Maple Leafs čeká život v bublině NHL

Hráči a celý tým Toronta Maple Leafs se v neděli přesunou do chráněné zóny v bublině NHL. V sobotu hráči naposledy trénovali v tréninkovém centru. Kouč následně potvrdil, že v neděli tým nebude trénovat. V neděli dopoledne se prostorách tréninkového centra Ford Performance Centre všichni členové týmu podrobí testu na nemoc Covid-19. Následně se všichni vrátí ke svým rodinám aby společně strávili posledních několik hodin před tím, než se hráči autobusem od arény přesunou do hotelu Fairmont Royal York.

Do bubliny NHL se přesune celkem 30 hráčů Maple Leafs navzdory tomu, že GM Kyle Dubas už 12. července naznačil, že Leafs vezmou 28 nebo 29 hráčů. Každý tým má přitom povoleno pouze 52 osob. Dubas chtěl nechat volná místa pro lékaře, trenéry a další.

Sestava Maple Leafs:

Brankáři:

Andersen, Campbell, Kaskisuo, Woll

Obránci:

Barrie, Ceci, Dermott, Holl, Liljegren, Marincin, Muzzin, Rielly, Rosen, Sandin

Útočníci:

Clifford, Engvall, Gauthier, Hyman, Johnsson, Kapanen, Kerfoot, Malgin, Marner, Matthews, Mikheyev, Nylander, Petan, Robertson, Spezza, Tavares

S týmem tak stále zůstává Andreas Johnsson, který už začal individuálně trénovat. Zůstává také obránce Timothy Liljegren a nováček Nick Robertson.

(Ne)výhoda domácího prostředí Maple Leafs

Kromě hráčů Maple Leafs zmizí v neděli v bublině NHL další 23 týmů po tom, co přistanou na letištích v Torontu a Edmontonu. Maple Leafs sice budou mít možnou teoretickou výhodu v tom, že je Toronto jedním ze dvou hostitelských měst. Jenže hermeticky uzavřený hokejový svět se stane pro všechny bizarní normou. Prakticky se smažou všechny rozdíly mezi domácím zápasem Maple Leafs ve Scotiabank Arénou a venkovním zápasem na ledě Columbusu Blue Jackets.

Leafs budou společně s ostatními týmy sdílet všechno, co se nachází za „neproniknutelnou bariérou“ jak bublinu NHL nazval komisionář NHL Gary Bettman.

Ta obsahuje hotel Fairmont Royal York v němž se kromě Maple Leafs ubytují také týmy Caroliny Hurricanes, New Yorku Islanders, Columbusu Blue Jackets, Floridy Panthers, New Yorku Rangers a Montrealu Canadiens. V dalším Torontském hotelu Hotel X se usadí Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals, Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins.

Všechny zápasy se sice budou hrát na ledě Scotiabank Arény, jejíž atmosféru, všechny prostory, odrazy světel a perspektivy mají Leafs dokonale zažité. Jenže to všechno bude v bublině NHL jiné. Liga plánuje využít kolem ledové plochy LED obrazovky a další prvky podle takzvaně domácího týmu. Přesto bude atmosféra bez diváků značně neutrální.

Kromě toho budou mít všechny týmy k dispozici prostory na stadionu BMO Field, který využívají Toronto FC, kde mohou provozovat venkovní rekreační aktivity, sledovat zápasy nebo se stravovat. K dispozici budou také 4 vnitřní prémiové klubové prostory a boxy ve Scotiabank Aréně. Pro potřeby týmů je vyčleněno celkem 14 různorodých restaurací, barů, hospod nebo coffee shopů, 8 tenisových kurtů, golfových hřišť, kin a fitness studií. Během celého období je v prostorách tréninkového centra Ford Performance Centre vyčleněno pro všechny týmy 12 šaten a místností pro regeneraci. K dispozici jsou celkem také 4 ledové plochy. Jedna se nachází samozřejmě v SBA další tři z nichž jedna má olympijské rozměry jsou ve Ford Performance Centre.

Očekávejte neočekávané

Hráči Maple Leafs si samozřejmě přejí zůstat v bublině NHL co nejdéle. Ideálně více než dva měsíce, aby mohli hrát o Stanley Cup. Ale co to pro ně bude znamenat?

„Málo prádla. Nic velkého. Pravděpodobně si něco objednám a budu relaxovat a ležet na zemi,“ nedělal z toho velkou vědu obránce Tyson Barrie.

„Je to divné. Je konec července a my jsme stále na ledě. Celá věc je trochu bizarní. Je to teď trochu podivné klima,“ dodal Barrie.

Celý život v bublině bude svázaný v daných mantinelech. Hráči jsou určitě zvyklí na život v hotelu, ale bude chybět svoboda pohybu. Potřebné cestování bude probíhat v dezinfikovaných autobusech případně ve vyčleněných tunelech mezi hotelem a arénou. A navzdory tomu, že liga dělá všechno, co je v jejích silách, aby život v bublině hráčům co nejvíce zpříjemnila tak možnosti jsou přesto velmi omezené.

Současný kapitán Maple Leafs John Tavares tak bude mít důležitou roli v tom, aby provedl svůj klub tímto podivným playoff.

„V tom, co jsem pochopil budeme mít nějaké společné stravování a budeme samozřejmě trochu na ledě,“ řekl JT.

„Máme k dispozici naši regenerační místnost a náš salónek. Samozřejmě to bude chtít trochu plánování a trochu do toho bude mluvit liga takže se bude tlačit na čas. Pořád dostáváme nové informace. Projdeme si tím společně. Všichni opustíme to, na co jsme celý den zvyklí, opustíme rodiny a nejbližší. Budeme se muset opravdu spolehnout jeden na druhého. Není pochyb o tom, že strávíme společně hodně času. Bude to hodě zábavy. Musíme se podporovat jestliže bude někdo z nás čímkoliv procházet obzvlášť při vědomí omezení, které máme,“ dodal Tavares.

Celé letošní playoff NHL se dá shrnout do jednoho hesla.

„Očekávejte neočekávané a zvykněte si cítit se pohodlně v tom, cítit se nepohodlně.“

Přesně tak zní heslo kouče Sheldona Keefa, které stále opakuje svému týmu.

Pro hráče to znamená zapomenout na normální zápasovou rutinu. Život v chráněné zóně prostě bude jiný. Od nezvyklých začátků zápasů po zápasy samotné bez fanoušků.

„Musíme brát věci, tak jak jsou a neztěžovat si. Sklopit hlavy, pokračovat v práci a připravit se, co nejlépe to půjde. Zůstat co nejvíce soustředění na výzvy, které nás čekají,“ řekl Keefe a dodal:

„Všechno ostatní je mimo naši kontrolu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *