Začíná boj o playoff a blíží se také uzávěrka přestupů

Zbývá 33 zápasů základní části a Maple Leafs jsou v současné době mimo pozice pro playoff. Pro tým vedený koučem Sheldonem Keefem to bude ještě velmi složité vrátit se zpět. Před volným týdnem zakončeným Zápasem hvězd Maple Leafs prohráli pět ze šesti zápasů (1-3-2).

„Myslím, že není pochyb o tom, že víme, co je naše realita. Víme, jaká je důležitost každého zápasu a vyrovnanost výkonů. Víme, jaké oblasti musíme zlepšit, v jakých oblastech jsme byli silní. Vyrovnanost výkonů je opravdu samozřejmě zjevná s tím, kde se právě nacházíme,“ řekl k současné situaci kapitán týmu John Tavares.

Se 49 odehranými zápasy mají Maple Leafs na svém kontě 57 bodů. Na Floridu, která je v současné době na třetím místě v Atlantické divizi Toronto ztrátí 4 body. S Floridou má Toronto zatím stejný počet odehraných zápasů. Na druhou divokou kartu, na které jsou zatím Carolina Hurricanes, zatím Toronto ztrácí také 4 body, ale má odehráno o jeden zápas méně než Carolina.

Podle současných odhadů musí Maple Leafs ve zbývajících 33 zápasech posbírat 20 výher. To by znamenalo celkový zisk 97 bodů. Nebude to ovšem vůbec jednoduché. Zbývajících 33 zápasů je vměstnáno do 69 dnů.

Toronto bude hrát 16 zápasů doma a 17 venku a čtyřikrát dva zápasy ve dvou dnech. Z divizních soupeřů se Leafs utkají třikrát s Floridou, třikrát s Tampou Bay, třikrát s Ottawou, dvakrát s Montrealem a jednou s Bostonem, Buffalem a Detroitem. To je 14 ze zbývajících 33 zápasů proti divizním soupeřům.

„Uvědomujeme si, že máme hodně zápasů v krátké čase. Bude to celou dobu drcení. Uvědomujeme si také situaci v tabulce a bude to bitva do úplného koncem v dubnu. Ale musíme se soustředit na každý zápas tak, jak přichází počínaje dnešním tréninkem a plodným mítinkem abychom si nastavili náladu na to, co nás čeká,“ řekl po nedělním trénink kouč Sheldon Keefe.

Pod vedením kouče Sheldona Keefe Toronto prožilo zatím dvě naprosto odlišná období. V prvních 20 zápasech zaznamenal tým pod vedením nového kouče bilanci 15-4-1 zatímco v posledních šesti zápasech to byla bilance 1-3-2.

Je zřejmé, že výraznou měrou se na poslední minikrizi podepsalo zranění jednak Jakea Muzzina, který je nejvíce fyzicky hrajícím bekem týmu a pak také Morgana Riellyho. Ten je s průměrem více než 24 minut za zápas nejvytěžovanějším hráčem týmu. Navíc už několik týdnů před svým zraněním hrál zřejmě s blíže neznámým zraněním.

Zatímco Muzzin se dnes vrátí do sestavy Leafs tak Morgan Rielly, který už několik měsíců hrál se zraněním bude kvůli zlomené noze chybět ještě nejméně 7 týdnů.

Právě dlouhá absence Morgana Riellyho možná donutí GM Kyle Dubase před uzávěrkou přestupů k větší aktivitě než tomu bylo v loňské sezoně. Tehdy sice šéf Maple Leafs přivedl měsíc před koncem přestupového období Jakea Muzzina, ale pak už nevyužil přetlaku nadějných útočníků k posílení obrany. To se týmu následně vymstilo po zranění Jakea Gardinera před playoff a Travise Dermotta během vyřazovacích bojů.

Letošní uzávěrka přestupů nás čeká přesně za 4 týdny v pondělí 24. února a už se začínají pomalu objevovat spekulace a určité náznaky budoucího vývoje. Komentátor TSN Bob McKenzie přišel s prvním názorem, že Maple Leafs aktivně hledají pravorukého obránce s dostatečně dlouhou smlouvou. Důvodem jsou samozřejmě končící smlouvy Jakea Muzzina a také Tysona Barrieho.

Jake Muzzin se už také vyjádřil, že by rád v Torontu zůstal.

„Organizace, způsob, jakým se o nás starají, spoluhráči tady, město, nadšení pro hokej to všechno je obrovské. Je také pěkné být blízko domova obzvlášť s malým dítětem, takže tady je hodně krásných věcí a rád bych zůstal,“ řekl v pondělí Jake Muzzin.

Dá se předpokládat, že Muzzin bude také o něco levnějším hráčem než Tyson Barrie. Muzzin zatěžuje platový strop týmu částkou 4 miliony dolarů a nedá se příliš očekávat výrazný nárůst jeho požadavků. V případě Barrieho je situaci odlišná. Jeho cap hit je v letošní sezoně 5,5 milionů dolarů. Ale strop Maple Leafs zatěžuje jenom z poloviny protože polovinu jeho platu v letošní sezoně platí Colorado Avalanche. Po počátečním rozkoukání patří Barrie společně se Riellym k nejproduktivnějším obráncům týmu a v jeho případě se naopak dá čekat, že bude mít pro příští smlouvu větší nároky než je jeho současný kontrakt. A to si Toronto nebude moct dovolit.

Mezi možné cíle Toronta by mohl patřit obránce Minnesoty Wild Matt Dumba, který má smlouvu kromě letošní sezony ještě na další tři roky se cap hitem 6 milionů dolarů ročně. Dalším hráčem, který by se mohl nabízet jako vhodný adept na místo pravého beka Maple Leafs je Josh Manson z Anaheimu Ducks. Ten má smlouvu na další dva roky s cap hitem 4,1 milionů dolarů ročně.

Je možné, že se Kyle Dubas bude shánět po někom více zkušenějším. V obraně Maple Leafs je pouze Muzzin, kterému je alespoň 30 let a má odehráno dostatek zápasů v playoff včetně vítězného finále Stanley Cupu. Také Tyson Barrie si vyzkoušel v playoff 21 zápasů což je na úrovni Riellyho nebo Ceciho.

Celková situace nevypadá příliš dobře. Tým si ale uvědomuje co je v sázce. A ví to také Kyle Dubas. Od hráčů tedy čekám, že ve zbývajících zápasech předvedou takové výkony, aby Leafs postoupili do playoff. A Kyle Dubas bude muset tým před uzávěrkou posílit. Jinak hrozí v lepším případě vypadnutí v prvním kole vyřazovacích bojů. V tom horším případě pak to, že Leafs vůbec do playoff nepostoupí.

2 thoughts on “Začíná boj o playoff a blíží se také uzávěrka přestupů

 1. Kdyby byl zdravý Rielly,tak bych klidně měnil Barrieho,což v momentální situaci samozřejmě nejde.
  S tím prostorem co máme,toho opravdu moc vymyslet nejde.Jediněsnad Kapanen za beka,ale jak píše Michal s delším kontraktem,jinak si nepomůžeme.
  Barrie chce 8 ,pro nás nesmysl,Muzzin – fakt nevím za kolik by byl OK 4,5 -5 na 2,3 roky ? Obávám se ,že bude chtít dlouhý kontrakt.
  Objevily se i spekulace o návratu Rona Hainseyho,kterému končí smlouva a poměr ze 3,5 M by jsme asi vměstnali pod strop,ale je to jen na play -off,podle mne nouzovka pokud se nepovede něco na delší kontrakt.

 2. No on ten Barrie klidně může odejít za jiného beka když Dubas nebude chtít riskovat, že ho ztratíme v létě jakože asi ztratíme. Myslím, že když bude příležitost tak Barrieho vyměníme….

  Ron by mohl být ještě zajímavou posilou pro playoff. S ním hrál Morgan v loňské sezoně úplně jinak než letos. Mohlo by to klapat….ale už je tam věk a to mě trochu děsí…

  Věřím, že se Muzz dohodne na nějakém slušném kontraktu pro nás, potřebujeme ho. To bylo jasně vidět před ASG.

  Před uzávěrkou si myslím, že letos bude Dubas hodně aktivní. Určitě víc než loni. Posílit potřebujeme a já věřím, že bek přijde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *