5 divokých prognóz před sezonou 2019-20

Stojíme na prahu nové sezony NHL a Maple Leafs čelí tlaku a vyšším očekáváním než před několika lety, když stáli na začátku své přestavby v jednoho z favoritů na Stanley Cup. Od týmu s mladými a velmi nadanými hráči doplněnými kvalitními posilami už se čekají výsledky a cokoliv horšího než výhoda domácího ledu pro první kolo playoff a následný postup do dalšího kola bude neakceptovatelné. Jaké jsou naše prognózy před novou sezonou?

1 – Leafs postoupí přes první kolo (80%)

Pravděpodobným měřítkem úspěchu Maple Leafs v letošní sezoně bude postup přes první kolo playoff. Dvakrát v řadě Maple Leafs vypadli v sedmém zápase prvního kola s Bostonem Bruins. Celkem už třikrát Maple Leafs v éře Austona Matthewse, Mitche Marnera a Mikea Babcocka nestačili na svého soupeře v prvním kole.

Obecně se čeká další krok k tomu, aby se Toronto mohlo v blízké budoucnosti ucházet o Stanley Cup. A další zklamání v prvním kole by znamenalo nejspíše výrazné změny nejenom v sestavě týmu, ale také na lavičce. Také samotní hráči chtějí poznat chuť z vítězství v sérii playoff na které Toronto čeká od roku 2004.

2 – Výhoda domácího ledu pro první kolo playoff (65%)

Možná klíčový dílek do skládačky v letošní sezoně se jmenuje výhoda domácího ledu pro první kolo playoff. Dvakrát po sobě Maple Leafs vypadli v sedmém zápase prvního kola na ledě soupeře. A přestože byli obě série v roce 2018 a 2019 zcela odlišné tak měly stejný výsledek.

Vzhledem k rozložení sil v Atlantické divize se dá opět čekat souboj Maple Leafs a Bostonu v prvním kole playoff a právě změna ve výhodě domácího prostředí by mohla přinést Torontu potřebný krok k úspěchu.

3 – William Nylander prožije průlomovou sezonu (75%)

Po loňském zklamání ze své hry po dlouhém vyjednávání o nové smlouvě prožije William Nylander v letošní sezoně úplně jiný příběh. Od začátku sezony bude Nylander nastupovat v útoku Austona Matthewse. Je skvěle fyzicky a mentálně připravený hodit neúspěšnou sezonu za hlavu.

Věřím, že v letošní sezoně si Willy vylepší kariérní maxima v počtu vstřelených branek a posbíraných branek. Jako křídlo druhého útoku a člen přesilovkové formace se Nylander může stát třicetibrankovým střelcem a 65 bodovým hráčem.

4 – Leafs získají 50 výher (70%)

Je to stejný odhad jaký jsem věštil v loňské sezoně a kdy má prognóza nevyšla. Věřím, že Maple Leafs v silné sestavě dvou elitních útoků a třetího solidního útoku mohou dosáhnout mety, na kterou ve své historii ještě nikdy nedosáhli.

V sezoně 2017–18 bylo Toronto velmi blízko a 49 výhrami vylepšilo svůj předchozí klubový rekord se 45 výhrami. V loňské sezoně Maple Leafs dosáhli na 46 výher.

Navíc pro splnění druhého body a výhodu domácího ledu pro první kolo playoff povede cesta právě přes 50 výher v základní části.

5 – 50 branek pro Austona (70%)

Auston Matthews bude podobně jako William Nylander v letošní sezoně připravený k výborným výkonům. V loňské sezoně, kdy ho trápilo několik zranění Auston nastřílel 37 branek v 68 zápasech.

Ve své první sezoně v NHL nastoupil Matthews ke všem 82 zápasům v základní části a nastřílel 40 branek. Během své tříleté kariéry už dokázal, že může být dominantním hráčem v NHL.

Ve své čtvrté sezoně se zdá být připravený k překonání svých kariérních čísel. S výborně hrajícím Nylanderem u kterého předpokládáme zlepšené výkony by mělo být pro Matthewse hračkou sbírat body ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Nový asistent kouče Paul McFarland navíc vytvořil nový systém hry v přesilových hrách. V rámci toho prohodil postavení Matthewse a Marnera na přesilových hrách tak, že Auston bude nyní na levém křídle lépe připravený využít svou lepší střelu z voleje než dříve Mitch Marner.

Pokud zůstane Auston Matthews po celou sezonu zdravý, tak podle mého velmi lehce bude atakovat 50 branek v základní části.

Posledním hráčem Toronta, který nastřílel 50 branek v jedné sezoně byl s 53 brankami v ročníku 1993–94 Dave Andreychuk.

10 thoughts on “5 divokých prognóz před sezonou 2019-20

 1. Ahoj všem,
  Tak nám to zase začalo :)) Tým vypadá suprově, co si budeme povídat. Za mě JT jasná volba, už tu ty jeho výhody zmiňoval myslím, že Pavel. Je to stroj, mašina v rámci konzistence, při zápasech dře jako kůň, čehož jsem si paradoxně všiml, až když přešel k nám. Hráč bez jakéhokoliv problému, role-model pro mladý hokejisty a domácí hráč. Nick Robertson po draftu říkal, že první co ho zaujalo byl JT, jak přistupuje k tréninku, jak na sobě maká a že má obrovský stehna :))). Auston podle mě potřebuje ještě dospět. To že udělal nějakou klukovinu, to se dá pochopit, je mu teprve 22, ale přijde mi, že ani ta komunikace s novináři mu zatím úplně nejde, trochu na mě působí, jak když je má na párku, řekne pár naučených vět a jde dál. Nevím v tomhle byl například Crosby a i další mladší kapitáni přijdou úplně jinde. Za mě JT dobrá volba.
  Líbí se mi změna přesilovky, minimálně tam je nějaká myšlenka a případně to co jsme hráli minulý rok, už máme natrénované. Ale minulý rok to bylo celou sezónu pořád stejné. Pak když jde na lámání chleba a soupeř to přečte, tak nemáme v záloze změnu.
  Babcock je mi čím dál tím méně sympatičtější. Trenér samozřejmě super, všechna čest. Dokáže se za hráče postavit, ale taky jim pořádně zavařit a je to u něj taková ta buldočí zabejčenost. Jakmile mu někdo nevoní, nevím zda má šanci s tím ten hráč něco udělat.
  Pro mě překvapení na závěr – Co tam panebože dělá pořád ten Marinčin? :))) Už jenom za to co předvedl proti Němcům na MS by neměl v životě vyjet znovu na led NHL. Když si představím, že by to udělal v play off před koncem zápasu, tak asi zdemoluju půlku bytu nebo nevím :))) Proč nehraje Holl? Nebo co jsem viděl v přípravě, tak mi ani Schmalz nepřišel špatnej. To fakt nechápu a nikdy nepochopím. Dyť nerozehraje skoro jedinej puk, všechno odevzdání soupeři nebo zakázka. To přece není hráč NHL.
  Na závěr bych jenom ještě chtěl dodat to co jsem psal minulý rok, že jednou budeme za ten kontrakt Nyladera ještě rádi. Pamatujete jak jsme se bavili, že Marner by měl mít tak o 2M víc, no tak i takhle má asi o 4M víc :))) Za 5 let, až bude Nyladerovi, ten kontrakt končit, tak bude v NHL působit jako chudý příbuzný. Ve světle toho jak to je mi přijde absolutně adekvátní to jeho vyčkávání a práce jeho agenta. Cokoliv menšího než dostal mi přijde jako sedření ho z kůže. Může klidně udělat stejně bodů jako Marner podle mě. Oba mají podobné podmínky, jeden má vedle sebe JT a druhý Austona.

 2. Marnerův kontrakt mi není po chuti, přijde mi dost přepálený. V dalších sezónách se bude muset sakra moc snažit, aby dal více gólů než mi jich dostaneme, protože další peníze půjdou Andersenovi a na beky už nic nezbyde. Škoda. Snad se zvedne cap, ale co jsem někde zaregistroval, o moc to asi nebude.
  Proč hraje Marincin a ne Holl je vysvětleno zde: https://mapleleafshotstove.com/2019/09/30/toronto-maple-leafs-november-roster/
  Není to výkonem, ale je to kvůli capu, lépe řečeno kvůli 25k USD, o které má Holl nižší cap. A druhak řečeno, pokud by Marner nechtěl takový balík, ale stačilo by mu o 25k USD méně, tak hraje Holl. Proto se musí Marner hodně snažit, aby vynulovat všechny kiksy obrany.
  Nemyslím si, že budeme litovat smlouvy Nylandera, ale mám obavu, abychom nelitovali smlouvy Marnera.

 3. No Sváťo co se týče Marinčina,tak s tebou souhlasím.
  Ale nahrazovat ho Hollem?Ten je pro mě tedy po loňsku absolutně mimo NHL.Spíš jsem čekal zabudování Schmalze ,nebo Gravela,než se usadí Sandin a Liljegren.
  Co se týče přesilovak tak to jsi popsal naprosto přesně,loňský vzorec je přečtený od půlky sezony a nebyla snaha ho měnit i když nefungoval.
  Nylanderova smlouva bude za 5 let v pohodě,ale teď je podle ,mě vyšší,než by měla a od ní se trochu odvíjely ostatní.Uvidíme co maj nahoře vymyšleno do dalších let.Když jsem včera viděl vyšumělé Chicago,nebo nyní doslova v troskách L.A.není to jednoduché udržet.Zní to blbě,ale je potřeba se inspirovat u Bostonu,tam jsou na to machři.
  M.

 4. Jenom marnerově smlouvě…jeho výkon v zápase s Columbusem ukázal, že si takovou smlouvu určitě zaslouží.

 5. ad Marner – 3 zápasy, 5 bodů (2+3), -1 bod, žádný bod při hře 5v5. Ale snad mu to začne padat.

 6. hm on celý ten útok hraje nějak zabržděně. JT bez branky a Kapanen bez bodu.
  Nějak mi tam Kasperi nesedí. Prohodil bych ho s Iljou „polívka“ Mikheyevem

 7. To už jsme opravdu tak daleko, že pět bodů ve třech zápasech považujeme za špatný příspěvek??

 8. jj, ten Kapanen mi tam taky nesedí, nemyslím, že se tam udrží.
  to Angi: nene, 5 bodů ve třech zápasech je super a Marnera mám v oblibě. Jen by se neměl heroizovat a vynášet do nebe. Celá 20 milionová lajna je ale v 5v5 trochu jalová.

 9. 5 bodů ve třech zápasech je super. Ale 3 body jsou z přesilovek.

  JT při hře 5v5 1 bod a Kasperi 0.

  Věřím, že se rozehrají. Já jsem se začátkem zatím spokojenej.
  Před Montrealem jsem říkal, že bych byl rád za bod. Ale po tom zápase jsem byl samozřejmě zklamanej, protože tohle ztratit byla prostě smůla.
  Jinak je to ale dobrý začátek.

  Dnes a ve čtvrtek nás čekají první silní soupeři, tak uvidíme jak to bude vypadat s nimi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *