Brankář Hutchinson zachránil svou sezonu. A možná také kariéru

Brankář Michael Hutchinson začal sezonu sedmi prohrami v řadě (0-6-1)📉.

Přestože samotní hráči po jeho zápasech mluvili o tom, že musí před svým druhým brankářem podávat mnohem lepší výkony a více mu pomáhat tak se nezdálo, že samotný Hutchinson má dostatek sebedůvěry na to, aby mohl chytat v NHL.

V půlce listopadu Leafs poslali Hutchinsona do AHL, kde v dresu Marlies odchytal 3 zápasy. S úspěšností 94,2% a s průměrem 1,95 inkasovaných branek pomohl Marlies ke třem výhrám.

Jenže po návratu z AHL následoval zápas na ledě Buffala, ve kterém Leafs prohráli 4-6. Vypadalo to, že dny Hutchinsona v Torontu a vůbec v NHL mohou být brzy sečteny.

Kouč Sheldon Keefe ale nasazením Hutchinsona do prvního ze dvou back-2-back zápasů s Buffalem na konci listopadu narušil tradiční vzorec, ve kterém Mike Babcock do prvního ze dvou zápasů v řade nasadil vždy jedničku Frederika Andersena.

A v dalších čtyřech startech od začátku zápasu pak Hutchinson vychytal 4 výhry📈.

Postupně uspěl na konci prosince v domácím zápase s Detroitem Red Wings 4-1 a na ledě New Jersey Devils 5-4 v prodloužení. Následovala lednová domácí výhra s New Yorkem Islanders 3-0. A naposledy včera s Ottawou Senators 2-1 v prodloužení.

Chmury zkraje sezony jsou tak pryč. Od prosince Hutchinson otočil svou sezonu a možná celou kariéru na tu správnou stranu.

„Když vyhráváte zápasy a vy k tomu pomůžete tak je jednoduché se cítit víc pohodlně kolem kluků. Začátek sezony byl určitě těžký. Od té doby, co přišel Sheldon se atmosféra kolem týmu změnila,“ řekl po včerejší výhře.

Leafs se včerejší zápas příliš nedařilo v útoku a byl to právě Hutch, který Toronto dovedl ke dvěma bodům. Po zásluze pak Hutch dostal od spoluhráčů basketbalový míč 🏀 jako ocenění pro nejlepší výkon.

„Osobně si myslím, že si pro něj šel Spezz. Myslím si, že byl dnes skvělý. Dnes nás vrátil v čase těmi kličkami, průniky přes střední pásmo a tou střelou. Ale jsem šťastný, že jsem ho získal,“ řekl Hutch po zápase, kdy chválil svého spoluhráče Jasona Spezzu.

„Byl ve formě. Sebevědomý. Nehráli jsme dobře ale on tam byl. Hrál na hraně brankoviště, byl sebevědomý, agresivní. Zdálo se, že tam je proto, aby nám vyhrál zápas a to je to, co chceme vidět,“ řekl po zápase o výkonu Hutchinsona kouč.

5 thoughts on “Brankář Hutchinson zachránil svou sezonu. A možná také kariéru

 1. Po dnešní Floridě to bude ještě hoooodně zajímavé, tabulka je napěchovaná až běda a my na tom nejsme úplně nejlépe. A ta zranění nám taky nepomáhají. Žádná sláva, osobně jsem nečekal, že to bude až tak dramatické po té obměně. Asi si kluci chtěli prodloužit play off, protože to teď de facto už hrajou. Nám se nedaří mít šňůru vítězných zápasů a ta obrana je děravá, děravá. ta začíná už od útočníků. Marner musí bezpodmínečně přidat, je to bída. Oproti tomu je zlatý Nylander.

 2. Komplikujeme si to čím dál více.
  Naštestí je to dost nahuštěný a prohrávají i týmy okolo nás,ale uhrát to musíme sami.O víkendu B2B – uff…
  Souhlasím s Pavlem,že Marner poslední zápasy hraje dozadu jakoby hrál ASG,Nylander oproti tomu od toho sesazení do 3 lajny a jedné třetině odpočinku na lavičce velmi platný i dozadu.Snad bude Fredie v počádku a nebudeme muset investovat prostor pod stropem do golmana,ale do obránce.

  M.

 3. Po posledních zápasech je Hutch nyní mým tak 4. brankářem, nepřesvědčil mě. Fredy, Campbell, farmářský brankář a až pak Hutch. Sorry, ale mám z něj lepší pocit, je levnější, smlouva na další roky. Po sezóně Hutch asi jde o dům dál. Končí mu smlouva a jako 3. brankář je zbytečný.

 4. Pavle máš naprostou pravdu. Situace se docela obrátila.

  Campbell paráda, jeho příchod vyšel parádně a vypadá to, že by mohl být nejenom slušnou dvojkou…..ale nebudu předbíhat.

  Dneska to vypadá, že by se mohl Fred vrátit do branky a Hutch půjde asi na waiver…..

 5. jj, tak Hutch už je na waiver listu. Třeba si jej někdo vezme.
  Pokud bychom měli dva rovnocenné brankáře, tak by to bylo super. Bojím se toho, co bude Fredy chtít za balík peněz a nejsem si jistý, zda to utáhneme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *