Co všechno zaznělo na setkání s médii

Maple Leafs vstupují do nové sezony. Tradiční fyzická prohlídka a setkání s médii bylo náplní čtvrtečního srazu Maple Leafs před odletem na přípravný kemp v St. John’s. Co všechno zaznělo na tiskovce Generálního manažera Kylea Dubase a kouče Mikea Babcocka?

Mezi nejdůležitější témata patří jednoznačně Mitch Marner. Ale podle vyjádření Dubase klub nebude uvolňovat jakékoliv podrobnosti z vyjednávání do té doby, než se obě strany domluví.

„Jsem rád, že se k tomu mohu dnes vyjádřit. Ale potom, dokud nenastane řešení ať už tak nebo jinak…budeme udržovat radiový klid,“ řekl Kyle Dubas před novináři.

Je zjevné, že generální manažer reaguje na středeční spekulace o tom, že útočník Maple Leafs odmítl nabídky sedmileté smlouvy na 11 milionů dolarů. Téměř ve všech médiích a mezi všemi fanoušky se následně strhla debata o Marnerově požadavcích.

„Zůstáváme v kontaktu, snažíme se najít způsob dohodnout se a neztratit přitom příliš času. Mitch je skvělý hráč, skvělý člověk, který se přichází každý den a přináší obrovskou energii a nadšení. Měl samozřejmě skvělé tři roky.“

„Zaměřili jsme se pouze na to, abychom se pokusili dosáhnout řešení,“ řekl Dubas o vyjednávání s Mitchem Marnerem.

Samotné vyjednávání smlouvy s Nylanderem a Mitchem Marnerem není podle Dubase příliš podobné. S Nylanderem se jednalo o tří až čtyřměsíční proces během kterého docházelo k mnoha diskuzím. S Mitchem Marnerem to je podle Dubase mnohem dlouhodobější jednání.

A právě jednou z věcí, které se Dubas během loňského jednání přiučil je to, že pro vyjednávání není vždy nejlepší pokaždé pokračovat v informování médií. Právě tímto způsobem chce Dubas v letošním roce pokračovat v jednání s Marnerem.

„Prostě pokračovat v kontaktu a najít způsob jak to vyřešit. Neztrácet čas a nečekat jeden na druhého.“

Velmi často se diskutuje také otázka kapitána Maple Leafs. Podle Dubase je nutné být si stoprocentně jistí než později toho rozhodnutí litovat. Nicméně President Maple Leafs Brendan Shanahan později reportérovi deníku Toronto Sun Steve Simmonsovi řekl, že klub bude mít v letošní sezoně svého kapitána.

„Líbí se mi naše skupina lídrů. Jsem rád, že máme několik různých možností. Věřím, že tento rok budeme mít kapitána. Jenom jedna osoba nosí „C“, ale potřebujete hodně kapitánů. Můžete být možná lídr na ledě, další hráč je pak lídrem v kabině, jiný v zápasech venku. Není nic špatného na tom, mít více lídrů,“ řekl Shanahan.

Kyle Dubas se na své tiskové konferenci dotkl také svých vztahů s koučem Mikem Babcockem.

„Mluvíme spolu každý den, někdy několikrát denně. Po prvních třech letech tady, když jsem byl v jiné roli jako asistent GM se musíme samozřejmě poznat. Nepracujete spolu tak těsně, jako jsme pracovali v minulé sezoně. Takže v minulé sezoně jsme si začali na sebe zvykat a na konci roku jsme se na to podívali jak to šlo. A myslím si, že to šlo skvěle. Mnohokrát jsme mezi sebou tak jako jakýkoliv jiný GM a kouč nesouhlasili. Byli ale také věci na kterých jsme se shodli a zvládli jsme to. Klíčové je respektovat se v oblastech, ve kterých spolu nesouhlasíme. Respektovat jeden druhého a pracovat na tom. Myslím si, že jsme na tom pracovali v minulé sezoně a v létě. Měli jsme několik upřímných diskuzí. Bylo to velmi, velmi zábavné a já se těším na další sezonu s ním,“ řekl Dubas.

Kouč Mike Babock začal své setkání s médii tím, jak moc se Maple Leafs změnili.

„Hodně jsme se přes léto proměnili. Naši lidi udělali velkou práci v získání hráčů a v pohybu dalších. Tohle je největší proměna od té doby, co jsme v NHL,“ řekl.

Už v minulém roce si kouč vyzkoušel, jak nahradit hráče, který vyjednává o smlouvě. Williama Nylandera nahradil v útoku Austona Matthewse Kasperi Kapanen. V letošním roce kouč Mike Babcock musí nahradit zatím nepřítomného Mitche Marnera. A bude to zase Kasperi Kapanen, kterého kouč zřejmě postaví vedle Johna Tavarese pokud by Marner nebyl zkraje sezony k dispozici.

Po návratu Marnera by se měl Kapapnen přesunout do třetího útoku vedle Alexandera Kerfoota. To by znamenalo pravděpodobné spojení Nylandera s Matthewsem.

Jenže to jsou stále jenom plány a uvidíme, jak se situace vyvine na tréninkovém kempu.

Na něj Maple Leafs pozvali celkem 75 hráčů. Z toho je 43 útočníků, 24 obránců a 8 brankářů včetně dvou čechů Michala Neivirtha a Filipa Krále.

Už včera odpoledne se tým přesunul do St. John’s. Během pátku, soboty a neděli bude tým trénovat v dopoledních hodinách na ledě Paradise Double Ice Complex.

V úterý pak čeká Maple Leafs v hale Mile One Centre v St. John’s, kde hrají své zápasy také Newfoundland Growlers první přípravný zápas s Ottawou Senators.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *