Marner hraje vysokou hru

Necelé dva dny před začátkem tréninkového kempu začíná jít do tuhého a obě strany ve vyjednávání o smlouvě Mitche Marnera jsou od sebe zřejmě hodně daleko.

Útočník Maple Leafs údajně odmítl podle Elliotte Friedmana nabídku Kyle Dubase na sedmiletou smlouvu za 11 milionů ročně.

„Věřím, že je Toronto ochotno jít na 11 milionů ročně, ale jenom pouze když podepíše na sedm let. Slyšel jsem, že obě strany by možná souhlasily se dvěma roky a pak to nechat na arbitráži, ale několik zdrojů to zamítá. Minulý týden jsem v radiu uvedl, že podle spekulací Marnerův tým nadhodil tříletý kontrakt s podobnou strukturou, jak má Meier nebo Werenski. Ve třetím roce by pak byl Marnerův plat 15 milionů dolarů. Nicméně bylo mi řečeno, že to bylo před několika měsíci a nyní to již není relevantní ačkoliv obě strany pokračují ve zkoumání této možnosti. Nemám pocit, že by byly obě strany jakkoliv blízko,“ uvedl Elliotte Friedman ve svém článku na Sportsnetu.

Nevypadá to tedy, že by se mohly obě strany domluvit ještě před sezonou nebo velmi brzy po jejím začátku.

Nejzajímavější na vyjádření Friedmana je to, že Leafs jsou ochotni Marnerovi nabídnout 11 milionů ročně na sedm let. To by z Marnera udělalo z daleka nejlépe placeného hráče po vypršení své nováčkovské smlouvy. Navíc by dostal prakticky stejnou smlouvu jako má John Tavares.

Nejsou sice zprávy o tom, že by přesně takhle vypadala oficiální nabídka smlouvy Maple Leafs, ale spíše je to vyjádření toho, jak moc daleko chce klub zajít.

A jestliže Marner takovouto nabídku odmítá, tak je zřejmé, že hraje velmi, velmi vysokou hru.

O co vlastně Marnerovi může jít?

V tento moment to vypadá, že se agent Mitche Marnera snaží vyjednat krátkodobou přechodnou smlouvu s masivním platem na jejím konci. To by znamenalo, že tým bude muset nabídnout přesně tuhle částku jako kvalifikační nabídku až tato smlouva skončí.

Podle Friedmana tak požadují vyjednavači Mitche Marnera kvalifikační nabídku ve výši 15 milionů dolarů. Právě tuto částku by Leafs museli svému chráněnému hráči nabídnou po konci této smlouvy. V NHL se jedná o naprosto bezprecedentní požadavek. Nikdo jiný v NHL ještě něco takového nepožadoval.

Hypoteticky by se mohlo jednat o tříletou smlouvu s ročním cap hitem 9.66 milionů dolarů. Plat v jednotlivých letech by pak byl rozpočítán následovně. První rok 6 milionů dolarů. Druhý rok 8 milionů dolarů. A ve třetím roce 15 milionů dolarů. Celkově by se jednalo o tříletou smlouvu na 29 milionů, ale po jejím konci by následovala kvalifikační nabídka ve výši 15 milionů.

To by v tuto chvíli znamenalo pro generálního manažera Maple Leafs pořádný problém. Během takového smlouvy Mitche Marnera by sice stále zůstával pod smlouvu John Tavares, Auston Matthews i Willy Nylander. Ale skončí smlouva Frederika Andersena a na konci Marnerovi tříleté smlouvy skončí smlouva také Morgana Riellyho.

Žádný hráč v nedávné historii NHL nepožadoval po svém týmu takhle vysokou smlouvu. Navíc v podstatě na začátku cesty za Stanley Cupem. Maple Leafs jsou už nyní v podstatě na limitu platového stropu a požadavky hráče, který pro Maple Leafs vyrůstal se zdají být velmi jemně řečeno „nehorázné“.

8 thoughts on “Marner hraje vysokou hru

 1. Abych pravdu řekl, z Marnera jsem dosti zklamaný…I pokud teď podepíše, tak u mě značně klesl. Celou dobu jsem myslel, že pro Maple Leafs dýchá, že se s něma bude snažit vyhrát Stanley cup. V Torontu se narodil, má tam spoustu přátel a rodinu, ale mu jde v podstatě jen o peníze…Kde je nějaká chuť hrát hokej?? Na druhou stranu tato kauza mi docela otevřela oči, ač to bude znít možná přehnaně tak polovina hráčů jsou v podstatě jen žoldáci, kterým je úplně jedno kde hrajou, ale hlavně, že se můžou válet v penězích…Něco na tom bude, když se říka, že peníze zničili sport.

 2. je to byznys na obě strany. Všichni se snaží vydělat. Je vidět, že hráči nehrají jenom proto, že je to baví. Je jasné, že to hrají pro peníze. Stejně jako majitelé nemají kluby jenom proto, že mají rádi hokej. Ale pro to, aby na tom vydělali.

 3. Michal Bukovic to je jasné, každý se musí nějak živit, ale tady se bavíme o milionech dolarů…Když si představím, že odmítl smlouvu, která by mu umožnila vydělat si nějakých 77 milionů dolarů a to nepočítám bonusy a zisky ze sponzoringu, které předpokládám, že nebudou malé…Tohle je ten kluk, který od mala fandil Maple Leafs?? Je mu 22 let a ještě nic nedokázal, tohle je prostě absurdní…Jsem zklamaný, už ani nevím jestli chci, aby u Leafs pokračoval..

 4. Upřímně, ja silně zvažuju, že přestanu hokej sledovat.. mou životní filosofií rozhodně není hromadění hmotného majetku – mamonu, takže se mi tohle zkousává prostě hůře. Vím, jaký je svět, vím, že je to byznys a jde jen o peníze. Ale jak píše Mates, Leafs se nesnaží Marnera oškubat. Naopak můj nejoblíbenější hráč se snaží oškubat tým až na kost a je mu – zdá se – úplně jedno jak tím poškodí celé tým a jeho šance na SC. A i v NHL se najdou hráči, co kývli na menší peníze aby měli šanci hrát o SC a jemu je málo 11 milionů dolarů ročně? Mohl být nejmilovanějším hráčem Leafs, ted ho už velká část fanoušků opravdu nemusí. Jsem z toho všeho už vážně znechucený, z toho co se dělo loni, co se děje letos a co to znamená pro další roky. Když Dubas couvne, každý další si s ním vytře prdel. Jak jsem psal na Twitteru – Marnera nechat sedět v Evropě celou sezonu a až bude chtít zpátky, dát mu o dvě mega méně, než byla původní nabídka. Nebo vyměnit. Šanci podepsat úžasnou smlouvu měl rok. Ja už se ani netěším na kemp, netěším se ani na novou sezonu, fakt jsem znechucený maximálně.

 5. Ahoj, se všemi souhlasím. Všude hráči chválí své spoluhráče, jak makají, ale Marner si asi neuvědomuje, že svou nenažraností bere peníze na Freddiho, se kterým je takový kámoš. Podle mě tím spouštěčem byznysu byli kluby, které dneska vymění, kdykoli-kohokoli, to znamená, že hráči mají jeden prostředek, jak si zajistit, jak bude jejich budoucnost vypadat – SMLOUVU. Ale tohle co se děje už vůbec nemá se sportem nic společného. Mě by se líbilo, kdyby po 3leté nováčkovské smlouvě byla další 3letá omezená smlouva, třeba s limitem na max 7 mega, aby takovýhle fracci a dacani nemohli mít peníze jako hráči, kteří jsou v NHL 5-10 let, něco dokázali – Stanley cup/osobní trofeje/renomé. Nepochybuji o jeho skills, ale vždyť je sám proti sobě..a podle mě i Auston má vysoký plat. Přijde mi, že jejich cílem není vyhrát Stanley cup, ale nahrabat si během kariéry co nejvíc. To si myslí, že to v play-off uhrají, když na kvalitní 3-4 lajnu nebudou peníze? A pak jim bude zbývat pár let kariéry a najednou budou leštit kliky klubům, které mají šanci v play-off, že už je peníze nezajímají..“já chudáček bych jen rád vyhrál SC“…a NHL je bude litovat, jak nikdy nedostali příležitost a skončili jako žebráci.. tu šanci si přitom sami pohřbili, když jim bylo 22 a mysleli si, že jsou nadlidi…
  Minulý rok jsem měl štěstí být v Niagarra falls na kempu Toronta a naživo mě nejvíc zaujal Tavares..jak skromně působí, jak maká, vystupuje na ledě i mimo něj i přes to, jakou personu ze sebe udělal..do Toronta šel za menší peníze.. a ty teď schramstli mladý namyšlenci.. sorry ..Go Leafs Go..jsem fanoušek, ale né kretén cucáci (Mitchi a spol..)

 6. po delší době ahoj,
  nepřekvapil mě, proto nezklamal. Zlatý Nylander, snad to letos utáhne a vystřelí do nebes, přál bych mu to. Marnerovi bych to zlaté prase nedal, ve Švýcarsku je hezky. Tady hraje o profesní budoucnost i Dubas. Jen mám obavy, že o to stejné hrají i agenti a teď je to spíš egoisticky o tom, kdo má větší ostruhy.

 7. Pokud jsou ty spekulace pravdivé,tak je to Mitche opravdu trochu nesmylná hra.
  Smlouva na 11M/7 let je dosti luxusní,ale přijde mi vzhledem k postavení v týmu férová.
  Chápu,že teď jsou pro RFA výhodnější krátké smlouvy,čeká se podpis nové,lepší smlouvy na televizní práva a tím zvyšování zisku ligy,takže 3- letá smlouva ano ,nicméně v posledním roce 15 mega je totální nesmysl.
  To bychom o něj stejně přišli,protože ho za tuto cenu nedokážem udržet a snad ,doufám,ani nechcem.
  Nejsem si jist,že takovou smlouvu by mu dal nějaký jiný tým,takže offer nečekám,nebo nám naopak pomůže.
  Sixe se pořád mluví,že se čeká,až nějaký RFA podepíše a nastaví hranice.Pár hráčů podepsal,ale ten pohyb nenastal,čeká se prostě na Marnera.
  Trochu se obávám,že po odmítnutí té nabídky11/7 (pokud je relevantní),začnou ostatní podepisovat,protože tyhle požadavky jim nikdo nebude schopen plnit a my se budem dohadovat s Mitchem dál a dál.
  M.

 8. Offer sheet mu nikdo nedá, Marner jde sám proti sobě, nevěřím tomu, že by radši hrál rok ve Švýcarsku nebo dokonce vůbec nehrál, tím by si mohl dost poškodit kariéru, protože jeho cena by výrazně klesla, navíc v hokeji se může stát všechno, vážněji se zraní a už se do NHL ani nemusí podívat…Pokud by bylo možné, tak bych ho zkusil trejdnout i když nevím jestli by byl někdo takový blázen a riskoval to. Být Dubasem tak se ním vůbec neseru a klidně bych ho nechal sedět ať se chlapec vzpamatuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *