Útok Maple Leafs ukazuje své schopnosti

Maple Leafs udělali od poloviny listopadu neskutečný posun v před. Před první lednovou sobotou je Toronto pátým týmem ve Východní konferenci s jenom osmibodovou ztrátou na divizního rivala Boston Bruins. Kouč Sheldon Keefe vylepšil hru Toronta po všech stránkách.

Nejviditelnější to je ovšem na ofenzivních číslech. Po 42 odehraných zápasech mají Maple Leafs se 152 vstřelenými brankami nejlepší útok v celé lize. O jednu branku zaostává Colorado Avalanche, které má o něco lepší průměr vstřelených branek na zápas. Průměr vstřelených branek Toronta činí 3,60 a je po Coloradu druhým nejlepším v NHL.

Od 1. prosince Maple Leafs nastříleli 59 branek, co je v tomto období nejlepší výsledek ze všech týmů NHL. Tým se tak výrazně přiblížil ke klubovému rekordu. Toronto poprvé od února 1993 vstřelilo v devíti zápasech v řadě 4 a více branek. K vyrovnání klubového rekordu se čtyřmi a více brankami v zápasech v řadě z přelomu října a listopadu 1980 už tak Torontu chybí jenom jeden zápas. A aby byla paralela s rokem 1993 ještě větší, tak Maple Leafs zaznamenali v těchto devíti zápasech se čtyři a více vstřelenými brankami stejnou bilanci jako právě v roce 1993 (8-0-1). V letošním roce jsou Leafs pouze o jednu branku horší (47 vstřelených branek v roce 1993 a 46 vstřelených branek v letošní sezoně).

Právě úspěšné období v únoru 1993 bylo nakonec předehrou k nejlepšímu playoff Maple Leafs od roku 1967. Od slavného zisku Stanley Cupu v roce 1967 bylo Toronto právě v roce 1993 stříbrnému poháru nejblíže.

Hlavní kouč Sheldon Keefe po nástupu na lavičku Toronta nechal hrát hlavní útočné hvězdy týmu a velká čtyřka se mu odvděčuje skvělými bodovými příspěvky. Keefe probudil Maple Leafs ke skvělé bilanci 14-4-1 a hráči pod jeho vedením nastříleli čtyřikrát šest a více branek.

Pokud Torontu vydrží současná forma tak je velká šance, že překoná počet výher v loňské sezoně (46) a společně s tím také stobodovou hranici. To by udrželo Toronto ve hře o výhodu domácího ledu v prvním kole playoff.

Leafs jsou tak na dobré cestě.

3 thoughts on “Útok Maple Leafs ukazuje své schopnosti

 1. Ahojte. Díky za články. Jsem neskonale rád, že je Mike pryč. jako trenér nic moc, i když úspěchy měl, a byl předvídatelný se stále stejnými kroky. Umím si představit, že ten tým prostě za MB nešel a moc se nesnažil, z čehož pramenily hrubé chyby v obraně. Jsem navíc rád, že Sheldon reaguje během hry na vývoj hry a dává tam hráče podle toho, jak se jim daří. Jsem taky rád, že roztrhl dvojice AM-WN a JT-MM. Chtěl jsem vidět, co se stane. Skoro nic, všichni si docela sedí.
  Po skončením MSJ bych rád viděl Sandina nahoře, takže je otázka, koho poslat pryč. Asi Codyho.
  Na tabulce konference je teď docela hezky vidět, jak si vše sedlo a týmy začínají být tam, kde by být měly. Toronto se škrabe nahoru, Tampa to stejné. Buffalo jde dolů, Florida taky a tak to má taky být. Sorry fans. Te´d je to kolem 8 místa ještě dost zahuštěné, ale to se za měsíc změní a 6 míst do PO by mohlo být „skoro“ jistých. Každpádně to o poslední místo do PF bude ještě pěkná tlačenka.

 2. Ahoj Pavle máme od začátku sezony odehráno nejvíce zápasů takže zkraje sezony byla tabulka trochu zavádějící a bylo otázkou času než nás Tampa přeskočí. No a to se včera tuším jestli se nepletu poprvé v sezoně stalo.

  Ten progres od výměny kouče je neskutečný a já už si zase zápasy užívám.

  Sandin asi nahoru přijde, otázkou opravdu bude, místo koho a jestli sezonu dohraje u Leafs. Uvidíme, bude to zajímavé.
  Teď už to jenom dotáhnout do playoff a tam pořádně udeřit.

  GO LEAFSGO!

 3. co se týše klidu a pohody v týmu,tak je to sice OK,jenže ta obranná fáze je naprosto strašná.Nemyslím jen po zápase s FLA,ale všeobecně.Těch ztrát puku ze kterých mají soupeři tutovky a neskutečné množství přečíslení,které pramení z hrubých chyb na modré,nebo již v útočném pásmu je daleko více než za MB.
  Určitě jsme se pod SK zlepšili jak v přesilovce,tak je vidět vždy nějaká rekace v zápase,improvizace za což jsem hrozně rád.Ožili hráči jako Holl, Barrie,který ale s popuštěním uzdy dopředu,začal kupit chyby dozadu,ale to je jeho styl,který hrál už v COL.Promíchání útoků,super,posazení Nylandera do 3 lajny a pak na lavičku – super,od té doby bojuje dalko více.
  ALe ta hra dozadu,měli jsme dva zápasy slušné MIN a jeden okolo tohoto zápasu,jinak to hrajem na to že soupeře přestřílíme.Kolikrát jsme měli hidně kliku.
  Pokud nebudeme vyhrávat zápasy ve kterých dáme 4 góly,tak i když se do play-off dostaneme ,tak tam s tímhle stylem nemůžeme uspět.
  Je fakt,že se na to hezky kouká a není to nuda 🙂
  M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *