Leafs stojí před těžkým úkolem, jak srovnat sérii. Hraje se zápas číslo 2

Už dnes večer v 10 hodin našeho času se hraje zápas číslo 2 mezi Maple Leafs a Blue Jackets a hráči Toronta jsou podle svých doslova hladový po odplatě.

„Naši hráči nejsou frustrovaní. Jsou hladoví vrátit se a zjistit, kde se můžeme zlepšit a vědí, že máme na víc,“ řekl po včerejším tréninku kouč Sheldon Keefe.

Bude to ale ohromně těžký úkol. V prvním zápase se Leafs prakticky k ničemu nedostali. Columbus hrál přesně tak, jak se čekalo. Tvrdě, napadali, točili se rozích, čekali na svou šanci a udeřili. Takhle přesně vypadá jejich game plan. Columbus odehrál přesně takový zápas, jaký chtěl.

Možná největším zklamáním v sestavě Toronta byl výkon útočníka Mitche Marnera.

„Rozhodně. Neměl jsem dostatek střel na branku, moc jsem toho útočně nepředvedl,“ řekl včera Marner o svým výkonu.

„Mým cílem pro zítřejší večer je mít prostě více sebedůvěry s pukem, nezkoušet se ho zbavovat, víc s ním bruslit a snažit se o víc akcí s pukem. Ale ve stejný okamžik být odpovědný a hrát chytře,“ dodal Marner.

Celý útok Tavarese s Marnerem a Mikheyev si připsal mínosové body a pouze 5 střel na branku. Výbornou práci proti nim odvedla obranná dvojice Blue Jackets ve složení David Savard, Vladislav Gavrikov zatímco první obrana ve složení Jones, Werenski bránila útok Austona Matthewse. Výborně ovšem bránil celý tým Columbusu.

„Myslím si, že odvedli dobrou práci ve svém pásmu, kde drželi těsnou obranu. Moc střel neprošlo a když už tak jsme se nedostali k dorážkám. Snažíme se přijít na to, jak se přes jejich obranu dostat. Dnes jsme mluvili o dorážkách. To je něco, kde se musíme zlepšit jestli chceme jít dál,“ řekl Marner dále.

„Obětují se a blokují hodně střel. Dělají opravdu dobrou práci v bránění předbrankového prostoru a ve středu hřiště. Nyní musíme udělat co můžeme abychom je zlomili a odtlačili od branky. Musíme je donutit důsledně bránit v jejich pásmu. Myslím si, že za 60 minut by se mohli unavit,“ řekl kapitán John Tavares.

Hráči v pondělí trénovali na ledě Ford Performance Centra a kouč Sheldon Keefe udělal oproti nedělní sestavě jednu změnu. Na místo centra ve čtvrtém útoku se místo Gauthiera postavil Pierre Engvall. Ve třetím útoku naopak stále zůstává Nick Robertson. Také složení obrany zůstane stejné včetně Ceciho vedle Morgana Riellyho.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs dnes večer:

Nylander – Matthews – Hyman
Mikheyev – Tavares – Marner
Robertson – Kerfoot – Kapanen
Clifford – Engvall – Spezza

Muzzin – Holl
Rielly – Ceci
Dermott – Barrie

Do branky se postaví opět Frederik Andersen, který v prvním zápase pochytal 33 ze 34 střel soupeře.

Po nedělním neúspěchu Maple Leafs musí nyní vyhrát 3 z následujících 4 zápasů. A měli by začít už dnes večer. Ztrácet 0-2 na zápasy s tímto soupeřem by se nemuselo vyplatit.

V celé situaci můžeme vidět také pozitivní stránku věci. Maple Leafs vůbec nenaplnili očekávání v zápase číslo 1, ale mají příležitost dnes večer odpovědět.

Zápas začíná už ve 22 hodin našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *