Leafs se vrací po dlouhé pauze na led. Hraje se příprava s Montrealem

Po více než čtyřech měsících nastoupí Toronto Maple Leafs k zápasu na ledě Scotiabank Arény. Soupeřem v přípravném zápase před kvalifikačním kolem playoff bude od dvou hodin ráno odvěký rival Montreal Canadiens. Nejenom pro oba dnešní soupeře, ale vůbec pro celou NHL to bude velký test.

„Není to typický přípravný zápas,“ řekl včera kouč Sheldon Keefe.

V první řadě jde o jediný přípravný zápas před kvalifikačním kolem playoff. Pro celý tým tak bude důležité vzít si z dnešního zápasu úplně všechno a připravit se tak na zápas číslo jedna s Columbusem.

„Největší otázkou z toho všeho je, jaký to bude pocit být na ledě nebo na střídačce v herním prostředí arény,“ řekl Keefe. „Jsme z toho nadšení a samozřejmě se začínáme soustředit na našeho soupeře Columbus. To je samo o sobě vzrušující proces.“

Maple Leafs budou v dnešním zápase vedeni jako hostující tým. Hráče tak čeká jiná šatna, jiná střídačka a jiná strana hřiště. Stejná situace je potká určitě také během kvalifikačního kola a je proto dobré si nezvyklý pocit z toho být hosty ve své vlastní hale vyzkoušet už dnes večer.

Ještě před zápasem samotným je čeká zhruba pětiminutová cesta z hotelu Royal York Fairmont do Scotiabank Areny.

„Všechny tyhle věci, je toho opravdu hodně, co je pro nás důležité a co si vyzkoušíme než to bude doopravdy,“ řekl kouč.

„Už se opravdu nemůžeme dočkat až začneme. Nemůžeme se dočkat než si budeme moct dokázat, že sem patříme. Chceme se ujistit, že jsme připraveni. A začne to dnes večer Montrealem,“ dodal Mitch Marner.

Kouč Sheldon Keefe ještě není podle vlastních slov úplně rozhodnutý o složení třetího a čtvrtého útoku. Po celý přípravný kemp v posledních 14 dnech se výborně ukazoval nováček Nick Robertson. Ten na včerejším tréninku bruslil na křídle třetího útoku vedle Alexandera Kerfoota. Jeho dnešní výkon tak rozhodne jestli se protlačí do základní sestavy proti Columbusu.

V případě, že se to Robertsonovi opravdu podaří tak mu místo uvolní jeden z dvojice Frederik Gauthier nebo Pierre Engvall.

„Potřebuje vypadat klidně. Jeho výkon musí mít na zápas dopad ať už jeho pracovní morálkou, nadšením nebo jeho schopností vytvářet šance a využít je, kde se k nim dostane. Opravdu se těším až ho uvidím jestli bude sám sebou v zápase, který bude zřejmě jeho největším zápasem, který kdy hrál,“ řekl Keefe.

Kouč podle svých slov zatím nebude přizpůsobovat sestavu soupeři a chce posílat na led nejlepší možné útoky, které bude mít k dispozici. Zároveň ale chce udělat to nejlepší pro Robertsonův vývoj.

Pokud se Robertson prosadí do sestavy tak černý petr zůstane zřejmě na Gauthierovi. Podle mého názoru dostane přednost spíše rychlejší Engvall, který nastoupí na centru čtvrtého útoku.

Maple Leafs mohou dnes večer postavit 13 útočníků a sedm obránců. Takže je zřejmé, že oba (Engvall a Gauthier) dostanou dnes večer šanci.

Určitě dnes večer nebudou hrát útočníci Andreas Johnsson, Malgin, Petan, obránci Liljegren, Rosen, Sandin a brankáři Kaskisuo s Wollem.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v dnešním zápase:

Nylander – Matthews – Hyman
Mikheyev – Tavares – Marner
Robertson – Kerfoot – Kapanen
Clifford – Engvall – Spezza
Gauthier

Muzzin – Holl
Rielly – Ceci
Dermott – Barrie
Marinčin

Andersen,Campbell

Celý červenec a návrat NHL zpět ke hře je jako začátek nové sezony. V době, kdy nás straší neznámá nemoc jsou zápasy Maple Leafs možností, jak se vrátit k normálu. Pojďme si to užít dokud to jde. Maple Leafs budou hrát o Stanley Cup. Už to samo o sobě je velkým důvodem k tomu, zapomenout na věci kolem a soustředit se na hokej.

2 thoughts on “Leafs se vrací po dlouhé pauze na led. Hraje se příprava s Montrealem

  1. Pánové pánové, to je ale sezona. Nahoru, dolů, zase nahoru a zase dolů, pauza, pauza, pauza. Jestli jsem na někoho zvědavý, tak na tu 3. lajnu bo ten Robertson vypadá skvěle. Ale jestli bude chtít taky raketu jako Marner, tak leda sorry. Už teď jsem zvědavý, jak to skoulí a seskládají do cap hitu a to doufám, že zůstane alespoň takový, jaký je a nespadne. Ale už aby to začalo.
    Děkuji autorům za všechny články v této divné době, je třeba mít se na co těšit a nečíst jen ta zdravotní čísla.

  2. Pavle děkuju. Já se na zápasy moc těším. Jediný co mě štve na zápasech v červenci je to, že na mě lítají v obýváku komáři. To se mi v lednu stát nemůže 😀
    Roberston bude skvělej, ale musí nejdřív odehrát 3 parádní sezony jako Marner aby dostal takovou raketu. No uvidíme. Já mu věřím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *