Leafs čelí vyřazení. Hraje se zápas číslo 4

Jekyll a Hyde jsou zpět. Toronto po výborném výkonu v zápase číslo 2 série s Columbusem Blue Jackets ztratili tříbrankové vedení v zápase číslo 3 a po prohře 3-4 v prodloužení čelí dnes večer vyřazení.

Pro hráče to nebude lehký zápas s vědomým zbytečně ztraceného zápasu číslo 3. Pro Toronto je ovšem dobré, že se hraje hned druhý den. Hráči nebudou mít příliš času nad ztraceným zápasem přemýšlet.

Ve světle zápasů po koronavirové pauze je zřejmé, že Maple Leafs stále ještě nevědí, jakým týmem doopravdy jsou. Maple Leafs jsou třetím nejmladším týmem ze všech klubů hrajících kvalifikační kolo playoff a skupiny o nasazení do playoff. A v mladé sestavě naplněné talentem chybí zkušenosti, jak odehrát velké a důležité zápasy. Proto mají Leafs dnes večer příležitost si tuto zkušenost zapamatovat.

Tenhle tým prošel po celou sezonu mnoha pády, po kterých se vždy dokázal postavit zpět na nohy. Věřme tomu, že se mu to povede také dnes večer.

Mohlo by se zdát, že sestava oslabená o chybějícího Jakea Muzzina propadla v obraně. Ve skutečnosti ale tři ze čtyř branek Columbusu ve včerejším zápase padly po ztrátě kotouče v útočné třetině. Byla to špatná hra s pukem a špatné vysunutí obránců, které za ztrátami kotoučů stály. To je přesně to, o čem mluvil Sheldon Keefe na tiskovce po zápase, když říkal, že Leafs hráli bezdůvodně tak, jak hráče v ten moment napadlo. Ve hře Maple Leafs chybí jasný řád. Právě ta strukturovaná hra, kterou hraje Columbus.

„Těžko se to vysvětluje. Ale to je prostě součástí dohody, ne? Proto to je série playoff a každý den je nový den. Tak jak tomu bylo po zápase číslo 1, po zápase číslo 2 tak to je také nyní. Musíme to nechat za námi a být připraveni se vrátit zítra,“ řekl kouč včera po zápase.

Hráči dnes tak jak je zvykem během letošního playoff před zápasem netrénovali. Není tedy jasné, v jaké sestavě Toronto dnes večer nastoupí. Kouč ale po nevydařeném zápase číslo 1 proházel první a druhý útok a vyměnil také centra čtvrtého útoku.

A podle vlastních slov trenéři uvažují o některých posunech v sestavě také dnes. Podrobnosti ale Keefe neprozradil.

„Dnes to je pro nás nový den a nový příležitost vrátit nás zpět,“ řekl dnes odpoledne Sheldon Keefe.

Pokud ale Maple Leafs dnes večer nevyhrají tak žádná další příležitost nebude. Věřme, že to kluci zvládnou. Vyhrajeme a vrátíme se do zápasu číslo 5! GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *