Příprava je za námi. S jakou sestavou Maple Leafs vstoupí do nové sezony?

Přípravné období před novou sezonou je za námi a už jenom jeden den nás dělí od prvního zápasu v nové sezoně.

Letošní tréninkový kemp v St. John’s byl mírně zastíněný úspěšným podpisem nové smlouvy mezi klubem a útočníkem Mitchem Marnerem. Bylo ovšem velmi důležité, že se Marner dokázal s klubem domluvit ještě prakticky na začátku tréninkového kempu a zmeškal pouze dva úvodní tréninky. V přípravných zápasech už se mohl Mitch Marner společně s Johnem Tavaresem plně soustředit na obnovení souhry.

Celkově bylo přípravné období Maple Leafs před novou sezonou trochu chaotické. Byla tu aféra Austona Matthewse, který musel před posledními přípravnými zápasy vysvětlovat své chování a incident z konce května. A jsou tu stále nekončící debaty o novém kapitánovi. Ovšem také to by mělo být do prvního zápasu v nové sezoně vyřešeno. A konečně přichází čas na hokej, na který se všichni tolik těšíme.

Z porce osmi přípravných zápasů se vykrystalizovala sestava 12 útočníků, šesti obránců a dvou brankářů, která ve středu večer vyjeden na led Scotiabank Arény aby se postavila v úvodním zápase nové sezony prvnímu soupeři, kterým bude Ottawa Senators.

Vzhledem k naplněnému platovému stropu bylo prakticky jasno o většině míst v základní sestavě. Kromě čtvrtého útoku a třetí obrany visely otazníky nad místy, které uvolnili dlouhodobě zraněný Zach Hyman a Travis Dermott.

Hned na začátku tréninkového kempu kouč Mike Babcock prozradil hádanku o levém křídle prvního útoku vedle Johna Tavarese. Kouč se rozhodl, že na tento post postaví Kasperiho Kapanena, který se podobným způsobem osvědčil v loňské sezoně, když nahradil vedle Austona Matthewse stávkujícího Nylandera. V letošní sezoně to ovšem bude pro Kapanena přece jenom v něčem jiné. Postaví se totiž na levé křídlo, na kterém není tolik zvyklý hrát.

V nové sezoně ovšem dozná změn celá základní sestava a k jejímu očekávanému složení vše směřovalo už od začátku přípravného kempu.

Pouze složení útoku Austona Matthewse s Williamem Nylanderem a Andreasem Johnssonem bude víceméně stejné jako v loňské sezoně.

Ve třetím útoku pak vykrystalizovala sestava s dravým Ilyou Mikheyevem, rychlým Trevorem Moorem a na centru se šikovným Alexanderem Kerfootem.

Složení čtvrtého útoku zůstává ještě mírně nejisté. Na centru by měl dostat přednost Jason Spezza, ale také Nick Shore, který místo Spezzi odehrál poslední přípravný zápas s Detroitem Red Wings, který byl generálkou na středeční vstup do nové sezony. Pravé křídlo zřejmě obsadí pro mě trochu překvapivě Frederik Gauthier. Podle kouče by se měl střídat na vhazování v obranné třetině se Spezzou nebo jiným centrem podle toho, na čí silné straně se bude vhazovat. Na levém křídle je pak několik možností. Nyní to vypadá spíše na Timashova, který přežil poslední zúžení sestavy. Je tu také Yegor Korshkov, který odehrál solidní přípravné zápasy případně Nick Petan a Kenny Agostino.

V obraně bylo velmi dopředu avizované složení prvního a druhého páru. Obě obranné dvojice jsou jakousi logickou volbou vyplývající z aktuální sestavy obránců. Ve třetím páru bude zkraje sezony chybět Travis Dermott. Poslední zúžení sestavy přežili Rasmus Sandin, Martin Marinčin, Timothy Liljegren a Justin Holl. Zatím tak neuspěl Ben Harpur ani Jordan Schmaltz, kteří Maple Leafs posílili během léta. Z celého přípravného období zatím vše směřuje k tomu, že se ve třetím páru usadí Rasmus Sandin společně s Martinem Marinčinem. Alespoň do té doby než se uzdraví Dermott. Jak to bude vypadat poté se uvidí podle toho, jak se jim bude dařit.

Maple Leafs v tréninkovém kempu hledali také druhého brankáře, který bude krýt záda Frederika Andersena. Na zkoušku přijel český brankář Michal Neuvirth, který ovšem po zdravotních problémech nedokázal konkurovat Hutchinsonovi a tak byl ze zkušebního kontraktu uvolněný. Vzhledem k jeho zdravotním potížím to je očekávaný výsledek a Michael Hutchinson tak bude dvojkou Maple Leafs v nové sezoně.

Z celé porce osmi přípravných zápasů můžeme asi nejvíce usuzovat ze dvou domácích zápasů s Montrealem a Detroitem Red Wings, ve kterých Toronto v silné sestavě přehrálo soupeřovu silnou sestavu. Domácí výhry 5-0 s Detroitem a předtím 3-0 s Montrelem slibují velmi dobrou formu základní sestavy Maple Leafs.

Toronto přestřílelo své soupeře v těchto dvou zápasech 81-42 a kontrolovalo 62% všech střeleckých pokusů při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. To je obrovská převaha navzdory tomu, že ve třetí třetině Maple Leafs vždy jenom nechali své soupeře hrát a hlídali své vedení.

Dařilo se bránění oslabení (šest ze šesti ubráněných) což je velmi dobrá zpráva vzhledem k novému složení speciálních formací. A vidět to bylo také na přesilových hrách. Obě přesilové formace dohromady využili 4 z 8 přesilovek. Nový asistent Paul McFarland zdá se pracuje velmi efektivně a velmi rychle na hře v početní výhodě.

Z individuálních výkonů vyčnívá Frederik Andersen. Ten ukázal výbornou formu a ve 4 přípravných zápasech třikrát vychytal čisté konto. Celkem 9 třetin v řadě dánská jednička neinkasovala branku a pochytala 68 střel soupeře v řadě a 80 z 81 v celé přípravě. Jedinou branku mu vstřelil v prvním přípravném zápase Maxime Lajoie z Ottawy.

Celkově se zdá, že obrana Maple Leafs funguje velice dobře. Z 8 zápasů Toronto čtyřikrát nedostalo gól. A Detroitu v poslední přípravě dovolilo jenom 16 střel.

Velmi dobře vypadá také forma Austona Matthewse, který byl s pěti brankami a osmi body nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem týmu.

Sečteno podtrženo téměř nově složená sestava Maple Leafs vypadá po přípravných zápasech velmi dobře připravená na novou sezonu.

A jak vypadá základní sestava pro úvodní zápas v nové sezoně?

Kapanen – Tavares – Marner
Johnsson – Matthews – Nylander
Mikheyev – Kerfoot – Moore
Timashov – Spezza – Gauthier
Shore

Rielly – Ceci
Muzzin – Barrie
Sandin – Marinčin
Liljegren – Holl

Andersen
Hutchinson

7 thoughts on “Příprava je za námi. S jakou sestavou Maple Leafs vstoupí do nové sezony?

 1. Vypadá to pěkně. Snad se kluci na ledě předvedou v plné kráse, v týmu je spoustu nových jmen na které jsem dost zvědavý. Nejvíc jsem zvědavý jak se povede Sandinovi a duo Matthews-Nylander, doufám, že se Willy dostane do formy a zavře všem haterům pusu. Potom si myslím, že bude zajimavé sledovat Muzzina s Barriem protože už teď je jasné, že jeden z nich půjde příští sezónu z kola ven. Pokud zůstanou Matthews, Marner a JT zdraví tak máme 3 potenciolnální 100 bodové hráče.

 2. Ahojte. Jsem na sezonu zvědavý, protože pokud vyletíme zase v prvním kole PO s Bostonem, tak vyletí o Babcock. Na druhou stranu by mi to asi moc nevadilo, protože mi přijde dnes hodně přeceňovaný a ne moc progresivní. Začátek sezóny bude o ničem, ještě zkoušení a ještě nadšení a celospolečenské přivítání zpátky na ledě, chleba se bude lámat až v prosinci, tak uvidíme.
  Mě zajímá Nylander, Marner a Mikheyev. První, zda mu prospěl předsezónní kamp a jak moc bude lepší, zda vůbec, druhý, zda si ty peníze zaslouží a dá těch 100 bodů, když hraje s Tavaresem a třetí, zda je opravdu tak dobrý, jak o něm referují.
  U Marnera by mě i zajímalo, jaký by měl přínos, pokud by hrál třeba s Kerfootem, ale je fakt, že Marner není hráč do třetí a více lajny. Myslím, že Liljegren se neudrží, ale dají mu těch pár zápasů, aby viděli a zkusili ho v NHL, ale jakmile se vrátí Dermot, tak půjde zase níž.

 3. Pavle s tím Babcockem tak úplně nesouhlasím, podle mě má pořad co nabídnout. Není moc trenérů, kteří si s týmem rozumí tak jako on. Hokej jsem hrával a vždycky nás učili, že trenér by měl být pro hokejistu něco jako druhý táta. Musí umět podpořit, naslouchat ale i zkritizovat když je potřeba. A to si myslím, že Babcock zvládá skvěle, umí se postavit za svůj tým a to na něm dost cením. To že jsme vypadli 2x po sobě v PO s Bostonem není podle mě chyba trenéra, ale fakt že naše divize je prostě našlapaná a Boston má jeden z nejkomplexnějších a nejzkušenějších kádrů v lize. My máme mladý tým, který ještě potřebuje dozrát, nabrat zkušenosti. Věřím, že náš čas ještě přijde, musíme být trpělivý.

 4. Docela mě překvapilo setrvání Tiamshova u Áčka.
  Já mu to tedy přeji,dva roky zpět měl našlápnuto,ale zranění ho dost zbrzdilo.Kvůli jeho malé postavě jsem očekával nahoře spíše Korshkova.
  Nejvíc si přeji aby se chytí Ceci,dorostl Sundin a dali se rychle do pořádku Hyman s Dermotem
  Kvalitu hráčů známe,doufám,že případné zvolení JT kapitánem unese Auston.
  Můj tip . po pár zápasech Mikheyev místo Kapanena.
  Jdeme na to Go Leafs Go !
  M.

 5. Hyman a Dermot – jo, super, ale co s naším capem? Teď jsme sice asi 90k v plusu, ale je to tím, že máme 4 hráče na LTIR a jakmile se vrátí tito dva, tak budeme 3mega v minusu, přes cap. Nedělám si iluze, že v kanceláři Maple Leafs to už ví, ale zajímal by mě ten excel, jak to Pridham počítá, abychom se vlezli do regulí, do capu.

 6. Pavle budeme mít na soupisce místo 23 hráčů jenom 20.
  Kompletní 4 útoky, šest beků a dva brankáře. Nebudeme mít prakticky žádnýho zdravýho náhradníka.
  Všechny náhradníci budou chodit přímo z AHL přes waiver

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *