Maple Leafs jsou zpět v Bostonu. Hraje se zápas číslo 7!

Toronto Maple Leafs jsou zpět v Bostonu. Hraje se nervy drásající zápas číslo 7!

Přesně před rokem byli oba týmy ve stejné situaci. Maple Leafs tehdy dotáhli sérii z nepříznivého skóre 1-3 až k sedmému zápasu a vedení 4-3 po dvou třetinách rozhodujícího mače. Nakonec to celé nedopadlo dobře. Stejně tak jako v roce 2013. Všichni známe ten příběh. A k sedmému zápasu dospěla celá série také v letošním roce.

Obecně se čekalo, že to bude stejně jako v minulé sezoně dlouhá série. Přesto je něco oproti loňskému roku a roku 2013 jinak. O rok zkušenější tým Toronta je Bostonu více než vyrovnaným soupeře. Maple Leafs vědí jakou hru jsou schopní předvádět a že jejich hra má proti Bostonu šanci na úspěch. Hráči Toronta jsou sebevědomějším týmem, který si jde za svým cílem.

V neděli Toronto nevyužilo svou první šanci na postup v playoff poprvé od roku 2004. Dnes máme druhou příležitost. Bude to zápas nových hrdinů, kteří se zrodí v řvavě bitvy. Rozhodne větší touha, větší bojovnost, jeden šťastný odraz.

Třetí sedmizápasová série mezi Maple Leafs a Boston má několik stálých protagonistů. Na straně Toronta je to pouze Jake Gardiner. Na straně Bostonu to jsou kapitán Zdeno Chára, Patrice Bergeron, David Krejčí, Brad Marchand a Tuukka Rask.

Maple Leafs

Hráči Toronta měli v pondělí pouze týmový mítink a vynechali trénink na ledě. Dnes už na ranním rozbruslení trénoval kompletní tým kromě Zacha Hymana. Kouč Mike Babcock ovšem potvrdil, že dravý útočník nebude večer chybět.

Je zřejmé, že Zach Hyman má nějaké menší zranění. Je to již několikátý trénink, který vynechává. Viděli jsme ho ve třetím zápase několikrát velmi těžce odcházet z ledu. Ve čtvrtém zápase měl také potíže dostat se z ledu.

Jedním z těch, na které se Maple Leafs budou v letošní sezoně velmi spoléhat bude John Tavares. Právě pro momenty jako je dnešní zápas číslo 7 ho Maple Leafs v létě přivedli do Toronta.

„Myslím si, že Johnny je důležitou součástí tohoto týmu celý rok včetně playoff. Velmi se na něj spoléháme. Výrazně nás vede. Je důležité, že máme takového hráče v našem týmu,“ řekl Hyman.

V základní části byl Tavares nejlepším střelcem Maple Leafs a druhým nejproduktivnějším hráčem. V playoff na něm ale leží mnohem větší tíha také v obranně. Právě jeho útok se stará o bránění prvního útoku Bostonu. Kromě oslabení. To by ovšem nemuselo v dnešním zápase platit. John Tavares nechodí běžně na oslabení, ale dominance Bergerona na vhazování v početní výhodě Bostonu to pravděpodobně změní. Maple Leafs potřebují omezit úspěšnost Bruins v přesilových hrách.

V letošním playoff Maple Leafs zatím pokaždé uspěli po nevydařeném zápase. Jak náročné bude uspět po šestém prohraném zápase na domácím ledě?

„No je to tak, jak to je. Stále máme dobrou šanci tuhle sérii vyhrát. Na to se soustředíme. Samozřejmě bychom to rádi dotáhli v šestém zápase, ale to se nepodařilo,“ řekl Tavares po minulém zápase.

Jeho jedinou starostí nyní je vyhrát v úterý.

„Máme příležitost. Musíme z toho vytěžit maximum,“ dodal JT.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:

Hyman – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Kapanen
Marleau – Nylander – Brown
Ennis – Gauthier – Moore

Rielly – Hainsey
Muzzin – Zaitsev
Gardiner – Dermott

V brance samozřejmě jednička Frederik Andersen. Jeho letošní bilance v playoff je 3-3. Úspěšnost zásahů 92,5% a průměr 2,70 inkasovaných branek na zápas.

Bruins

Pro kapitána Bostonu Zdena Cháru je zápas číslo 7 něco, jako běžný zápas playoff. Pro slovenského obra to bude dnes večer už 13. zápas číslo 7 v jeho kariéře čímž vyrovná rekord Patricka Roye a Scotta Stevense v počtu sedmých zápasů playoff v kariéře.

V brance Bruins bude Tuukka Rask. Jeho úspěšnost zásahů v playoff je téměř identická jako v případě Frederika Andersena, 92,1% a průměr obdržených branek 2,54 je jenom o málo lepší.

Úvodní vhazování sedmého zápas tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Užijte si v rámci možností tento moment. Je to zápas pro každý z hokejistů žije. Věřme, že nastal čas Maple Leafs.

GO LEAFS GO!!!!

2 thoughts on “Maple Leafs jsou zpět v Bostonu. Hraje se zápas číslo 7!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *