Maple Leafs uspěli v zápase číslo 2 a srovnali stav série na 1-1

Toronto Maple Leafs oplatili svému soupeři stejnou mincí a výhrou 3-0 vyrovnali stav kvalifikační série playoff 2020 na 1-1. Své první čisté konto v dresu Maple Leafs si v playoff připsal Frederik Andersen, který pochytal všech 20 střel soupeře. Andersen se stal prvním brankářem Toronta, kterému se povedlo vychytal v playoff čisté konto od 16. dubna 2004, kdy Ed Belfour vychytal výhru 2-0 proti Ottawě.

Maple Leafs po dominantním výkonu nedali svému soupeři ve druhém zápase žádnou šanci. Dvě třetiny Toronto nepůjčilo Columbusu puk a po několika velkých šancích brankami Austona Matthewse a Johna Tavarese na přelomu druhé a třetí třetiny Leafs konečně odčarovali branku Joonase Korpisala.

Konec zápasu bohužel poznamenal souboj u zadního mantinelu kdy Pierre-Luc Dubois krosčekem srazil Jakea Muzzina na mantinel a na led. Při pádu obránce Toronta ještě narazil hlavou do soupeře a zůstal nekonečně dlouhé minuty ležet na ledě. Po dlouhých minutách za asistence lékařů byl nakonec odvezen na nosítkách.

Výhru Maple Leafs pojistil ještě v poslední minutě střelou do prázdné branky Morgan Rielly.

Začátek zápasu se Torontu vydařil mnohem lépe než první zápas. Maple Leafs byli střelecky mnohem aktivnější a prvních sedm minut soupeři nedovolili vystřelit na branku Frederika Andersena. Kromě toho už po dvou minutách hry Kyle Clifford ukázal tvrdým hitem v rohu kluziště, že se bude hrát tentokrát podle not Toronta.

Columbus si první střelu v zápase připsal až v sedmé minutě ve vlastním oslabení. Pro Andersena to ovšem nebyl jednoduchý zákrok, při kterém si poprvé sáhl na puk.

Leafs nakonec v první části nevyužili hned dvě přesilové hry. Na konci první třetině pak také ubránili první přesilovku Blue Jackets.

Od začátku druhé třetiny Leafs začali stupňovat svůj tlak a vytvářet si šance. V přesilovce se neprosadil William Nylander ani John Tavares, který byl v prvních dvou třetinách naprosto u všeho na ledě.

Také Columbus si zkraje druhé třetiny po sérii vyloučení zahrál přesilovou hru, ale Frederik Andersen si poradil jak s dotírajícím Dubois tak také se střelou Emila Bemstroma.

V další přesilové hře se dostal ke střele opět John Tavares, který následně ještě svou vlastní střelu dorážel. Po něm střílel také Auston Matthews, ale puk ne a ne skončit v brance.

V polovině zápasu si John Tavares připsal další střelu tentokrát z prostoru mezi kruhy. Tlak Maple Leafs vrcholil a puk často jenom zázrakem neskončil v brance.

Až čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyvezl Auston Matthews kotouč z vlastního pásma. Na útočné modré čáře poslal puk na Hymana. Ten mu ho vzápětí na kruhu vrátil a Auston Matthews tečoval Hymanovu přihrávku nad lapačkou Korpisala do sítě. Kouzlo Joonase Korpisala bylo prolomeno a Maple Leafs vedli 1-0.

Ještě před přestávkou zastavil Frederik Andersen při hře 4 na 4 přečíslení Columbusu a následnou střelu Werenskiho s dorážkou Atkinsona.

Zkraje třetí třetiny se Columbus přece jenom začal tlačit více před branku Toronta. Tím se ovšem uvolnilo více prostoru v obraně Blue Jackets a Maple Leafs toho konečně využili. Na konci páté minuty se všichni hráči Columbusu nechali až příliš strhnout útočnou aktivitou a kapitán Maple Leafs John Tavares z rychlého brejku poslal Toronto do dvoubrankového vedení.

Hráči Toronta si svůj náskok s přehledem hlídali až do posledních minut.

Bohužel necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny došlo po krosčeku Duboise ke zranění Jakea Muzzina. Muzzin byl ihned odvezený do nemocnice. Podle slov kouče Sheldona Keefe Muzzin odpovídal a byl tedy při vědomí. Celý tým Toronta ale čeká na další informace z vyšetřetní. I kdyby jeho zranění nebylo nakonec nijak vážné, tak je zřejmé, že vzhledem k ochranné zóně v bublině do kvalifikační série pravděpodobně už nezasáhne. Jeho zdraví je přesto mnohem důležitější než to, jestli se Leafs budou muset bez něj několik zápasů obejít.

Zápasy číslo 3 a 4 se hrají v noci ze čtvrtka na pátek a z pátku na sobotu.