Otevírá se trh s volnými hráči. Co to znamená pro Leafs?

Trh s volnými hráči v roce 2019 se otevřel. Pro Maple Leafs to bude ovšem na rozdíl od předchozích let především o chráněných hráčích a jejich smlouvě.

Vzhledem ke stále neuzavřené nové smlouvě s útočníkem Mitchem Marnerem musí GM Maple Leafs Kyle Dubas hlídat každý dolar. Během draftu se tak Dubas zbavil drahého Patricka Marleaua za účelem snížení platové zátěže pro příští sezonu a stejný scénář bude na programu také dnes večer.

Už víme, že se Toronto zbaví obránce Nikity Zaitseva. Ten si během května otevřeně vyžádal výměnu a Kyle Dubas potvrdil, že se Leafs pokusí Zaitsevovi najít nové působiště. Ruský obránce v neděli odvolal svou doložku ve smlouvě, na které měl Ottawu mezi týmy, do které nechtěl být vyměněný. Po dnešním vyplacení podpisového bonusu 3 miliony dolarů tak bude Zaitsev vyměněn do Ottawy. Společně s ním odchází také útočník Connor Brown a chráněných volný hráč Michael Carcone.

Výměnou Maple Leafs získají obránce Codyho Ceciho, který je také stále chráněný volný agent a Maple Leafs se s ním musí dohodnout na nové smlouvě. Podle posledních spekulací se zdá, že Maple Leafs podepíšou s Cecim smlouvu na stejnou částku 4,5 milionů dolarů jako měl Zaitsev. V minulé sezoně Ceciho smlouva tížila platový strop Ottawy částkou 2,8 milionů dolarů. Pokud by Ceci se smlouvou Maple Leafs nesouhlasil, tak má právo obrátit se na arbitráž, která by o jeho smlouvě měla rozhodnout.

V rámci výměny Zaitseva přichází také obránce Ben Harpur. Tady je už situace o něco lepší. Čtyřiadvacetiletý levák má smlouvě ještě na jeden rok s cap hitem 725 tisíc dolarů.

Dalším hráčem je dvaadvacetiletý centr Aaron Luchuk, který bude poslaný do AHL. Maple Leafs získají také volbu ve třetím kole draftu 2020 původně od Columbusu, kterou Ottawa získala před uzávěrkou přestupů v loňské sezoně.

Na volném trhu se Maple Leafs dohodli se zkušeným útočníkem Jasonem Spezzou. Rodák z Toronta je nechráněným volným hráčem. V loňské sezoně pobíral v Dallasu 7,5 milionů dolarů. Jeho roční smlouva v Torontu ovšem bude na minimální částce kolem 700 tisíc dolarů. Vypadá to tak, že Spezza bude levnější zkušenou náhradou Patricka Marleaua. Je zřejmé, že Dubas stále vnímá mladé jádro Maple Leafs a snaží se ho doplnit zkušenými hráči.

Kromě Spezzy by měl s Torontem podepsat smlouvu jako volný hráč také Kenny Agostino, který v loňské sezoně působil v Montrealu a New Jersey a také Nick Shore. Ten v loňské sezoně působil v KHL. Před tím působil několik sezon v Los Angeles Kings. Objevil se také v Ottawě a v Calgary. V NHL odehrál 236 zápasů a pro Maple Leafs může znamenat rozšíření sestavy centrů.

Velmi jasně se tak naplňuje předchozí zprávy o tom, že se Leafs pokusí domluvit s hráči, kteří budou ochotni hrát za Toronto za smlouvy minimálních hodnot. Jde o takové hráče, pro které je Toronto domovem. Vrací se po zranění nebo chtějí stále dokázat, že mohou ještě hrát v NHL.

Mnohem důležitější ovšem bude, co se bude dít kolem smlouvy Mitche Marnera. Dnešním dnem se totiž otevírá možnost pro ostatní týmy nabídnout Marnerovi offer sheet, který by Maple Leafs museli dorovnat pokud si chtějí Marnera ponechat.

Jednání o Marnerově smlouvě jsou v plném proudu. Nejnovější spekulace hovoří o kratší smlouvě na částku blížící se kontraktu Austona Matthewse.

Jak to celé dopadne se dozvíme asi velmi brzy.

11 thoughts on “Otevírá se trh s volnými hráči. Co to znamená pro Leafs?

 1. Spezza v pohodě.
  Dál jsme v patové situaci ,než podepíše Mitch.
  Pokud by šel za penězi,budem potřebovat náhradu a ta už nemusí být k dispozici.
  Co se týče Ceciho,tak musíme být rádi,jestli u nás zůstane alespoň ten rok.Pomúže a za rok se uvidí,jestli už půjdou nahoru mladí.
  Nikde jsem neslyšel jedinou trochu reálnou spekulaci co bude s Gardinerem,na jaké peníze cílí a jak dlouhou smlouvu by chtěl.Ale u nás na něj asi nezbyde ani kdyby odešel Kadri.
  Prostě z Muzzina a Ceciho se po sezoně stane jeden.(praváků moc nemáme)
  M.

 2. Už je to tady…Carolina dostala offer sheet na Aha od Montrealu….ale docela levný. $8.454 AAV na pět let. To Carolina dorovná.

  Čekám offer na Marnera a podle přijdou offer sheet i na další RFA….Rantaanena a další.

  JInak ze Spezzy mám docela radost a celkem se mi líbí i Ceci.

 3. Já jsem smutnej s Ennise , asi tam dostane větší šanci hrát třeba 3 lajnu,ale to by letos u nás asi taky.Místo něho jsme podepsali polofarmáře a navíc na dva roky.
  M

 4. Zdravím, přátelé. Uf, to je vítr. Myslel jsem, že nás nesmlouva Mitche na trhu paralyzuje, ale opak je pravdou. To jsou kouzla a čáry, ale obrana je lepší. Rielly, Muzzin, Bariie, Dermott jako první dva páry vypadají dobře. Nevýhodou je to, že z těch 9 obránců v sestavě má jediný Rielly smlouvu i na další rok a všem ostatním končí. To si přiznejme, to je blbý. První dva útoky jsou ok, ale jsem zvědavý, jak dají dohromady ten třetí a čtvrtý. To bude dobrá skládačka.

 5. Ahoj všem,

  Hodně zajímavé léto. Trochu je škoda, že se s těmi hráči dá domlouvat už týden před otevřením trhu, přeci jen takové to, kdy fakt do 1. července člověk neví nic odpadlo a spousta jmen je pryč než se trh otevře. Nicméně..

  Odchody Zajcev, Hainsey, Brown, Ennis – hodnotím asi kladně. Ta role Zajceva jako shutdown dmena a hlavního obránce při oslabení prostě nebyla pro něj a já dodnes nechápu proč do ní byl tolik tlačen. Nebo spíš chápu, nikdo jiný nebyl, pouze on a Muzzin. Hainseyho odchod mě nemrzí, už by to bylo jen horší i když by se za minimum dal, Ennis to je prostě holt život, když se někdo potácí na hraně sestavy, ale i když byl pro tuhle sezónu supr, tak s ním nebo bez něj určitě výsledky nepadají. Brown, dlouho už bylo jasné, že je prostě ten čtvrtý a nemá šanci se někam dostat, Marner, Nylander, Kapanen všechno praváci, podobní hráči, přes ani jednoho nemá šanci se dostat, Bracco defakto úplně to stejný jako Brown. Do 4 lajny Brown a jako univerzál fajn, ale prostě ta naše sestava je měkká a potřebovali bychom tam jiný typ hráče. Tím se dostávám k tomu včerejšímu trejdu. Kadriho je mi fakt líto. Barrie samozřejmě super, ale zbavili jsme se jediného hráče, který to dokáže přiostřit, dostat se pod kůži, ano jsou tam blikance, ale tak to prostě u těchto hráčů je a také podle mě kvůli tomu, že na to byl tak nějak sám, takže ta frustrace se mu hromadila a on to nezvládl. Naopak si myslím, že jsme měli přivést podobného hráče jako Kadri k němu a i do obrany a mít ty krysy prostě dvě-tři. Boston nehraje nic zázračného, ale když se do toho pak v play off zakousne Marchand, Debrusk, Chara, Krug, Backes a spol. tak je to prostě tým proti kterému fakt nechceš hrát a ještě s tím málem udělali SC. StL hráli něco dost podobného. Jako talent je hezká věc, ale potřebuje i tu druhou stranu mince. Barrie hezký, ale pitbulla do obrany to neřeší a nevím co za rok, Ceci uvidíme, moc dobré ohlasy jsem na něj neslyšel, ale šanci bych mu dal, když jsme s nimi hráli, tak mi nějak špatný nepřišel, ale taky nevím co bude za rok, až bekům skončí smlouvy. Necháváme si namlátit, necháváme si zajíždět do gólmana.

  Kerfoota neberu jako náhradu za Kadriho, nemá ani 180cm, do 3-4 lajny pro nás podle mě nezajímavý hráč, né že by byl špatný, on si to odehraje, ale to podle mě nepřináší to co potřebuje. To bych radši dal prostor Moorovi nebo nevím co teď s ním, hráč který vypadal v sezóně dobře, to zase bude Babcockovina mít talent i ve 4. lajně a budou tam vedle sebe dva hráči 178cm. Sem tam dají gól, ale získat momentum, dát týmu energii hitem, přenést psychiku na naší stranu z toho nebude nic. Kerfoot navíc hrál v Coloradu přesilovku, což získat body s Mckinnonem a spol není tak těžký. Koukal jsem na jeho góly z roku 17/18, polovinu ani neví jak dal, odraz z buly nebo odraz z poza brány, xkrát úplně náhodná teč tělem.

  https://www.youtube.com/watch?v=6AcQrZw9PXY

  Sory jestli jsem jak kolvrátek a někomu to už vadí, mám pocit, že píšu podobný příspěvek pořád dokola :))) Nemám zatím pocit, že jsme silnější něž minulý rok a to co bych si představoval vyřešit, tak řešené nemáme. Když nebudu brát v potaz platy. Tak Barrie nahradí Gardinera, Kerfoot nahradí Ennise, Ceci nahradí Zajceva (dejme tomu defenzivnější bek), Spezza nahradí Marleau. Dejme to mu, že Browna zvládne nahradit někdo z farmy nebo nově příchozí Agostino/Shore. Tohle mi přijde celé jeden ven jeden dovnitř, kvalitně se to nějak pokrátí a nic to extra nevyřešilo. A do toho nám chybí Kadri, což je velká ztráta.

 6. Sváťo ta obrana vypadá o dost lépe,i když je to na rok a pak těžko říct.
  Kadri mě vůbec nebolí ,ten přínos pro tým jak píšeš tam byl,ale strašně ovlivnil ty dvě serie play-off a to je špatně.
  Co se týče důrazu,tak jsem po letošním play-off trochu pozměnil názor,protože to fakt byl návrat o 10-15 let a víc boj než hokej.Na tohle by se Ceci hodil (jinak jeho smlouva ještě není potvrzená).
  Pokud by se chytil Barie a chtěli by jsme ho,tak po sezoně řešime opět strop(Nylander ? ),pokud nám někdo neukradne Marnera,
  Doufám,že podepíše,než Carolina dorovná Aha,aby žabožrouti neblbli dál.
  M.

 7. Že to vzal Aho chápu. Nejde podle mě ani tak o to jestli dostane 7, 8 nebo 9 mega, ale za 5 let ví že je UFA. U Montrealu to moc nechápu, stejně je jasný, že mu Carolina něco kolem 8mio dá tak jako tak. Je takový offersheet bez koulí, chápu, že to udělali ještě tak aby je to nestálo 4 první kola, ale tohle je jasné, že Carolina dorovná, oni si akorát rozhodí vztahy a teď nemohou 7 dní měnit ani picky ani defakto dělat trejdy, protože neví co nastane a kolik místa si nechat.

 8. Offer hodnotím jako marná snaha Montrealu a super služba pro GM Caroliny. Smlouva je asi trochu výš, ale ne o tolik a pro GM Caroliny je vyjednání smlouvy s Ahem bez práce a asi za obdobné peníze. Každopádně, pokud by podobný offer za 8,5 mega přišel na MM, tak by to bylo super. Čekám, že MM půjde výš. Umím si představit, že pokud by daný offer byl na 10 mega, tak by to pro Carolinu bylo horší rozhodování.
  Jsem docela zvědavý, jak dopadne Laine.

 9. Jako poslední zoufalou akci udržet se v křesle 🙂
  Z mého pohledu trochu nelogicky cílil do cizí divize.Ve své se stejně moc neobchoduje,takže by si nenadělal tolik nepřátel jinde.Ten Point by byl logičtější,ale možná ho stihli podpesat ,než se MTL odhodlal.
  Vůbec bych se nedivil,kdyby teď šli do Marnera.Taková smlouva za 12 na 6 let by nám zamotala hlavu pořádně.Ale třeba tam Mitch ani Point nechce a já si tu jen tak konspiruju.
  M.

 10. ahoj kluci omlouvám se, ale poslední komenty spadly do spam boxu 🙁
  Všiml jsem si toho až teď, tak se omlouvám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *