Škraloup na jméně hvězdy Maple Leafs

Útočník Maple Leafs Auston Matthews čelí v Arizoně obvinění z výtržnictví. Informace se objevila zkraje tohoto týdne.

Událost na základě které je Matthews obviněn se udála 26. května tohoto roku v místě jeho bydliště ve městě Scottsdale v Arizoně. Podle policejní zprávy se Matthews ve 2 hodiny v noci pokoušel v bytovém komplexu se svými přáteli nasednout do auta, ve kterém seděla žena z ochranky. Obžaloba tvrdí, že intoxikovaný Matthews si po slovní konfrontaci stáhl kalhoty a ve spodním prádle vystrčil na ženu svůj zadek. Scénu zachytily také kamery.

„Lituji jakýchkoliv mých činů, které ovlivňují tým nebo trápí jakoukoliv osobu. Hrdě se připravuji na sezonu a reprezentuji Toronto Maple Leafs nejlépe jak můžu. Bohužel, vzhledem k situaci se obávám, že nemohu poskytnou další komentář,“ řekl Auston Matthews po středečním tréninku Maple Leafs.

Je potřeba zmínit, že celá záležitost vyplula napovrch až po tom, co o ní v úterý večer informovala zámořská média. V ten moment se o Matthewsově prohřešku dozvěděl také GM Maple Leafs Kyle Dubas, kouč Mike Babcock a také další spoluhráči.

Je zřejmé, že by se hráč Maple Leafs neměl chovat tímto způsobem a to ani v případě, že se tak stalo v jeho osobním volnu. Nicméně když už se tak stalo, tak měly nastat dvě věci.

Za prvé hned druhý den ráno měl být Kyle Dubas informován od samotného hráče. A za druhé měl Auston Matthews celou věc řádně vyřešit s poškozenou ženou ať už omluvou či nějakým jiným činem.

Ani jedno z toho se nestalo.

„Našel jsem to na Twitteru včera (v úterý) a volal jsem Austona. Byl k tomu velmi upřímný. Nic nezatloukal. Nic nepopíral. Byl s tím co se stalo ke mě upřímný. Rád bych to věděl už předtím, ale jsem rád, že ve chvíli, kdy to mohl zapírat nebo to odkládat tak byl ke mě upřímný,“ řekl k incidentu ve středu večer GM Kyle Dubas.

Podle svých slov Dubas nepoměřuje, co je horší. Jestli to, že je Matthews zapojený v protiprávním jednání nebo to, že se o tom dozvěděl až po té, co událost vyplula na veřejnost. Podle svých slov všechny aspekty zvažuje rovnoměrně.

„Oboje je zklamáním. A k oběma věcem se vyjádříme. Z toho budeme vycházet. Samozřejmě bereme celou věc velmi vážně. A jsme samozřejmě velmi zklamáni,“ dodal Dubas.

Podle slov poškozené ženy je možné, že by celá věc nedospěla tak daleko, kdyby celý incident brala Matthewsova rodina vážněji. Žena došla na policii až 28. května, tedy dva dny po té, co se celá událost odehrála.

Podle svých slov neměla vůbec v úmyslu nic takového provádět. Otec Austona Matthewse ovšem podle ženy řekl, že jeho syn by nikdy nic takového neprovedl a že se nic z toho nestalo.

Už ve středu proběhlo na městském soudu ve Scottsdale předběžné jednání. Později bylo potvrzeno další líčení, které je naplánováno na 22. října.

Ještě před zveřejněním Matthewsova prohřešku byl Auston jedním z kandidátů na post kapitána týmu. Všeobecně se očekává, že oznámení kapitána Maple Leafs bude provedeno ještě před začátkem nové sezony. Kyle Dubas ovšem ve středu rychle ukončil jakoukoli diskusi o tom, zda se něco změní po zveřejnění této události.

„Nemyslím si, že dnes je den, kdy se můžeme bavit o kapitánství,“ odpověděl stroze Dubas.

Ve čtvrtek pak Auston Matthews řekl, že špatně vyhodnotil incident a to, že nikoho neinformoval.

„Myslím si, že to byla prostě chyba ve vyhodnocení. Obdrželi jsme tuto stížnost a předali ji našemu týmu právníků. Snažili jsme se to zmapovat a naplánovat jak celou situaci vyřešit a to byla prostě moje chyba v rozhodnutí neinformovat Leafs,“ řekl Matthews.

Jakýkoliv hráč by si podle mě neměl dovolit to, že neinformuje svůj klub o takové události nehledě na to, že se to stalo měsíc a pár dní před vyplacením podpisového bonusu 15 milionů dolarů.

Kyle Dubas ovšem odmítl vinit ze všeho pouze Austona Matthewse. Když už klub neinformoval Matthews tak to měl podle Dubase udělat jeho agent Judd Moldaver případně jiná zapojená strana incidentu mohla kontaktovat klub před tím, než se vše objevilo v médiích.

„Samozřejmě bych byl radši, kdyby kdokoliv přišel a informoval nás. Ale takové očekávání není mířeno pouze k jedné osobě, ale všech. Potřebujeme hráče, aby byli schopní za námi přijít abychom jim mohli pomoci nebo jim poradit. Ale Judd byl skvělý od té doby, co jsme se o tom dozvěděli v tom, jak nás informoval,“ řekl Dubas.

Podle Dubase by neměla mít událost negativní dopad na vztahy s Austonem. Místo toho chce podle svých slov využít celou událost jako příležitost k tomu, aby se poučila celá organizace.

5 thoughts on “Škraloup na jméně hvězdy Maple Leafs

 1. Ahojte. Je to osel, měl by dospět, ale rozumím jeho chování, prostě vypustil ventil daleko někde v Arizoně. Nicméně takto se nechová kapitán Maple leafs. Za mě je proto volba jasná – Tavares. Lídr skutky na ledě i mimo něj, osobnost napříč ligou a kluk z Toronta, který se vzdal části výplaty, aby mohl hrát za Toronto. To se o AM zrovna říci nedá.

 2. Ahoj Pavle, částečně souhlasím.
  Ale pořád ho mám rád. Je pro mě symbolem přeměny Leafs. Je to naše první volba a věřím, že to bude lídr Leafs v dalších sezonách.

  JT je respektovaný v celé NHL a rozhodně by si to také zasloužil a Morgan je zase nejdéle hrající hráč u Leafs. Někdo z těchto tří to bude a podle určitých náznaků si myslím, že JT.
  Ale radši bych chtěl Austona

 3. Ahoj. Jo, symbol přeměny klidně, ale to ještě neznamená C na dresu. Aspoň zatím. Neznám do detailu fungování kabiny Maple leafs, ale to, že je Morgan nejdéle sloužícím hráčem, tak z něj ještě nedělá kapitána. Musí být leader, jít příkladem, zejména u takové organizace jako je ta naše. To není přeci hokejový klub NHL, to je Toronto Maple Leafs a to něco znamená. Dámy a pánové prominou, ale to není běžný tým jako je Washington nebo Carolina nebo třeba Tampa, to je Toronto, original six team. Být zde kapitánem je přeci vyznamenání, to není pro každého.

 4. Pavle souhlasím. Toronto je výjimečná organizace v NHL a v podstatě asi jenom Montreal má podobnou pozici jako Toronto. I když si myslím, že v případě Montrealu je ta pozice ještě malinko jiná. Mají obrovskou historii, je to nejúspěšnější klub, ale Toronto v NHL je výjimečné svou historií, svých charizmatem, svou ekonomikou. V Torontu nic nefunguje jen tak obyčejně. A nemůže to být ani v případě kapitána, to je jasné.
  Morgan ale kapitánem klidně být může. Věřím tomu, že je dostatečně dobrý kandidát jako by byl AM nebo Tavares.

 5. Ano, Morgan jim být klidně může. Proto jsem psal, že nevím, jak to funguje v kabině, možná je taky tím opravdovým lídrem, ale to já nevím, to já nepoznám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *