Kdo je nový kouč Maple Leafs

Mike Babcock skončil a na jeho místo nastupuje 39letý rodák z Bramptonu (město kousek od Toronta), který vedl farmářský tým Toronto Marlies.

Marlies pod jeho vedením od sezony 2015/16 dosáhli na historické úspěchy. Dvakrát vyhráli základní část, třikrát byli ve finále konference a v roce 2018 vyhráli celou AHL. Pod jeho rukama tak prošlo množství hráčů Leafs. Z dnešního kádru celkem 13.

Novinář Scott Wheelar, který Keefeho velmi dobře zná, napsal následující:

„Posledních pět let jsem strávil mnoha rozhovory s Sheldonem Keefem a chtěl bych sepsat pár svých myšlenek a poznatků. Pokud jde o mě osobně, mám k němu nesmírný respekt. To svým způsobem pravděpodobně ovlivňuje to, jak ho vidím.“

„První věc, kterou musím říct je, že můj respekt mi Keefe vždycky vrátil. Dá si čas, aby zmapoval a zanalyzoval své hráče, přemýšlí o hře a o přístupu k rozvoji organizace,“ pokračuje Wheeler.

„Je intenzivní. Mluví velmi dobře. Je ale opatrný. Udělá si čas. Média v Toronto ho budou milovat. Bude spíše jako otevřená kniha, na rozdíl od Babcocka, i když si dá asi trochu odstup. Fanoušci také ocení jeho pohled do týmu a rozhodnutí, která činí.“

„Jako trenér je extrémně orientovaný na detaily a především má svou vizi stejnou jako Dubas. Sdílí společné informace a pohled na hru. Leafs udělali dobře. Přeji mu vše nejlepší,“ píše Wheeler.

Co píše Wheeler v posledním odstavci je zřejmě velmi důležité. Vzpomeňte, kolikrát šel Dubas a Babcock ve svém pohledu na hru a hráče opačným směrem. Ať už to byla otázka gólmanské dvojky, Babcockovo neustále stěžování si, že nemá dostatek obránců s držením hole na pravou stranu, nebo naposledy Jason Spezza.

Asi není náhoda, že výsledky a hra týmu šly dolů, když k týmu přišel jako GM Kyle Dubas. Na začátku minulé sezony to bylo ještě v pořádku, ale asi od Vánoc se situace začala měnit a výsledky i hra Leafs šla od té doby dolů.

Symbióza kouč – GM je důležitá. A nyní by měla fungovat na výbornou. Když byl Dubas GM Marlies, byl i Keefe koučem Marlies a tým dokráčel až ke Calder Cupu. Jejich spolupráce tak už v minulosti úspěch přinesla.

Jak potvrzuje Wheeler, oba mladí pánové si spolu velmi dobře rozumí. Od sebe je navíc dělí jen šest let. Leafs tak mají dost možná nejmladší duo GM – trenér v historii NHL. Dubasovi je 33 let, Keefemu 39.

Nezbývá než doufat, že se mladý kouč vypořádá s obrovským tlakem médií a fanoušků, která v Torontu na každého padne. Nebude to mít rozhodně lehké.

4 thoughts on “Kdo je nový kouč Maple Leafs

  1. Toho Spezzu si prosadil kdo ? Nějak jsem nezachytil,že o něj měli při.
    (on je něco jako České dráhy- má problém dojet tam,kde má být,včas,navíc skoro pokaždé) 🙂 Jinak střelu pořád má a za jeho kariéru respekt,ale už je po ní.
    M.

  2. Spezzu si prosadil Kyle.
    Babcock měl už od kempu se Spezzou nějaký problém.

  3. Osobně jsem moc rád, SK si to zasloužil. Nečekám zvrat o 180 hend od začátku, ale snad tam bude nějaký vývoj k lepšímu. Jeden zápas už byl, druhý bude, takže nějaké novinky v sestavě už jsou. Co mě ale docela zajímá je formát nasazování golmanu do zápasů (hlavně těch druhých), zda Nylander zůstane na křídle nebo půjde na centra, jak bude vypadat obrana, jak dlouho zůstane Sandin dole, atd. Nade vším ale ční – jak to Dubas vše finančně seskládá a zda dojde k tradům …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *