V polovině šesté minuty dostali Leafs příležitost k přesilové hře po vyhození kotouče mimo led kapitánem Bostonu Zdeno Chárou a další tečovaná střela Morgana Riellyho skončila tentokrát na levé tyčce soupeře.

V polovině deváté minuty Morgan Rielly udržel puk v útočném pásmu. William Nylander podržel kotouč na levém křídle a přihrávkou zpět na modrou čáru našel Riellyho, který přesnou střelou bez přípravy poslal kotouč k pravé tyčce, 1-0 Maple Leafs.

Jenže po vstřelené brance Maple Leafs ztratili nad zápasem kontrolu. V polovině 11 minuty byl přísně vyloučený Tyler Ennis a přesilovky Bostonu jsou v této sérii smrtící. Tečovanou střelou po vhazování se trefil Brad Marchand.

Krátce na to hráli přesilovou hru také Maple Leafs ale ani svou druhou početní výhodu nevyužili.

Naopak po faulu Travise Dermotta Boston využil také svou druhou přesilovku v zápase a po první třetině tak Maple Leafs prohrávali 1-2.

Náskok soupeře mohl být ještě výraznější nebýt Frederika Andersena. Ten v posledních dvou minutách zázračným způsobem chytil dvě střely Bostonu. Nejprve minutu a půl před koncem první třetiny vytáhl svou lapačku proti střele Patrice Bergerona do úplně odkryté branky. A dvacet vteřin před první sirénou zastavil stejným způsobem střelu Matta Grzelcyka, která ovšem zřejmě mířila mimo branku Toronta.

Od začátku druhé třetiny byl Boston aktivnějším týmem a Maple Leafs se dlouho nedokázali dostat ke střele na Raska. Navíc v osmé minutě přidal třetí branku Bostonu DeBrusk.

Maple Leafs jakoby ve druhé třetině vůbec neměli energii. Bruins hráli navíc velmi těsnou obranu proti které bylo velmi náročné se prosadit. Jako nepříklad John Tavares, který se šest minut před koncem druhé třetiny tlačil do zakončení, ale McAvoy s Chárou mu nedali ani milimetr prostoru navíc.

Až ve třetí třetině Maple Leafs konečně svého soupeře zatlačili do obrany. Vidět byl především Auston Matthews, který se ve druhé minutě probil po pravém křídle do zakončení, ale Rask si s jeho střelou ještě poradil. Na začátku páté minuty střílel po přihrávce Zacha Hymana John Tavares, ale Rask ukryl puk v náručí. Pár vteřin poté dostal Auston Matthews na pravém křídle přihrávku od Jakea Gardinera a přesnou střelou konečně překonal brankáře Bostonu, 2-3. Pro Matthewse to byla už pátá branka v posledních čtyřech zápasech.

V sedmé minutě se před Raska tlačil Kasperi Kapanen. Jenže to bylo příliš málo.

V polovině třetí třetiny Frederik Andersen zastavil průnik DeBruska a čtyři minuty před koncem třetí třetiny také šanci Pastrňáka, který se před ním zjevil úplně sám. Tři minuty před třetí sirénou střílel nebezpečně Kuraly.

Hra bez brankáře se v posledním minutách Torontu vůbec nevydařila a krátce po odvolání Frederika Andersena z branky střílel do prázdné branky Toronta Brad Marchand.

„Myslím si, že jsme byli opravdu připraveni a skočili jsme do zápasu velmi dobře. Ale pak, jakmile se nám trochu nedařilo tak dvakrát skórovali a z toho jsme se už nedostali. Nevím jestli to byly emoce, které nás dostali, ale nedokázali jsme to dostat zpět pod kontrolu. Říct, že jsme nebyli připraveni by bylo naprosto špatné,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Mike Babcock.

„Přišli a hráli velmi dobře. Myslím, že jsme se jim vyrovnali. Samozřejmě dát jim dvě přesilové hry nebylo to, co jsme chtěli. Je důležité, abychom naše oslabení zvládali,“ řekl po zápase Morgan Rielly.

Torontu se hra v oslabení v této sérii opravdu nedaří a Boston vstřelil sedm branek ze 16 přesilovek. Pro Maple Leafs to je úspěšnost oslabení pouhých 56,3%.

Maple Leafs tak druhý rok v řadě čeká v prvním kole playoff proti Bostonu rozhodující sedmý zápas. Hráči ovšem věří, že jim loňská zkušenost pomůže v letošním roce sedmý zápas vyhrát.

„Věříme naší hře. Už jsme si tím prošli předtím. Neskončilo to tak, jak jsme chtěli. Doufejme, že to můžeme změnit,“ řekl Rielly.

„Je to tak, jak to je. Stále máme dobrou šanci tuhle sérii vyhrát. A to je to, na co se nyní soustředíme,“ řekl hned po šestém zápase John Tavarese.

Pro Maple Leafs tak byl nedělní zápase nevyužitou šancí ale zároveň zkušeností, kterou mohou zúročit už v úterý večer na ledě Bostonu. Bude se hrát zápas číslo 7.