Po dlouhých letech chytal v brance Toronta český brankář

V přípravném zápase Toronta Maple Leafs na ledě Buffala Sabres odchytal dvě třetiny Michal Neuvirth, který se tak stal prvním českým brankářem v dresu Maple Leafs po dlouhých 38 letech. V sezoně 1980-81 byl jedničkou Maple Leafs Jiří Crha, který v brance Toronta nastoupil naposledy v zápase „předkola“ playoff 11. dubna 1981 proti NY Islanders. Crha tehdy po pěti obdržených brankách v první třetině střídal.

Pro Neuvirtha to byl první přípravný zápas během své zkoušky v Torontu a vůbec první zápas NHL od 3. ledna 2019. V zápase pochytal 20 z 22 střel soupeře. Na konci první třetiny ho dorážkou předchozí zblokované střely překonal Sam Reinhart. Neuvirth při jeho dorážce nemohl prakticky vůbec zasáhnout. Ve druhé třetině pak Neuvirth nedosáhl na střelu Victora Olofssona v přesilové hře z pravého kruhu.

Po dvou odchytaných třetinách ho střídal Michael Hutchinson, který s Neuvirthem soupeří o místo druhého brankáře za Frederikem Andersenem.

„Na první zápas to bylo dobré. Stále tam byly nějaké chyby, které jsem udělal, ale myslím si, že to byl dobrý výkon. Obzvlášť ve druhé třetině jsem viděl mnohem lépe na puk. Musel jsem bojovat o výhled přes hráče a myslím si, že jsem odvedl lepší práci ve druhé třetině než v první části, ale celkově si myslím, že to bylo OK,“ řekl o svém výkon Neuvirth po zápase.

„Vlastně jsem byl klidný, včera sem měl dobrý trénink a dnes dobré rozbruslení, takže jsem si věřil. Byly to dobré dvě třetiny. Po těle jsem se cítil dobře a těším se na další příležitost,“ dodal Neuvirth k otázce, jestli byl před zápasem nervozní a jak se těší na další zápasy.

Kariéru jednatřicetiletého Neuvirtha značně limitovala různá zranění a jeho zkouška v Torontu může být pravděpodobně jeho poslední šancí na angažmá v NHL. Jedním z hlavních důvodů, proč se Neuvirth rozhodl pokusit se na kempu Toronta vybojovat smlouvu je výborné lékařské zázemí klubu a široký tým lékařů a specialistů. Podle jeho slov nejlepší, jaký kdy viděl.

Právě to mohlo být jedním z nejdůležitějších lákadel Kyle Dubase, kterými Neuvirtha do Toronta přivedl aniž by mu mohl slíbit smlouvu na sezonu.

Bohužel na kempu v St. John’s Neuvirthovu snahu o smlouvu u Maple Leafs omezilo další menší zranění.

„V neděli se necítil dobře po těle tak jsme ho dnes šetřili. Samozřejmě to pro něj není ideální. Jestli chce bojovat o místo, tak musí být v pozici, aby o to mohl bojovat. Ale musí být také zdravý,“ řekl po pondělním tréninku Maple Leafs kouč Mike Babcock.

V pátek se český brankář vrátil do plného tréninku. Podle svých slov se cítil dobře a těšil se na dlouho očekávanou šanci na ledě Buffala, kde ve své kariéře také působil.

„Je to obrovská příležitost. Je tady skvělý tým. Je to nejlepší organizace v NHL. Starají se o mě velmi dobře. Je to skvělá příležitost a být tady a bojovat o místo je pro mě obrovská pocta,“ řekl během kempu Neuvirth.

„Jako dítě jsem byl vždy fanouškem Toronta. Když mi Kyle zavolal, tak jsem následoval své srdce. Toronta bylo vždy moje nejoblíbenější,“ dodal Neuvirth co pro něj Maple Leafs znamenají.

A pokud zůstane Michal Neuvirth zdravý, tak má velkou šanci prosadit se na místo druhého brankáře Maple Leafs. Budeme držet palce.

One thought on “Po dlouhých letech chytal v brance Toronta český brankář

  1. Ahojte. Je to škoda, že byl na campu zraněný, ale na druhou stranu lépe teď než během sezony. Je tu aspoň šance, že si někoho stáhneme před sezónou přes waiver. Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *