Trápení Maple Leafs v zápase číslo 1

Zápas číslo 1 kvalifikační série s Columbusem Blue Jackets se Maple Leafs vůbec nevydařil a Toronto po velkém trápení prohrálo 0-2. Zápas měl očekávaný průběh s obrovským nasazením Columbusu se kterým se Maple Leafs jenom těžko vyrovnávali a na který prakticky po celý zápas nedokázali najít recept.

Krátce po začátku zápasu se dostal k překvapivé střele Nick Robertson. Brankář Columbusu Joonas Korpisalo byl ale připravený. V dalších minutách začal Columbus nepříjemně kousat a Leafs se museli často dlouhé chvíle bránit ve svém pásmu. Toronto bylo v první třetině střelecky aktivnější, ale nebezpečnější šance si vypracoval Columbus.

Blue Jackets těžili ze své rychlosti a svým napadáním přiváděli hráče Toronta do častých potíží v rozehrávce.

Ve druhé třetině Columbus dohrával přesilovku z první části, ale Maple Leafs neměli s jejím ubráněním výraznější potíže. Krátce na to si zahráli přesilovku také Leafs a kombinace v útoční třetině vypadaly velmi slibně. Přesto branka nepadla.

Columbus postupem času stále výrazněji přebíral nad zápasem kontrolu. Téměř přesně v polovině zápasu Frederik Andersen zastavil nebezpečný nájezd Erica Robinsona. Krátce na to se Fredy předvedl u šance Olivera Bjorkstranda, kterou brankář Toronta zastavil špičkou svého levého betonu.

Krátce před druhou přestávkou měl obrovskou šanci Auston Matthews, který dostal přihrávku zpoza branky od Williama Nylandera, ale Korpisalo ukázal rychlou lapačku a střelu Matthewse zastavil.

Dvě třetiny se hrálo bez branek. Až na začátku třetí třetiny padla první branka. Útočník Cam Atkinson z pravého křídla prostřelil Frederika Andersena a Columbus vedl 1-0. Hosté si pak s přehledem své vedení pohlídali až do konce zápasu. V poslední více než 6 minutách Toronto ani jedno nevystřelilo na branku Blue Jackets. V poslední minutě Alexander Wennberg střelou do prázdné branky pojistil výhru Columbusu druhou brankou.

Po celý zápas se Maple Leafs nedokázali vyrovnat s těsnou a urputnou hrou Columbusu. Útočník Zach Hyman to po zápase shrnul jednoduše.

„Nebylo tam toho mnoho. Bylo to těsné. To je to, co jsme očekávali. Oni hrají playoff hokej a tohle je hokej v playoff. Když nedáte branku tak nevyhrajete,“ řekl Hyman po zápase.

Je zřejmé, že Leafs musí do druhého zápasu spoustu věcí změnit.

Téměř neviditelný byl v zápase číslo 1 Mitch Marner. Na ledě strávil více než 20 minut, ale nepřipsal si jedinou střelu na branku ani nedokázal vymyslet vážnější akci. Marner je v obtížné situaci vzhledem ke své obrovské smlouvě prostě musí být v playoff motorem svého týmu. Společně s Marnerem zaostal také kapitán Maple Leafs John Tavares.

Naopak jednoznačně nejlepším hráčem Toronta byl Auston Matthews. Na ledě odehrál 24:38, připsal si 6 střel z nichž jedna lízla horní tyčku Korpisalovy branky.

Kromě inkasované branky může být se svým výkonem spokojený také brankář Frederik Andersen. On sám ví, že mohl udělat při střele Atkinsona víc.

„Viděl jsem ho přijíždět na křídle. Je střela vypadala, že půjde trochu výš a tak jsem také reagoval, ale udělal jsem chybu. To nás stálo branku a nakonec také zápas,“ řekl Frederik po zápase.

Maple Leafs ví, že všichni hráči musí v úterý odpoledne odvést mnohem lepší výkon. Se možnou ztrátou dvou zápasů prakticky přestane existovat prostor na další zaváhání, které by znamenalo konec cesty Maple Leafs letním playoff.