Uzávěrka přestupů je tady. Čeho se dočkáme?

Toronto Maple Leafs se chystají na uzávěrku přestupů v letošní sezoně stále ještě jako tým na pozicích pro playoff. Forma Toronta tomu ale v posledních zápasech vůbec neodpovídá. Navíc tři z posledních čtyř zápasů Toronta bylo vyloženě mizerných. Ten poslední potom vyloženě trapný.

Maple Leafs vykazují v letošní sezoně výraznou nevyrovnanost výkonů. Jak je možné, že jeden den porazíme po výborném týmovém výkonu Pittsburgh abychom za dva dny prohráli s týmem, kterému se zraní oba vlastní brankáři a musí nasadit pohotovostního brankáře, který navíc působí jako tréninkový gólman Maple Leafs a v běžném životě dělá rolbaře?

Vydařený konec listopadu po výměně kouče a úspěšná série 11 výher ve 13 zápasech z přelomu prosince a ledna je tak zapomenuta. Od 6. ledna Toronto prohrálo 12 z 20 zápasů s bilancí 8-9-3. Pokud by Leafs pokračovali v současném trendu také ve zbývajících 19 zápasech základní části tak se můžeme s playoff rozloučit. Jenom pro informaci. Před úterním zápasem na ledě Tampy Bay potřebují Maple Leafs k dosažení 98. bodové hranice bilanci 12-5-2 nebo 13-6-0.

Je zřejmé, že v letošní sezoně nepřispívá k pohodě týmu poměrně velké zdravotní potíže hráčů. Zkraje sezony chyběli po operaci Zach Hyman a Travis Dermott. V dalších fázích sezony pak chyběl Kerfoot, Johnson a Mikheyev (budou chybět do konce sezony), Muzzin, Reilly, Ceci, Andersen, Moore, Marner, Tavares, Nylander. Dá se říct, že téměř každý hráč základní sestavy měl v letošní sezoně zdravotní potíže. Plný počet zápasů odehrál pouze Auston Matthews a Tyson Barrie.

Pokud k tomu připočteme také potíže s brankářskou dvojkou tak se nemůžeme divit tomu, jak letošní sezona probíhá. Přesto Maple Leafs drží postupovou pozici a bude zajímavé sledovat jak se dnes zachová GM Kyle Dubas.

Týmy se před uzávěrkou přestupů dělí obvykle na prodávající, nakupující a pak na ty, jejichž GM je se sestavou spokojený a jenom sleduje jak ostatní panikaří.

Toronto od sezony 2016-17 třikrát v řadě postoupilo do playoff a v každém roce se před uzávěrkou přestupů posílilo o zkušeného hráče. V roce 2017 to byl Eric Fehr. V roce 2018 Maple Leafs získali ještě den před uzávěrkou přestupů Tomáše Plekance. V roce 2019 pak Maple Leafs už během ledna přivedli Jakea Muzzina.

Toronto bude dnes podle mého v pozici jak prodávajícího tak nakupujícího týmu.

Důvodem k nakupování je to, že Toronto stále nevzdává boj o playoff ačkoliv se jim nedaří zajistit si větší náskok především v divizním souboji s Floridou. Boj o divokou kartu se zdá být téměř ztracený jelikož týmy z Metropolitní divize mají mírný bodový náskok.

K výprodeji je pak důvodem končící smlouva Tysona Barrieho. Ten se stane po sezoně nechráněným volným hráčem a nezdá se, že by se s Maple Leafs mohl domluvit na nové smlouvě. 

O Tysona Barrieho je mezi ostatními kluby poměrně velký zájem hlavně ze Západní konference. V sobotním pořadu Hockey Night In Canada řekl Chris Johnston, že mezi tyto týmy patří Calgary Flames, Vancouver Canucks a Vegas Golden Knights.

Smlouva končí po letošní sezoně také Muzzinovi, ale podle dalších informací Chrise Johnstona ze Sportsnetu jsou Maple Leafs s Muzzinem na rozdíl od Barrieho blízko k dohodě na nové smlouvě.

Samotný Barrie je pak podle svých slov v Torontu spokojený a rád by zůstal. Zpočátku sezony ale neměl vůbec dobrou formu, což bylo dané samozřejmě příchodem do nového týmu. Osobně si ale myslím, že vůbec nezapadl. Nezdá se, že by se Barrie necítil komfortně a především komfortně vůbec nehraje. Především v obranné fází předvádí velké množství chyb. Což je ovšem spojené s obrovskou nevyzrálostí a nestabilitou obrany Leafs.

Je zřejmé, že úkolem číslo 1 by dnes mělo být pro Kyle Dubase posílení obrany.

Jenže výměna Barrieho bude pro Maple Leafs možná pouze za předpokladu, že nějaký tým nabídne pravorukého beka se smlouvou nebo prospekta a draftové pozice k tomu.

Na začátku sezony se zdálo, že Maple Leafs budou mít v letošní sezoně potíže s platovým stropem vzhledem k vysokým smlouvám Marnera, Matthewse, Tavarese nebo Nylandera. Ale velký počet dlouhodobě zraněných hráčů dovoluje Maple Leafs využít a těžit z LTIR. Díky tomu mají Maple Leafs možnost přijmout také hráče s vyšší smlouvou. V současné době jsou na LTIR zapsaní Rielly, Ceci, Johnsson a Mikheyev. Podle webu capfriendly.com mají Maple Leafs stále ještě prostor zhruba 9,8 milionů dolarů k využití kompletního LTIR. To by mohlo Maple Leafs pomoct přivést případnou posilu do obrany.

Pro úspěch v letošní sezoně ať to bude postup do playoff nebo případně postup přes první kole potřebuje Kyle Dubas přivést zodpovědného hráče, který dokáže bez problému poslat puk z vlastního pásma. Hráče, který pomůže týmu ve hře v oslabení a je schopný dělat černou práci a příležitostně se opřít tělem do soupeře.

Na začátku února Dubas odvedl skvělou práci při výměně Jacka Campbella a Kyle Clifforda. Ale to se zdá v současné době málo. Oba dva hráči sice zaplnili akutní potřeby Maple Leafs na pozici druhého brankáře a zkušeného bojovného křídla do třetího útoku ale obrovská díra v obraně, která se zdá být důvodem současných potíží Maple Leafs ale zůstává.

A dnes máme poslední příležitost tuto slabinu vyřešit. Jinak bude letošní sezona výrazným neúspěchem.

6 thoughts on “Uzávěrka přestupů je tady. Čeho se dočkáme?

 1. Zisk Cambella byl v pořádku.
  L.A. se k tomu rádo zbavilo Clifforda a z mého pohledu je nám k ničemu.Oslabení nehraje,na 3 lajnu nemá a bez bitek se obejdu,veřím,že spousta lidí má jiný názor.
  Malgin je prostě zkouška,jestli z něj ještě někdo něco vymáčkne.Po ztrátě Moora ideální náhrada.Pokud chceme aby hrál Kerf třetího centra,musí se najít někdo do druhé lajny a jelikož Kapanen ani Johnsson tam nějak nezapadli,tak zkouší další.

  To,že se nepodařilo vyměnit Barrieho mě nepřekvapilo
  a) není Rielly
  b) všichni vědí ,že chce smlouvu na 8+ mega ,což je problém,moc týmů co to můžou dát není,navíc to prostě není komplexní bek no.1 ,proto nám ho taky Sakic nechal,jinak by si ho podržel.

  Takže ta protihodnota by nám asi byla k ničemu .Hodně se zmiňovala MIN,líbili by se mi oba jejich beci,ale co by z toho měli divočáci?Další nesmyslnou smlouvu?
  Budem to muset urvat přes Floridu tak jak jsme a v létě dostavět obranu.
  I když ono to není jen o obraně,kdyby se posledních 10-12 zápasů nehrálo všechno na AM,tak jsme taky jinde,Marner nevystřelí ani z tutovky,pak zbytečně ztrácí puky,nestíhají se vracet a někdy dost zbytečně přetahujou střídání.
  Pokud je SK donutí hrát jako proti Pitt ,tak nevidím problém s postupem.
  Vůbec by mi nevadilo,kdyby dal Pasta v nějakém zápase 5 gólů a bylo s Maurice Richard hotovo.
  M.

 2. Martine pěkně si to shrnul.
  Nesouhlasím s Cliffordem. Takového hráče potřebujeme. Musíme přitvrdit, protože jsme nejměkčím týmem na Východe možná v celé NHL.
  Souhlasím s Malginem i s Barriem.

  Věřím, že to proti Floridě urveme, ale otázkou co dál. Vypadneme ve 4 maximálně v 5 zápasech s Tampou? Aspoň další zkušenosti pro mladé jádro.

  A nesouhlasím s Pastou 🙂

  Doufám, že aspoň toho Maurice Auston vystřílí když už je tahle sezona taková, jaká je…

 3. Ja to tak nějak nedokážu ještě vidět objektivně, z nevýměny Barrieho jsem hrozně zklamaný. I kdyby měl jít za slabou volbu v draftu, pořád by to bylo alespoň něco.. takhle jsme přišli o Kadriho za to, že Barrie u nás strávil jednu špatnou sezonu, která bude bez PO. A upřímně, Maurice pro AM je mi taky volný, pokud se nebude hrát alespoň druhé kolo SC, tak mě nějaká trofej neutěší. Zvláště, když hráči jedou na jeho trofej a ne na postup. A ano, ani postup do PO mi nestačí, pokud by se zase skončilo v prvním kole. A už mě docela štve, jak hráči mluví o tom, že už jim začalo PO, každý bod je důležitý, ale na ledě se podle těch řečí nechovají.

 4. No já nevím. Letos si už od toho neslibuju vůbec nic. Florida nemá kdovíjakou kvalitu, tak to p/o snad nějak upachtíme. Ale co dál? Naši mladíci jsou o tři roky starší a já nemám pocit, že jsme v budování týmu kdovíjak pokročili. Ty čtyři smlouvy (JTa, MMa, AMa, WNy) považuju za luxus, který si nemůže nikdo tak úplně dovolit a v obraně to budem nějak provizorně a krátkodobě lepit nejspíš i nadále. Další nepochopitelnou věcí pro mě byl Mike Babcock. Jo, já mam na něj docela pifku, ale stejně si zcela objektivně 🙂 myslím, že ten tu neměl zahajovat už minulou sezónu, to byl prostě ztracený čas.
  No zkrátka mám dojem, že ten potenciál, který jsme s draftama získali, jsme už z větší či menší části promarnili. Uvidíme dál.

 5. To Michal
  Cliffortd – tvrdost je jedna věc,tam beru,že mezery máme,ale on to ve předu neobouchá,protože to neojezdí a dozadu nestíhá vůbec,navíc za 9 zápasů 4 dvojky a dvě z toho v posledních 2 minutách hry.
  Play-off už je o něčem jiném,tam se může stát cokoliv.Třeba to že nenarazíme na Boston může být zlom.TBL a loňská sezona je taky kapitola sama pro sebe.Ale základ je se tam dostat.No uvidíme už ve čtvrtek.

  To Angi
  Kdyby jsme dostali za Barrieho 1 kolo draftu (osobně si myslím,že spíš 2+3),tak by jsme za to nic nekoupili a sezonu dohrávali bez jediného ofenzivního beka s třetí obranou Marinčin – Liljegren s alternujícím Rosenem….

  No a ještě vyjádřím spokojenost nad Muzzinem,bál jsme se ,že to bude za 5,2 M na 6 let,tohle mi přijde odpovídající momentálnímu trhu.
  M.

 6. Jardo protože nejsem teď optimista s postupem do PO, tak bych překousl pro dohrání sezony Marincina s Lilhegrenem i v prvním paru:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *