Jak uspěje oslabená obrana Leafs? Hraje se stěžejní zápas číslo 3

Toronto Maple Leafs se budou muset ve stěžejním zápase číslo 3 za stavu 1-1 obejít bez svého pilíře obrany Jakea Muzzina. Bude na ostatních hráčích zvednou svou hru a Muzzina svým výkonem nahradit.

Zkušený obránce byl sice hned ve středu propuštěný z nemocnice a mohl se vrátit zpět do bubliny NHL za svými spoluhráči, ale do zbytku série už nezasáhne.

Kouč Sheldon Keefe proto na středečním tréninku udělal několik změn ve složení obrany. Zraněného Muzzina nahradí Martin Marinčin, který trénoval vedle Tysona Barrieho a Travis Dermott se posunul vedle Justina Holla. Jediná dvojice Rielly, Ceci zůstala beze změny.

„Myslíme si, že Marty přinese některé prvky, které přináší také Muzz. Zejména ve hře v oslabení a v jeho síle existují určité podobnosti, co se týče toho, co nám může poskytnout a myslíme si, že to je důležité,“ řekl po včerejším tréninku kouč Sheldon Keefe.

Je ovšem také možné, že se kouč rozhodne postavit 7 obránců a pouze 11 útočníků. V tom případě by byl připravený obránce Rasmus Sandin a ze sestavy útočníků by pravděpodobně vypadl Pierre Engvall.

Je zřejmé, že dnešní zápas bude naprosto epický a obrana Leafs bude muset ukázat to nejlepší. První dva zápasy nabídly obrovskou bitvu stylů. V prvním zápase to byl Columbus, který předvedl svou typickou hru a díky brance z brejku vyhrál. Ve druhém zápase naopak Maple Leafs předvedli svou hru, díky které vyrovnali stav série. A bylo to Toronto, které soupeře přehrálo. Columbus rozhodně v prvním zápase Maple Leafs nepřehrál v tom smyslu, jako Toronto přehrálo Columbus v zápase číslo 2. A to bude platit na soupeře také dnes večer.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs dnes večer:

Hyman – Matthews – Marner
Nylander – Tavares – Mikheyev
Robertson – Kerfoot – Kapanen
Clifford – Engvall – Spezza

Dermott – Holl
Rielly – Ceci
Marincin – Barrie

Do branky se postaví určitě Frederik Andersen. Ve dvou zápasech zaznamenal Freddy úspěšnost zákroků 98,1% což byla do včerejška nejvyšší úspěšnost zákroků mezi všemi brankáři. Z 54 střel inkasoval pouze jedinou branku.

Zápas začíná ve 2 hodiny ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *