Třídenní kemp v St. John’s skončil. Je tu první zúžení sestavy

Toronto Maple Leafs zakončili třídenní tréninky v Paradise poblíž St. John’s zúžili sestavu hráčů na kempu. Po krátkém jednodenním volnu nás v úterý čeká první přípravný zápas s Ottawou Senators.

Po nedělním zúžení sestavy zůstává na kempu 31 útočníků, 17 obránců a 6 brankářů včetně Michal Neuvirtha. Obránce Filip Král odchází ke svému juniorskému týmu do Spokane ve Western Hockey League.

Kromě Krále odchází k juniorským týmům dalších šest hráčů, Mikhail Abramov (Victoriaville), Semyon Der-Arguchintsev (Peterborough), Kalle Loponen (Sudbury), Marc-Antoine Pepin (Shawinigan), Nicholas Robertson (Peterborough) a Riley Stotts (Calgary).

Patnáct hráčů pak bylo posláno k Marlies v AHL: Matthew Bradley, Justin Brazeau, Giorgio Estephan, Brady Ferguson, Alex Gudbranson, Ryan Johnston, Michael Kapla, Aaron Luchuk, Tanner MacMaster, Zach O’Brien, Scott Pooley, Marcus Power, Sergei Sapego, Ian Scott a Maksim Zhukov. Přípravný kemp Marlies začání 24. září. Do té doby se hráči budou připravovat pod vedením koučů pro vývoj hráčů.

Mezi hráči, kteří zůstali na kempu se rozhodne o několika málo volných místech v sestavě Maple Leafs. Kouč Mike Babcock bude muset najít náhradu především za Zacha Hymana na pravé křídlo prvního útoku.

Zatím to vypadá tak, že kouč Mike Babcock na první pravé křídlo postaví Kasperiho Kapanena. V neděli ovšem tým po většinu času trénoval hru v početní výhodě a v oslabení. Kapanen tak příliš času vedle Tavarese nedostal.

„Je to něco, co jsme chvilku nehrál, ale hrál jsem tam ,když jsem byl mladší a s Marlies. Není to pro mě něco tak nového, ale něco, čemu se musím přizpůsobit a zlepšit se. Samozřejmě až budeme zakládat útok, tak budu mít hodně puků na svém backhandu a pak si to musím přehodit na forehand. Ale jak jsem řekl, je to prostě hokej a budu se snažit na to přijít,“ řekl Kapanen o své nové roli.

Zranění Travise Dermotta pak otevírá možnost pro hráče ve třetím obranném páru. Do prvních dvou párů se postaví Morgan Rielly, Cody Ceci, Jake Muzzin a Tyson Barrie. O třetím páru zatím nemá kouč Mike Babcock ani páru.

„Rád bych vám to řekl. Nemám ale vůbec představu. Prostě se budu dívat. Žádný nápad. Taková je pravda,“ řekl kouč.

Mezi nejpravděpodobnější kandidáty na třetí obranu patří Martin Marinčin, Jordan Schmaltz nebo Ben Harpur. Uvidíme jestli dostanou šanci Rasmus Sandin s Timothy Liljegrenem. Až za nimi podle mě stojí Justin Holl, Jesper Lindgren, Kristians Rubins, Kevin Gravel, Joseph Duszak, Mac Hollowell a Teemu Kivihalme. I když rodák z Cloquet v Minnesotě s americký a finským občanstvím by mohl mít šanci prosadit se do sestavy Leafs.

Až v neděli se dostali poprvé na led útočníci Mitch Marner a John Tavares.

Marner teprve v pátek dojednal svou novou smlouvu s Maple Leafs a John Tavares zůstal na konci týdne déle se svou rodinou po narození svého syna. Oba hráči přicestovali do St. John’s s Kylem Dubasem až v sobotu odpoledne.

„Bylo to pořádných několik dnů, obzvlášť pro mě samotného s mým malým klukem. Pak jsem se dozvěděl, že na svém letu budu mít kolegu,“ řekl JT reportérům.

V neděli ráno tak mohli oba hráči za bouřlivého přivítání fanoušků na ledě tréninkového centra Paradise Double Ice Complex poprvé trénoval sérii rutinních cvičení. A Mitch Marner byl překvapený, jak velkou podporu Maple Leafs na Newfoundlandu mají.

„Cítíme, jak nás tady fanoušci milují. Základna fanoušků tady je podle mě mnohem větší než jsme si všichni mysleli. Něco bylo vidět už když Growlers vyhráli celou ECHL. Je ale úžasné vidět to na vlastní oči,“ řekl Mitch Marner.

Navzdory tomu, že chyběl na neformálních trénincích spoluhráčů před kempem Marner řekl, že se cítil během dvou nedělních tréninků fajn. V létě tvrdě pracoval na kondici aby byl po dojednání své smlouvy připravený.

„Snažili jsme se obnovit spolupráci. Už to je chvíle co jsem jsme spolu hráli takže na těchto trénincích spolu opravdu musíme mluvit a zvyknout si na sebe,“ řekl Marner.

2 thoughts on “Třídenní kemp v St. John’s skončil. Je tu první zúžení sestavy

 1. Ahojte. Před rokem a něco jsem tady psal, že „Marner, Nylander, AM, Tavares = plus minus 36 mega“, tak o moc jsem se nesekl. Sice jsem čekal, že Marner bude mít méně a Nylander více, ale to je asi jedno. Je škoda, že se dorostenci trochu neuskrovnili, aby zbylo i na beky. Tak holt budeme muset hrát na 7:6, ale nevím, co budeme dělat v PO. Je škoda, že Každopádně pokud to dá Pridham celé rozpočtově dohromady tak, že na příští rok udržíme i půlku beků, tak ten borec je normální kouzelník.
  A k Neuwirtovi – je to normální ocas, škoda slov :/

 2. jako jo. Je to skoro 50% stropu. A to je za čtyři hráče asi až moc.

  Ale na druhou stranu jsou to top hráči. První dva centři týmu a v podstatě 2/3 prvních dvou útoků.
  Teď je na skautech a trenérech aby našli vhodné hráčské doplnění. A křídla si myslím, že máme slušná.

  Problém může být ta obrana. Tady budou muset všichni v klubu kouzlit abychom měli konkurence schopnou obranu.
  A podepsat Fredyho bude také klíčové. Případně ho nahradit levnější ale kvalitní náhradou.

  Všude se píše, jak skvělou práci odvedl Boston v podpisech hráčů. Ale já si to vůbec nemyslím. McAvoy s jeho zdravím v 21 letech s brigde kontraktem za 4,9 na tři roky je docela risk. Navíc on by šel určitě i po větších penězích od Bostonu, kdyby na to Boston měl prostor pod stropem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *